Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е пазарната цена на това според Вас?

Публикувано от kipelov 
Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 21:34:58
Двор: 1200кв. м. Елегантна архитектура. Двуетажна къща с 4спални, два кабинета, две бани с тоалетни, тоалетна за гости, басейн , напълно обзаведена, СОТ, двоен гараж с автоматични гаражни врати , газифицирана, автоматична градинска поливна система, Изцяло южно изложение с прекрасен изглед към Витоша.

В момента го гледам обявено на 430 000 Евра, дали си струва?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-24 21:44 от kipelov.
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 21:50:45
avatar
Малко информация има за да ти кажем реална цена, колко е РЗП? В кой квартал е къщата ? Аз лично не бих вкарал половин милион евро в имот и то в БГ.
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 21:53:10
avatar
Ако махнем едната нула, да определено ще си струва парите... след година. winking smiley
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 21:54:17
Какъв полвин,то си е почти цял,демек не само главичката,а до ташаците... *pardon*
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 22:01:39
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Малко информация има за да ти кажем реална цена,
> колко е РЗП? В кой квартал е къщата ? Аз лично не
> бих вкарал половин милион евро в имот и то в БГ.


Ти, лично, от позицията на неизкарал една стотинка през живота си, не можеш да имаш представа от погледа на притежаващия 450 000Е, за да кажеш какво би направил той.
Само с теории не става.......
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 22:05:09
avatar
Ками, след като критикуваш изказалите мнение от позицията на човек притежаващ 450 000 евро, да те питам - ти на какви доходи си се осигурявала до момента и данъчните дали са наясно с "просперитета" ти??! :] *write*
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 22:16:37
200 м от улица Нарцис в частта на Киноцентъра.
Всъщност да попитам така - тогава кой според Вас е най-добрия метод за определяне на пазарна цена -дисконтирани парични потоци или възстановителна стойност?
Защото ако сметна 430 000 Евра при 7% годишна доходност на лихва по депозити тази къща хипотетично би трябвало да ми носи 30 100 Евра нетен доход след данъци и здравни осигуровки, та ако смятам така излиза една бая балонирана цена.

Правилно ли разсъждавам или бъркам някъде?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-24 22:19 от kipelov.
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 22:17:39
Ако го имам тоя кеш хипотетично и съм решил да купя точно тая къща ще искам продавача да свали 50 к евро , а на брокера ще му плати продавача за запознанството . Говоря точно в този момент - щото утре може да купя 2 такива или пък да си обърша .....с тия пари . winking smiley
tao
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 22:21:13
100-120000 евра.
Аз толкова му давам и смятам че доста добре съм стъпил на земята.
Гледам че къщата е около 200м2 по описание, което е около 60к евра до ключ, гаражите са по 2-3к евро да се иззидат другите глезотии по градината и те толкоз станаха 70к евра +10-15к е басейна + 30к за земята и 10к печалба = 120к.

За тази цена 120к ще се продаде, макс за 150к.

Оттам нагоре не че не струва ами влизаме в парадокс:
-Нито една къща в Бг не може да струва повече околкото къща в Европа или в Сащ, ерго инвестицията не си заслужава.

С думи прости:
-Диапазона 120-150к => решение за имот и заживеене,-> а оттам нагоре влизаме в решение за инвестиране.

Никой никога при равни други условия няма да вложи пари в инвестиция в Бг ако има по-голяма възвръщаемост от същата в чужбина.
Естественно има и изключения, но ако искате бърза и реална продажба това са парите.
Ако искате да заемете дълга позиция, може да успеете и за 300к да го продадете.

Естественно че за 400к е смешно да мислите че ще се продаде, която и стратегия да изберете от двете 400к е смешно да мислите че можете да вземете за тази къща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-24 22:23 от tao.
Re: Колко е пазарната цена на това според Вас?
24-08-2009 - 22:22:59
Да питам и така тогава има ли печени брокери в този форум дето могат да ми я спазарят на 300 хилки, щото според скромното ми мнение пазарната цена едва ли е повече. Та мисълта ми е ако има считащи себе си за печени в занаята да пишат на лични готов съм да им подпиша договор да ме представляват изключително в тази сделка на определен от тях комисион.
Да уточня само, че не продавам, а искам да купя.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-24 22:24 от kipelov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход