Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !

Публикувано от пунди 
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 18:15:43
За съжаление но моите статистики пказват че в момента съотношението на разумни и кадрни и останалие е 1:125. Върнах се преди две седмици от моята първа Родина. Някаква психоза има с това строителство определено. Блокове, блокове и какво име - КОМПЛЕКСИ.
Вижда се с просто око - без анализи че тия 'комплекси' са празни. Трябваше да ходя няколко пъти до Хъскварна и карах по околовръстното - направи ми впечатление следната картинка - светофар, наблизо баварски коли до под тях спирка и наблъскано с изгорял душек, бутилки, стъкла и какви ли не мръсотии. ( А да караш кола всеки ден си е направо отвратително).Навсъкъде се вижда тоя контраст - скъпи коли а наоколо мизерия, прах и разбити пътища. За провинцията и селцата - там е още по тъжна гледката.
А за храната - не ми се говори, боички колкото искаш и в каквот искаш, мазни храни - холестеролни бомби ( по заведенията).
А останалите аспекти на живота - ето един пример. Чакам в местния клон на ЧЕЗ да прехвърля партиден номер на сметката (така му казват) на починалия ми баща, чакам си реда на съседното гише идва млада женица, постепенно става все по шумна разправията там и разбираме че нейния дълг е прхвърлен към частна фирма и тя не ЗНАЕ(?!) и от тука нататък лихвите зависят от тоя който държи дълга и тя повече да не се разправя с ЧЕЗ. Нито е уводемена предварително с писмо нито с нищо. Просто тя научи новината на място ТАМ. Аз постепенно се разсеях за моя случай и при такава въпиюща несправдливост пред очите ми. Намесих се - казах на девойчето да търси адвокат че такова беззаконие може да мине само в тузесмска колония....От там и други се развикаха а бе да не ви разпрявам....
Как живеете там уважаеми сънародници, а как правите бизнес - просто не знам но се досещам.
И в допълнение от мен - пиша тия неща за странта с която ще съм свързана завинаги - орисия - нА, първите ми 34 години минаха там. И чувствата са смесени - не ми е все едно когато България бавно пътува към нищото, не че няма да има хора на тая земя - ще има били цигани, било руснаци или други. И се питам - как стана така че резултата след двайсе години е 1:0 срещу кадърните и разумните? И да искам да помогна не знам (честно ви казвам), може би като пиша от време на време по форумите. От друга страна съм убедена че най важното е елита на държавата. Пример пред очите ми е Канада, от цял свят идват - и то мнооого по диви от българите. Но влизат 'в пътя' според мен. Може би ако всеки българин има повече информация за навън не би се иставил да го мачкат и изцеждат. Ето пример са имотите и исканите цени за тях като стойност. Не съдя цените - съдя стойността им като място за живеене, локация в глобален смисъл. В България почти няма държавна политика и затова няма инфраструктура няма и работни места извън големите градове. Второ хората не са информирани определено и преглъщат каквото им се поднесе - безброийните 'такси' за обслужване (моля?!!!) по банките, абсурдните лихви по непосилни заеми. Трето пак поради липса на държавност няма и елементарна законност за излъганите да бъдат овъзмездени - плащат си много % за имоти на 'зелено', минават години но те потерпевшите без жилище даже намират утеха - ами криза е, проявяват разбиране. Една безкрайна мекота... И четвърто предлагат се само 'комплекси' а къщите са непосилни за средна класа ако има такава. А къщата с удобствата на 21-ви век не е лукс както се насажда по медиите в България. Къща като замък с частен парк около него - това е лукс, да.
Е дълъг ми стана поста и приятен уикенд за тези за които и утре почиват и успешна седмица за тези за които е свършил !

*beer*
Re: Хампарцумян: Финансовата криза свърши - последната тема на Пунди за пундюфците -smiling smiley
06-09-2009 - 18:27:13
avatar
Тази постановка има няколко разновидности:

1. пияният е учен от БАН, който провежда експеримент
2. пияният се е напил, защото са му продали ипотекирания апартамент
3. пияният просто е алкохолик

Всички разбраха, че ти си от втория или третия тип, но много ти се иска, да беше от първия. С писане по форуми не можеш да върнеш времето назад.



пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> barbaron Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > Какво му се чудиш - и той е от болшинството
> > некадърни психопати,
> > които вече 60 години правят на луди
> малцинството
> > (останали все още в България) кадърни и
> разумни
> > хора
>
> ------------------------
> качил в автобус се пиян , който се бил драйфал по
> дрехите си
> на протеста на околните,че не му е там мястото -
> той се издрайфал върху пет - шест пътника,па им
> казал:
> сега вече ви сте много по-зле от мен !
>
> ако нямаш обективна база за сравнение-винаги ще си
> като пияния в автобуса !
> дадох ти насока-пиши обезглупостяващ софтуер и го
> тествай върху себе си...талантлиФ си и за двете
>
>
> =======================================
> без ВАС ние сме загубени - кой ще бута каруцата ,
> А ???


Re: Хампарцумян: Финансовата криза свърши - последната тема на Пунди за пундюфците -smiling smiley
06-09-2009 - 18:33:56
barbaron Написал:
> > Какво му се чудиш - и той е от болшинството некадърни психопати,
> > които вече 60 години правят на луди малцинството
> > (останали все още в България) кадърни и разумни хора

пунди Написал:
> ако нямаш обективна база за сравнение-винаги ще си като пияния в автобуса !
> дадох ти насока-пиши обезглупостяващ софтуер и го тествай върху себе си...талантлиФ си и за двете

Добре че на такива психопати, бивши партийни секретари и номенклатурчици като теб не им остава дълго време да живеят.
Младите, несвързани с вас, със запазен непромит мозък набързо ще ви погребат и забравят smiling smiley
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 20:26:44
Пунди,
отношението ти към клиентите ти и към мнозинството от българските граждани е това, което предизвиква моето презрение към една каста на непрофесионалисти в тази държава.
или са бльокери, или са бакшиши, или са служители в държавната администрация, или са хорица, които искат "да си лапкат" за сметка на обществото...

ти или си провокатор, или принадлежиш към тази каста...
съдейки по полуграмотността ти и арогантността ти, не си провокатор, а си обикновен "лапкач".

тряба да разбереш, че рано или късно, България, като държава член на Европейския Съюз ще стане правова държава, ще се спазват законите и некадърниците и полуграмотниците ще бъдат изтикани в покрайнините (където вече голяма част от вас всъщност са)...

тогава дори ние ще се смеем.

я кажи сега, цените на имоите ще скочат ли много в следващите 6-9 месеца?
*angel*
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 20:45:19
Ще скочат след 10 години и пак надолу.Като пускане с шейна надолу,надолу,надолу и кото стигнеш у долу.Не ти секачва и си оставаш у долу.

Къщата не се кпува тя се строи.Домът се създава от обитателите на къщата.Това което ви продават не е дом ,вие трябва да си го направите.

Ипотеката е целуване краката на стротелната мафия.
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 21:02:59
Браво е това е - стига изрески от вестник *ok* - Пунди ти да не си Пенка -една луда дето все звъни в студията на тв Скат . :g:
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 21:03:39
Цитат: "Бг икономиката излиза от кризата"

Можеше да е истина, ако БГ икономиката беше влязла в кризата, но това никога не е ставало, защото не е възможно нещо , което не съществува да влезе някъде. 2004-2007 нямаше икономика. Имаше умопомрачаващо крадене на парите от плана Маршал за Източна Европа от властимащите в БГ и разпърдян заемно-ипотекарски ентусиазъм от невластимащите. Това се представяше като икономика. Сега планът Маршал, добре прочетохте, плана Маршал е спрян, от ентузиазма на заемите останаха само лихвите и купища тухли.
--- Е......и....-- пита г-н Тепавичаров - с какво БГ икономиката ще излезе от кризата?
Някой да е виждал дресиран крокодил?...... или фолк певачка с томче на Пушкин ръка:
" ....я помню чудное мгновение
впереди мной явилос ти........

със Мерцедес сребристобял
и ляти джанти " Мишелин"

----Келнеееееер.........Загорка!!!












Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-06 21:05 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 21:09:43
Спиридоне не се ибавай с чалгата тя е чувството за величие у много българи.Те дишат с нея.Ще им отнемеш чувството за етническа принадлежност.
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 21:29:44

Г-н Калашников, за разлика от вашето име, което вдъхва горещ респект- 10 парчета в секунда при 710 м/сек начална скорост при мен източниците на самочувствие са ограничени -чалгата е един от тях, а също така постовете на Фунди.Те ме изпълват със скромна гордост , че съм нещо по-различно....
Re: Л. Хампарцумян: Финансовата криза свърши - Имотите отново НАГОРЕ !
06-09-2009 - 21:42:30
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> > rage_against Написал:
-------------------------------------------------------


Приятели, мисля, че бъркате, пунди се изживява само като народопсихолог и нищо повече...... Даже съм сигурен, че тренда на цените на имотите почти не го интересува вече...

Пунди се вживява като изследовател на човешката глупост и стадни реакции, доста чете, събира информация и е фен на всички теории за световните конспирации.

Несбъднатата му мечта е той да е от сценаристите, затова и тук във форумите се вихри като човек разгадал вселенските заговори :]

Това което му е липсвало най-много в живота е да бъде оценен от хората около него, затова е станал заядлив.

Да не се сърдим на пунди, той не е толкова лош *beer*


Пунди, имаш често много добри попадения за човешката глупост, което не означава че си прав за тренда на цените в този форум. Стадото още не е сменило посоката, която следваше последните 5 годинки, сега ще се ослуша известно време, ще се повърти в кръг и, ..... ще се уплаши и сещаш ли се накъде ще полети :}

"поживём - увидем" *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход