Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наем от 100 апартамента в София!

Публикувано от partzalev 
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 14:40:51
KUPUVAC Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз имам познат който е обещетен с по два етажа в
> два входа в новопостроена кооперация на негов
> терен, общо някъде около 40 апартамента+два
> магазина/единия е 100 кв/м/. Та и той се е
> ориентирал да ги дава под наем отколкото да ги
> продава.Апартаментите са завършени, готови за
> ползуване.Той да ли не греши. Какво ще кажете,
> правилно ли постъпва или трябва да продава.




По 10 апартамента на етаж ли има тази сграда???smiling smiley
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 14:44:22
Oliver_Kahn Написал:
-------------------------------------------------------
> KUPUVAC Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Аз имам познат който е обещетен с по два
> етажа в
> > два входа в новопостроена кооперация на
> негов
> > терен, общо някъде около 40 апартамента+два
> > магазина/единия е 100 кв/м/. Та и той се е
> > ориентирал да ги дава под наем отколкото да
> ги
> > продава.Апартаментите са завършени, готови
> за
> > ползуване.Той да ли не греши. Какво ще
> кажете,
> > правилно ли постъпва или трябва да продава.
>
>
>
>
> По 10 апартамента на етаж ли има тази сграда???

Когато ходих там, ми се видяха доста апартаменти на етаж!........ама може и 8 да са. Кооперацията е доста голяма

Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 14:46:26
avatar
KUPUVAC Написал:
-------------------------------------------------------
Той да ли не греши. Какво ще кажете,
> правилно ли постъпва или трябва да продава.

И в двата случая си му падат пари от небето.

В единият случай наведнъж като из ведро, а в другият ще си преросява, но с години.

А и рентиерството е нещо доста криво разбрано у нас.
Без каквито и да е отговорности и задължения на рентиера към наемателите, което е меко казано странно??!

В случая темата е за рентиерство на едро, ако правилно съм я разбрал и този, който не си е купил миналата година тристаен хапартамен в Центъра, догодина ще може да си вземе цяла кооперация в покрайнините на същата цена.

Явно така се раждат крупните рентиери в години на криза??! *angel*
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 14:47:26
KUPUVAC Написал:
-------------------------------------------------------
> Oliver_Kahn Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > KUPUVAC Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Аз имам познат който е обещетен с по
> два
> > етажа в
> > > два входа в новопостроена кооперация на
> > негов
> > > терен, общо някъде около 40
> апартамента+два
> > > магазина/единия е 100 кв/м/. Та и той се
> е
> > > ориентирал да ги дава под наем отколкото
> да
> > ги
> > > продава.Апартаментите са завършени,
> готови
> > за
> > > ползуване.Той да ли не греши. Какво ще
> > кажете,
> > > правилно ли постъпва или трябва да
> продава.
> >
> >
> >
> >
> > По 10 апартамента на етаж ли има тази
> сграда???
>
> Когато ходих там, ми се видяха доста апартаменти
> на етаж!........ама може и 8 да са. Кооперацията е
> доста голяма
>
>


8 или 10 си е доста сериозно...както и да е аз в такова нещо не бих купил никога имот...а за отдаване под наем-тип общежитие ставаsmiling smileyРазбира се говоря наизуст незнам нито къде е нито какво е
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 14:47:34
къде сте видели наемите да падат бря smiling smiley
а и защо да падат? студентите продължават да прииждат към София, а и не само и към големите градове като цяло. Същото е положението и с работещите. А новопостроените сгради - ами 1.кой нормален ще отиде да живее в пустееща сграда, 2.повечето апартаменти там са на шпакловка и замазка и собствениците(повечето ) нямат пари да ги довършат, 3.голяма част от новото строителство е на испанци гърци, англичани, руснаци и др., за които е просто неудобно да си оставят апартамента в ръцете на наемател. Предпочитат да им седят празни и като дойдат по-добри времена да ги продадат(лично съм молил испанец да ми даде апартамента си под наем но не иска и не искаsmiling smiley ). Като цяло не са много излезналите на пазара нови имоти, годни за отдаване под наем. Казвам го от опит. Тръгнете да си търсите евтина квартира и ще видите такива апартаменти че ще се чудите в европейска държава ли живеете или някъде в Зимбабве или Конго. Хубавото си е хубаво и струва пари. А наемите се определят от нуждите на наемодателите в повечето случаи. Не от измислените статистики на някакви сайтче за имоти, където само калпави брокери пускат фалшиви обяви.
Що се отнася до това да купиш апартамент и да го даваш под наем - ами просто математиката показва,че не е изгодно това нещо. Ще дадеш огромни суми а възвращаемостта ще е малка. По добре на влог в западна банка и си тегли лихвите. Даването под наем не е и вариант за погасяване на вноската по кредита. Примерче: закупен тристаен, необзаведен апартамент в Младос4 смесечна вноска по кредита от 1100лв. Не може да ги вземете тези пари от наем ако ще цял китай да се пресели в бг. Далаверата от наемите е да ти завещаят 1-2 апартамента и ти да си живееш от това. Не случайно професия наемодател се практикува от стари реститути. То си личи и от обзавеждането. Това са апартаменти, в които собственикът никога не е живял. Останалото - даване на стая от апартамента или даване под наем с цел погасяване на кредитна вноска е само временно закърпване на финансовото положение. но не носи печалба.
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 14:49:33
avatar
Quote

Тръгнете да си търсите евтина квартира
- От тука трябваше да започнеш! winking smiley
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 15:31:07
Когато мениджърите на големите фирми или държавните ведомства търсят добри специалисти е редно, според мен, да предлагат и поемането на част от наема за жилището на "ценния" кадър.
Защо държавата заплаща 100% наема на дипл. служители зад граница, а в БГ да не може да поеме някаква част?
Защо МО ще купува апартаменти с пари на данъкоплатците и в тях да живеят професионални "войници", като по-разумно, според мен, е да участва с 50-60% от наемната цена.
И какво означава "ведомствено жилище", когато това ведомство може да претърпи различни метаморфози?
И в крайна сметка, законния рентиер също ще пълни хазната с данъците си.
Зададох темата защото ми харесва професията "рентиер-пътешественик"!
Благодаря на отзовалите се!
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 15:45:03
avatar
Един рентиер пътешественик, най-добре да си инвестира парите в имоти извън България - ще са по-малко на брой, но ще носят повече пари. Още повече в дългосрочен план - няма перспективи циганското население да се ограмоти в близките 1000 години и съответно да работи, а не да краде. А прирастът на България идва предимно от тях и тези с турско самосъзнание, които пък са предимно земеделци на село и на дали ще станат наематели някога.
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 20:05:35
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
> къде сте видели наемите да падат бря
> а и защо да падат?

Мога да ти пратя сканиран анекс към договор от преди 2 дни, ако не вярваш.
Наемите падат поголовно. Забравете тая песен със студентите. Иде криза.
Re: Наем от 100 апартамента в София!
19-08-2009 - 22:54:40
Парцалев , идеята би могла да е добра само ако ножа опре съвсем - тоест цените да се сринат - точно тогава може да се направи сделка за някоя сграда със 100 апартамента . Това е отиграно от евреите в америка по времето на голямата депресия , мисля дори че съм го чел описано в някаква книга но не помня точно

Разликата обаче че в Бг не може да има запустяла сграда която да се купи изгодно и да се постегне и да се прави бизнес после , а не може защото в запустелите сгради автоматично се заселват цигани и ...нататък знаеш
В момента никои не инвестира в апартаменти в Бг....няма никакъв смисъл
в този саит има секция за имоти в чужбина - чукни и разгледаи колко струва една двустаина панелка в Германия например ......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход