Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
04-02-2014 - 19:46:34
avatar
Quote
брокер съм си
... и да добавя - идеите са ти прекрасни, но имам въпрос : ти работил ли си с българи, кандидат-купувачи на имоти ?

Как добре си го написал : КАНДИДАТ - КУПУВАЧИ. *ok*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
04-02-2014 - 21:49:43
Хубав епекарник това в ОК. 70000 макс, мебелите на боклука. Ако ще от сателит да го снимате. И с трици и снимки маймуни не се ловят, трябва и мозък, и работа. Да снимаш и да клепеш по клавиатурата не е работа, затова, както jores добре знае, не е никак платено.
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
04-02-2014 - 21:53:50
абе положението по-скоро е кандидат-продавачи и все по изчезващи пишман-пльокери. Жорес ви го каза дипломатично, че не се ли промените технологиите ще ви изхвърлят от пазаря, беше вече комисион по 3% и от двете страни, иде време без ДДС, комисион макс 0,5% за услугата, слагане на обява, виртуален оглед, запознаване с другата страна. Дотам. Следват адвокат и нотариус. ( бльоки няма в картинката) Сори.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
04-02-2014 - 22:22:15
весо, имам само два простички въпроса, като за теб :
1. Къде в света са изчезнали брокерите ?
2. Ти какво общо имаш с пазара и в частност с нашата работа ?
Извинявай, в движение се появи още един въпрос - къде прочете някой да казва,че ако не знам си кво си не променим, ще ни се случи еди какво си ? Иначе човека се е опитал да си направи безплатна реклама на събитието наречено "семинар".
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
04-02-2014 - 23:00:02
Quote
брокер съм си
весо, имам само два простички въпроса, като за теб :
1. Къде в света са изчезнали брокерите ?
2. Ти какво общо имаш с пазара и в частност с нашата работа ?
Извинявай, в движение се появи още един въпрос - къде прочете някой да казва,че ако не знам си кво си не променим, ще ни се случи еди какво си ? Иначе човека се е опитал да си направи безплатна реклама на събитието наречено "семинар".

1. Адаш това което виждам тук в Европа и в частност Холандия е че 70% от агенциите изчезнаха от пазара, в останалите 30% персонала е 1-2 ма разводачи и момчета за всичко. Интернет върши останалото. Такова развитие наблюдавам и във Франция, Германия и Скандинавските страни.
2. Аз съм участник на пазара, купувам, продавам, уча българчета тук идващи да черят опит за жиллищните корпорации.
3. Не съм го чел, Аз го казвам, брокитата ако не се преквалифицират или не променят държанието си към клиентите, то те са обречени (времената когато се прибира комисион и от двете страни са към края си, съответно и тарифите, аз ти дадох линкове с директни примери. 0,6% е комисион на посредника в Холандия, е аз за чий х*й да давам в БГ 3%, на броки?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-02-05 07:51 от el.t.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
05-02-2014 - 07:08:50
1. Не съм ти адаш.
2. Пак сънуваш.
3. "аз за чий х*й да давам в БГ 3%, на броки?"- от теб никой не очаква да даваш,ти просто нямаш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-02-05 07:51 от el.t.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
25-03-2014 - 15:43:45
avatar
За какво става дума?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
19-06-2014 - 16:09:46
"Брокери" - моята къща си я купих септември миналата година.
Още се продава и е със старите снимки - няма нищо общо вече къщата (след наляти 100к).
Звънях преди месец някъде да я питам тая - и неква мърла ми вика - да продава се актуална е обявата.
Викам вие виждали ли сте къщата? - Да ве преди месец някъде имахме оглед.
ОК продавайте си я - аз съм собственик от 8 месеца и не я продавам.
Гледам миналата седмица са подновили обявата само снимките са махнали.
Дали да им дам новите, а?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
17-04-2015 - 20:47:29
avatar
Quote
bota156
"Брокери" - моята къща си я купих септември миналата година.
Още се продава и е със старите снимки - няма нищо общо вече къщата (след наляти 100к).
Звънях преди месец някъде да я питам тая - и неква мърла ми вика - да продава се актуална е обявата.
Викам вие виждали ли сте къщата? - Да ве преди месец някъде имахме оглед.
ОК продавайте си я - аз съм собственик от 8 месеца и не я продавам.
Гледам миналата седмица са подновили обявата само снимките са махнали.
Дали да им дам новите, а?
Това е голям проблем.
Цитирам думи на управител на агенция: Платила съм си за 300 обяви и съм длъжна да си запълня бройката. Знам, че около 40 са ми актуални.
Има имоти /на една агенция/ публикувани по 10-тина пъти в един портал, сменят района, пипнат малко някоя цифра и готово. Има и напълно измислени "атрактивни оферти", за да клъвнат купувачи.
Българска работа.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-02-2016 - 15:09:26
Нещата бавно, но сигурно отиват в посока виртуализация на имотите + точен адрес:
[round.me]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход