Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?

Публикувано от ред хот БГ пепър 
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 22:24:25
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Пунди, писна ми от хилядите ти никове.
>
> От следващата седмица трия наред:
> "ред хот БГ пепър" и "прУфесУр тъпарон"
>
> Веднъж ти казах, втори път ти казах - не увираш.
> В една тема пишеш с два ника.

Оставете му поне "келепирски", че да има къде да се раздвоява човека.
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 22:36:25
Сериозно, имало някаква величина, според която се измервала силата на разстройството. Реакцията ( увеличаването на честотата на изпадане в "състояние"winking smiley, показвала силата на причината, пораждаща състоянието. Знам, че го обяснявам малко объркано, но аз не съм специалиста по въпроса. Естествено, като пряк наблюдател се ползвам от резлутатите и си правя изводи за състоянието на пазара и въобще...Не че не си го знаеме пазара, но тази гледна точка е уникална. Затова още веднъж, моля Ви, оставетего. А и той "чете" ситуацията като дявола - Евангелието, така че може и Вие да се ориентирате в обстановката. Просто четете неговото наобратно. И по честотата на сменяне на никовете и на постовете се сещайте за приближаването и посоката на кризата и на международното положение. Поздрави. *book*
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 22:42:25
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Вчера писаха, че в цяла Европа спестяванията
> се
> > увеличават
>
> И къде го писаха това?
>
>


Европейците спестяват все повече и инвестират все по-малко
30.07.2009, investor.bg,
За първите три месеца на 2009 г. нивата на спестяванията на домакинствата в ЕС и еврозоната са отчели рекордни нива



петък, 31 юли 2009 София

В условията на криза населението и фирмите са спестили 365 млн. лв. през юни, показват изчисления на Investor.bg на база данни на БНБ.

От спестените пари със 159 млн. лв. до 22,92 млрд. лв. са нараснали депозитите на гражданите. С 206 млн. лв. до 19,23 млрд. лв. са се увеличили депозитите на фирмите. Тенденцията е в унисон с процесите в Западна Европа и САЩ.

В условията на криза европейците спестяват все повече, а данни от САЩ сочат, че спестяванията надвишават харчовете на домакинствата.

През юни кредитни институции са свили депозитите си у нас със 155 млн. лв., поради което общият ръст на депозитите през месеца е с 210 млн. лв. до 57,5 млрд. лв. Кредитните институции са основно банките собственици на трезорите у нас.

От 31 януари 2008 г. до 30 юни 2009 г. населението е вложило 755 млн. лв. в банките, фирмите са намалили депозитите си с 400 млн. лв., а кредитните институции са свили вложенията си у нас с 1,26 млрд. лв.

АСН
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 22:55:25
др. Иванов написал и стигнал до извода, че след като спестяванията на европейците се увеличавали, то задължително ще ги похарчат за неговите парцели в Сл. Бряг.
-------------------------------------------------------
Блажени са верующите!
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 23:04:54
Другарю, зад всичко това има една величина, която е повече в областа на психологията и оттам дава отражение в икономиката. Нарича се `Очаквания на потребителите`. Очакванията на потребителите се формират от пресата основно, както и от паричното обръщение, като пряк резлутат от качеството на стопанската активност. Обърни внимание на "потребителите". Не на хората, а на "потребителите". В тази думичка е заровено ключето. Ние сме потребители - такава е системата - матрицата. Когато по тивито ти кажат - има криза, значи има. Когато и банката ти го потвърди - тогава не можеш да спориш. Тук не става на въпрос кой, как и защо направи или организира кризата, а затова че колосални суми, в уникален синхрон напуснаха обръщението и оборотните средства в реалната икономика се изпариха. В система основана на монетарно начало на икономиката, винаги води банката. Докато банките ти казват - има - значи има. Докато те ти казват че в следващите 10 години няма да видиме такива ценови нива, каквито бяха досего - ВЕРВАЙ ИМ. Те държат спусъка на икономиката. Така е по тези геогравски ширини. Сори!
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 23:05:31
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов написал и стигнал до извода, че след
> като спестяванията на европейците се увеличавали,
> то задължително ще ги похарчат за неговите парцели
> в Сл. Бряг.
> --------------------------------------------------
> -----
> Блажени са верующите!


Пак не си схванал. Др. Иванов написа нещо съвсем различно:

"Вчера писаха, че в цяла Европа спестяванията се
> увеличават, нещо крайно нехарактерно за икомическа
> криза. Кога ще мине не се знае именно защото е
> измислена и не се подчинява на икономически
> закони. "
spinning smiley sticking its tongue out
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 23:06:38
Спестяванията се увеличават защото има баламурници да гледат реклами за промоционални депозити
другата причина е че които е продал нещо навреме е прибрал кеша и чака пазара (наполовина) ......така де - нека хора и фирми да имат все повече спестявания =желая го от сърце .....но малката подробност е че тези спестявания вече няма да отидат за покупка на имоти или поне не на всяка цена
Ето ви пример - през февруари имаше един офис за продаване - не беше перфектен , но беше на улицата на която живея и можех да прежаля някои лев
звъннах - 48 кв за 48 хил евро
веднага предложих 24 хил евро .....естествено бяха реакции и тн ....но на мен не ми дреме .....днес този офис струва точно 24 хил евро - тарикатката обаче ми прихванала телефона и ми звъни да ми каже че вече мога да го закупя на тази цена ......Благодаря но вече не търся .....
сега следя обявата и ми е много интересно до къде ще стигне цената , но със сигурност ще слезе още .....
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 23:08:25
Не точно измислена, а по скоро контролирана. А защо.....има няколко конспиративни теории, но времето ще си покаже. То открива всички тайни.
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 23:10:24
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > др. Иванов написал и стигнал до извода, че
> след
> > като спестяванията на европейците се
> увеличавали,
> > то задължително ще ги похарчат за неговите
> парцели
> > в Сл. Бряг.
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > Блажени са верующите!
>
>
> Пак не си схванал. Др. Иванов написа нещо съвсем
> различно:
>
> "Вчера писаха, че в цяла Европа спестяванията се
> > увеличават, нещо крайно нехарактерно за
> икомическа
> > криза. Кога ще мине не се знае именно защото
> е
> > измислена и не се подчинява на икономически
> > закони. "


А днес писаха, да забравите ниските лихви, и че имотите ще се сриват още. Яж си киселото зеле и остви свинското на нас.
Re: Я Попрочетете ТУК - Къде е кризата ......а дали не е измислена?
31-07-2009 - 23:22:12
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
Яж си киселото зеле и
> остви свинското на нас

Да ти го оставя, ама не съм благотворително дружество! Като искаш, ще си напънеш трибуквието и ще си го купиш, щото само с апокалиптични мантри, рИване и гледане в чуждата паница, не става.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход