Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Паническият срив на имотите

Публикувано от dragula 
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
20-08-2009 - 23:46:28
Защото това е единственият ми шанс да се сдобия с имота, който ми е нужен. 2
7.69 %
За да закупя изгодно имот/и/ за лично ползване. 8
30.77 %
За да закупя изгодно имот/и/ с цел инвестиция - отдаване под наем. 0 0.00 %
За да закупя изгодно имот/и/ с цел спекула - последваща продажба. 3
11.54 %
За да изпитам удоволствие от случващото се. Няма да купувам никакъв имот на никаква цена. 1
3.85 %
За да загази конкретен човек, когото познавам и не харесвам, с ипотечен кредит. 1
3.85 %
Защото това беше моето предвиждане и сривът ще докаже моите способности. 11
42.31 %

26 гласа

Re: Анкета: Паническият срив на имотите
20-08-2009 - 23:57:03
Не вярвам да се сринат,не еднакво и не всички.Спукването на балона е лошо само за тези,които за пазарували на върха му.За останалите е от полза нещата да се върнат на линията на равновесие възможно най-бързо.
Няма силна икономика и силна държава без сигурност в утрешния ден.Това включва и стабилен пазар.Предвидим,подчиняващ се не на емоции,а на обективни закономерности.Сега просто е време да се извади фактора "емоции" и да се подчинят нещата на добрия стар разум.Ако това начи покачване-ок.Ако значи спад-пак ок.Но ни трябва стабилност и предвидима среда.
Abu
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 07:04:34
Че да взема да гласувам тогава...
Обаче идеята ми не е спекула или инвестиция (опции 3 и 4), т.е. такава е, но спадът в цените не ми е калкулиран в уравнението. Защото това изчакване не ми е изгодно. Не съм сривльо, не съм и ъпър, а искам като салвадор стабилност и поне някакъв пазар...
Мисля, че няма по-нормално нещо от печалбата върху труд. Както и по-ненормално от печалба без труд... Купуваш парцел, построяваш/ремонтираш или просто облагородяваш и препродаваш с печалба - така да. Но само спекула... От друга страна, в сегашната ситуация да прецениш точно, че да имаш възможност за печалба дори и без подобрения на имота - та това си е доста усилен умствен труд, струва си да бъде възнаграден! А тотаджии винаги е имало и въобще не ми влизат в сметките. Един ще спечели, сто ще загубят... тяхна си работа.
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 08:34:56
avatar
Анкетата е откровено манипулативна.
Можеше да има поне един отговор с обективни причини като спряно кредитиране, икономическа криза, нарастване на безработицата,свиване на доходите, презасищане на пазара, огромно несъответствие между цени и доходи, намаляващо население и т.н.
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 09:06:48
avatar
По-скоро би трябвало да се казва така " Какви Облаги ще извлечете от..." winking smiley *book*
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 11:28:17
Анкетата не е насочена към причините за срива
спряно кредитиране, икономическа криза, нарастване на безработицата,свиване на доходите, презасищане на пазара, огромно несъответствие между цени и доходи, намаляващо население и т.н.

а към мотивите на хората да искат срива
той няма да се случи, защото някой го иска
нито пък няма се предотврати, защото някой не го иска
Интересно ми е обаче, щом някой следи толкова отблизо ситуацията, какъв интерес има от движението на цените.
Има хора, които си живеят някъде и нямат нужда от имот и за цялата история на прехода не са знаели колко струват апартаментите и още не знаят.
Ако си живееш собствено жилище без кредит за него и което нямаш намерение да продаваш, е без значение дали струва 10000 или 100000.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 11:35:15
avatar
Хората следят от близо ситуацията, за да имат по-правилна преценка за пазара, а от там вече могат да вземат и по-правилно решение в кой момент да купуват и в кой да продават.

Естествено е един пазар да касае по-силно участниците в него, от колкото наблюдателите му. winking smiley
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 17:51:10
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Анкетата не е насочена към причините за срива
> спряно кредитиране, икономическа криза, нарастване
> на безработицата,свиване на доходите, презасищане
> на пазара, огромно несъответствие между цени и
> доходи, намаляващо население и т.н.
>
> а към мотивите на хората да искат срива
> той няма да се случи, защото някой го иска
> нито пък няма се предотврати, защото някой не го
> иска
> Интересно ми е обаче, щом някой следи толкова
> отблизо ситуацията, какъв интерес има от
> движението на цените.
> Има хора, които си живеят някъде и нямат нужда от
> имот и за цялата история на прехода не са знаели
> колко струват апартаментите и още не знаят.
> Ако си живееш собствено жилище без кредит за него
> и което нямаш намерение да продаваш, е без
> значение дали струва 10000 или 100000.


В такъв случай кръсти темата "Защо искате да има панически срив на имотите".

Относно интереса - почти всички, които следят цените имат някакъв интерес.

С последното (удебеленото) не мога да се съглася - ако някой си е купил имот за 100 000 и сега му кажат, че струва 50 000, ще скочи като ужилен. За българина е много важно да не се мине...
Отделно има много хора, които просто се опияняват мисълта, че имат собственост, която струва много пари. Дори и никога да не я продават.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-21 18:48 от zlostyr.
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 19:49:26
Имал съм предвид имот, който си е твой от години, повече от 20-30. И няма никакъв кредит, дължим за него.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Паническият срив на имотите
21-08-2009 - 22:55:26
avatar
Няма значение кой и защо иска да се нормализират цените.Както и дали искаме или не искаме да доиде зимата и защо.
Гадното е , че строителството, банковия сектор и свързаните с тях дейности достигнаха в България до огромни размери-ако не се лъжа според МВФ над 50 % от икономиката.И изсмукаха пари, които можеха да отидат в други сектори.Сега, след спукването на балона , понеже това беше с външно финансиране, парите, получени от ликвидацията на нежизнеспособните предприятия от тези сектори ще напуснат страната, вместо да отидат в разкриване на нови жизнеспособни такива.
Още по-лошо е че поради несъвършенства на българското законодателство-липса на закон за частен фалит(дано наистина от МВФ натиснат да се създаде, както препоръчаха в последния си доклад)-средства ще продължават да изтичат с години.
Все едно някой с огромен тумор и много глисти, след като се е скапал докато се бори с тумора , който си премахнал, да не го обезпаразитиш, а да го оставиш както е и да чакаш да се възстанови както е бил преди да заболее.Ами няма да стане!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход