Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 13:00:50
мнението ми 4е нещата трябва да се регламентират с порь4ков договор, в които да са договорени вси4ки условия до финализиране на сделката и комисионните Но докато не се промени манталитета на продава4а да си иска 4иста сумата без комисион , а това ще стане само. когато посредниците изискват това да се слу4ва
Шокираща е стратегията на "Адрес" 4е продава без комисион от купува4а!
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 14:11:15
Надя Енева написала:мнението ми 4е нещата трябва да се регламентират с порь4ков договор, в които да са договорени вси4ки условия до финализиране на сделката и комисионните Но докато не се промени манталитета на продава4а да си иска 4иста сумата без комисион , а това ще стане само. когато посредниците изискват това да се слу4ва
Шокираща е стратегията на "Адрес" 4е продава без комисион от купува4а!


ПРОБЛЕМА Е В ПОСРЕДНИЦИТЕ"КОЛЕГИТЕ"които РАБОТЯТ БЕЗ ДОГОВОР... за да не уплашат клиента..И НЕ ИЗИСКВАТ продавача да си плаща ..за услугата..ОТ ДОГОВОРЕНАТА ПРОДАЖНА ЦЕНА...Дано кризата да бъде полезна за тях... *write*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 14:15:29
Темата от начало тръгна добре, вместо да се дискутира по същество, с факти и обосновано, се разводниха нещата. Ползващите услугите на АНИ да си казват, какви са им болките.
И трябва да се търси начин, чрез достигане до реалните нужди на ползвателите на АНИ и обосноваване с голяма доза яснота на възнагражденията на база на необходимата комплексна или частична услуга да се достигне до желаният ефект, както за едните така и за другите. Клиентите да знаят за какво плащат а обслужващите ги да знаят за какво работят, нещата като цяло не са много сложни.
Темата е адресирана до хората осъзнаващи нуждата от обслужващ сектор при сделки с НИ, другите смятащи, че такъв сектор не е необходим, не виждам какво могат да кажат, освен да нагнетяват напрежение.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 16:15:07
smiling smiley Жорес, хъм... изобщо няма да се извиня, че съм ти влязла в темицата.
Ако издирваш конфиденциален разговор, не си пускаш проблема в публичното пространство. А напрежение има винаги, когато не са изяснени нещата.
Това беше съвсем безплатно, макар и неуместно. smoking smiley

А когато се претендира коректност- сочи се автора на написаното, без манипулации в това отношение, защото verba volant, scripta manent.'
За да има на пазара посредници - значи пазара има нужда от такива. И никой не спори по този точно въпрос.
Идеята е, че следва дейността на АНИ да е прозрачна- какво предлага, какви задължения има към клиентите си, с какви права разполага и прочее. За парите е ясно- безплатен обяд няма.


До тук има няколко смислени поста в темата - едното е на Турбозол/ макар и да не го харесвам, но не съм в темата, за да харесам някого- може да ми импонира позиция, не персонално особата зад нея/.

Quote

Договор за поръчка в който [подробно е описно от какво точно има нужда клиента, упоменати са точно сроковете за изпълнението на поръчката, упоменати са точно присъщите разходи за реализация на поръчката, упоменат и обоснован е точно аванса за реализация на поръчката, гарантира се защита само и единствено на техният интерес, като са избегнати всички възможни елементи за конфликт, отношението към тях е честно и открито, като не се въвеждат в заблуда например каква е реалната стойност за имота им защото искат да чуят желаната от тях цифра, не им се казва, че могат да закупят имот пак за желаната от тях сума ако тя не отговаря на реалността, да имат възможността да получават освен комплексна услуга и частична в зависимост от реалните им потребностите и т.н.

А дали брокерите питаят негативни субективни чувства към адвокати и/ или нотариуси, на мен лично, все ми е тази.
Ние не сме зависими от АНИ. Обратното не е никак сигурно *yes* и не само за проверка на книжа, а особено, когато имате вземания от някоя страна, дето ви продава "фасони". Когато ви помогнем да го осъдите- ставате благи, благи... smiling smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 16:42:09
avatar
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Идеята е, че следва дейността на АНИ да е
> прозрачна- какво предлага, какви задължения има
> към клиентите си, с какви права разполага и
> прочее. За парите е ясно- безплатен обяд няма.
>
>
> До тук има няколко смислени поста в темата -
> едното е на Турбозол/ макар и да не го харесвам,
> но не съм в темата, за да харесам някого- може да
> ми импонира позиция, не персонално особата зад
> нея/.
>
Цитат:Договор за поръчка в който [подробно е
> описно от какво точно има нужда клиента, упоменати
> са точно сроковете за изпълнението на поръчката,
> упоменати са точно присъщите разходи за реализация
> на поръчката, упоменат и обоснован е точно аванса
> за реализация на поръчката, гарантира се защита
> само и единствено на техният интерес, като са
> избегнати всички възможни елементи за конфликт,
> отношението към тях е честно и открито, като не се
> въвеждат в заблуда например каква е реалната
> стойност за имота им защото искат да чуят желаната
> от тях цифра, не им се казва, че могат да закупят
> имот пак за желаната от тях сума ако тя не
> отговаря на реалността, да имат възможността да
> получават освен комплексна услуга и частична в
> зависимост от реалните им потребностите и т.н.

Мен този цитат ме изпълва с размисъл и поражда въпроси.
-точните срокове за изпълнение на поръчката- нещо, което няма как да се гарантира. Всички приказки за насъщ и липсващ професионализам, са за замазване на очи. Неслучайно, стандартният договор " навън" е за 3м. и при съгласие от двете страни, се прави продължение.
-упоменати точно присъщи разходи- също изсмукано от пръстите, защото те са свързани с времетраенето на продажбата.
- упоменат и обоснован аванс- същата работа. На каква база ще го обосновеш?
-гарантира се защита само и единствено на техния интерес- това е най- опасното залитане. Посредникът трябва да гарантира интереса на двете страни, защото те не са врагове, а съмишленици. Една сделка може да е стабилна само когато и двете страни не се чувстват ощетени.
- да имат възможност да получават.......и частична /услуга/ в зависимост от реалните им потребности- това, в прав ред означава, че АНИ няма представа какво трябва да прави, а чака клиентът да й съобщи потребностите си. Което е доста неприемливо, при положение, че човекът затова е дошъл при АНИ. Ако знаеше и можеше да си обслужи "реалните потребности" сам, щеше да го направи.........
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 16:45:52
Поли-В малка грешка си ...Това което ти харесва ..ЦитатЪТ ...е на Жорес и е в основата на темата..Аз просто коментирах,че е единственото нещо смислено в цялата тема..
Относно Адвокати и нотариуси...Как разбра,че не ги харесвам..,ако намекваш за мен специално..те цял живот и такива около мене...даже си имах едно такова вкъщи...за две -три години..(харесвахме се тогава)
Ако визираш мен,то аз не харесвам адвокати ,които само си мислят за такива и ми пречат...Та ако трябва да намирам други адвокати ,които ХАРЕСВАМ ..да им пречат на тях...и прочие..Не съм казвал адвокатите за сапун..,а че има идиоти и ти го знаеш ..и също не ги харесваш...

Дали можем без Вас ,ама то ако можехме нямаше да има адвокати въобще..Не се засягай професионално от мен ,юрист съм по образование..е не ,че ми личи тук във форума ,но да поясня зя теб.. winking smiley *beer*
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 16:56:01
Камелия -Искаш да кажеш ,че си против сключване на договори с клиенти и визирани ясни правила ?????Учудвам се.. sad smiley
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 17:01:43
Дами и господа клиенти Жорес е написал темата за Вас....КОМЕНТИРАЙТЕ...
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 21:55:36
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия -Искаш да кажеш ,че си против сключване на
> договори с клиенти и визирани ясни правила
> ?????Учудвам се..


Нищо подобно! Съм за сключване на договори с реално изпълними клаузи и неосигуряващи защита на едната страна на всяка цена Не бих си позволила да мамя другата страна- нещо което се предполага, щом ще защитавам клиента, а не изправността на сделката Аз не съм адвокат, а посредник........
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-08-2009 - 22:39:47
Поли 2, нещо си се объркала, с темата се опитвам да създам малко по различна гледна точка за това, какво му е необходимо на ползвателя и какво е необходимо на обслужващият този сегмент, къде са основните конфликтни точки, как да се избегнат, как да се организира дейността така, че да не е основана на зависмости а на нужди, какъв е начина да се наложи гарантираност за усилията на работещия и безумията на "клиентите", които не знаят какво искат да престанат да бъдат за сметка на този който ги обгрижва и за празните ходове да плащат клиентите, които са наясно със себе си.
Ще пусна факт от преди три четири години - влиза една женица в офиса, сяда, започваме да си говорим и тя в един момент ми вади списък с имотите, които е оглеждала - над 100 броя.
Друг факт мое приателче през последните две години започва да купува имот пет пъти - до момента не е купил.
Такива клиенти съществуват защото организацията на пазара е малоумна - /Ками Ша ма извиниш надявам се и за жаргона и за определението за начина на работа/, на такъв като му кажеш, че започването на дейност по проблема му трябва да си плати и то напред, макар и символично, ще дойде при теб не когато има свободно време и се чуди с какво да го запълни а когато момента е дошъл и наистина ще се върши работа.
По този начин първо заявяваш аз искам защото струвам и ценя времето и труда си и втори път елиминираш клиентите тип - загубено време.
За налагането на подобен начин на работа трябва време, да имаш достатъчно клиенти, които те търсят - демек добър си и идват при теб сами, да си финансово стабилен и да си готов да устискаш около година ако се наложи две.
Подобен начин на работа няма да се хареса на много и клиенти и АНИ.
И един въпрос към теб Поли 2, ти като водиш дела /разбира се ако влизаш в зала/, кога ти плащат, преди или след постигане на желания резултат?
Резултата има ли връзка с възнаграждението?

В този ред на мисли питам АНИ и обслужващия сектор на сделки с НИ - ние балъци ли сме? Тото ли играем? Трябва ли да удряме по една молитва преди сделка, клиента на следващия ден да не е станал с Г нагоре, защото въпреки свършената работа крайния резултат за нас до голяма степен зависи и от други фактори при сегашния модел на работа .......
Ками може да се включиш winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход