Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Свършва ли кризата в неделя?

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 19:27:08
Този Др. Иванов е уникален.Рядко срещан екземпляр.Може би в този форум само Пунди го бие по глупости.

Едно време разправяше , че инвестицията в панелен апартамент била най - доброто нещо.Времето го обори.

След това октомври - ноември разправяше , че световната криза била само във вестниците и новините.Времето го обори.

По това време разправяше , че и имотите няма да тръгнат надолу.Времето го обори.

Сега пък нямало криза в България.Няма за теб - защото си кон с капаци.Радвай се , че бранша ти не е засегнат от кризата.Но я отиди и попитай хората които си загубиха работата.Попитай хората от браншове обслужващи строителството или тези със услугите след тях.Занимавам се с мебели и при нас ситуацията е ужасна.Има колеги загубили 50 % от миналогодишния си оборот , а са със същите кредити и разходи.Намало криза - ела попитай хората които съкратих тази година.Да не говорим , че при едното момче в същия ден изненадващо съкратиха и жена му.Питаш ли ги тях как се чустват и дали има криза за тях.Пфууууууу

По темата.След изборите кризата ще се задълбочи но не чак с такъв апокалипсис както го описват някой.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 19:45:55
Едно време разправяше , че инвестицията в панелен апартамент била най - доброто нещо.Времето го обори.

След това октомври - ноември разправяше , че световната криза била само във вестниците и новините.Времето го обори.

По това време разправяше , че и имотите няма да тръгнат надолу. Времето го обори.


В смисъл?

Занимавам се с мебели и при нас ситуацията е ужасна

Че нали се радваше, че цените ще падат и ме "оборваше" защо си зле? Вие си направихте проблеми, вие им берете гайлето. Най-интересно винаги ми е било, че тези, които ще са най-лошо засегнати от дадено събитие, най-много искат настъпването му. Всички се насирахте от кеф, как предприемачите ще фалират, сега мрете.

На тебе като ти вървяха нещата пита ли тези дето трябваше да плащат заплати на всякакви безделници, защото нямаше работна ръка. Тогава работниците не се замисляха, че така залагат проблемите в бранша.

Ти какво купи от някой, за да купи той от теб? Държиш парите в банката и мислиш, че така ще е до пенсия. 50 милиарда лева са замразени или работят за чужди икономики, защото мислехте, че така ще прекарате богатите. Искахте строителите да продават на 300Е за да ви издължат парите, а не се замисляхте, че след като продаде на 300 и ви върне парите, ще ударите кепенците, защото строителят не е луд, за да работи на загуба.

Марш на полето да работите, на мен главата ще ми се пръсне на плажа, а вие лежите из офисите. И то по време на криза. Срамота.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 19:59:25
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Марш на полето да работите, на мен главата ще ми
> се пръсне на плажа, а вие лежите из офисите. И то
> по време на криза. Срамота.

Омекваш Иванов, омекваш. Нали любимия ти израз беше "на тръстиката"? Някък си по-клони към робство.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 20:09:36
др. Иванов Написал:

>
> Марш на полето да работите, на мен главата ще ми
> се пръсне на плажа, а вие лежите из офисите. И то
> по време на криза. Срамота.


Абе Иванов,

Не за друго, само от чисто любопитство бих те попитал дали ще гласуваш на изборите и коя партия би подкрепил? Просто ми е интересно типаж като теб за кого би гласувал, за запзаване на политическото статукво или някъква промяна. Само не ми обяснявай, че за теб няма значение.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 20:12:22
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
> Този Др. Иванов е уникален.Рядко срещан
> екземпляр.Може би в този форум само Пунди го бие
> по глупости.
>
> Едно време разправяше , че инвестицията в
> панелен апартамент била най - доброто нещо.Времето
> го обори.
>
> След това октомври - ноември разправяше , че
> световната криза била само във вестниците и
> новините.Времето го обори.
>
> По това време разправяше , че и имотите няма да
> тръгнат надолу.Времето го обори.
>
> Сега пък нямало криза в България.Няма за теб -
> защото си кон с капаци.Радвай се , че бранша ти не
> е засегнат от кризата.Но я отиди и попитай хората
> които си загубиха работата.Попитай хората от
> браншове обслужващи строителството или тези със
> услугите след тях.Занимавам се с мебели и при нас
> ситуацията е ужасна.Има колеги загубили 50 % от
> миналогодишния си оборот , а са със същите кредити
> и разходи.Намало криза - ела попитай хората които
> съкратих тази година.Да не говорим , че при едното
> момче в същия ден изненадващо съкратиха и жена
> му.Питаш ли ги тях как се чустват и дали има криза
> за тях.Пфууууууу
>
> По темата.След изборите кризата ще се задълбочи
> но не чак с такъв апокалипсис както го описват
> някой.
---------------------------------


тъпчо,
не си намерил подходящ пирон да си закачиш оФчия калпак *angel*
кризата не ни е сполетяла - тя е произведена за такива като теб - има грешни пари у вас и е редно да намерят конфортно място - а ти не си такова място,вервай ми !
оня ден някакъв твой побратим се беше сетил , че кризата е по-скоро психоза-но само толкова-ти и това не знаеш !

--------
толкова сте прости,че не виждате по-далече от носа си !!!
за какв акриза говориш ??????????
ако никой не работи - кой ще дава рушвети,кой ще дарява банките с вноски,кой ще купува бензин,хляб ???????
БГ е като болен от рак вече 65 години -който се поддържа жив , за да може да КУПУВА морфин....тази логика позната ли ти е - умньо ???
-------
ако вие претендирате да сте нормални - какво ли означава да си ненормален ?!

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 20:26:39
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
какво ли
> означава да си ненормален ?!

Елементарно - да си пунди.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 20:47:01
Знаете ли кое е хубаво на кризата другари, че тя отсява плявата.По време на подем има много хора които печелят.Общо взето всеки които върти някакъв бизнес прави големи печалби.Хубаво, ама този всеки е в много случаи плиткоумен среднист, дребен далавераджия и хитрец.Масата хора са и прекалено алчни и безрасъдни.Тези качества биват наказани.Бизнесът и парите не са за всеки, пазарите не са за всеки.Времнно някой може да намаже, но увлечението и грандоманията му изкопават гроба.
И така като дойде криза, които е знаел как да минимизира риска, бил е умерен и консервативен, хладнокръвно е прозрял че няма пазар на вечен ъп и колкото е по-голям ъпа, толкова е по-голям срива сега доволно потрива ръце и купува на безценица активите на лумпенизирания масов български предприемач.
Пунди каза кой ще дарява с вноски банките, кои ще купува хляб и т.н.Никой не е спрял да го прави,но ще занапред ще го правят по разумно.Който си мисли че нащата дори и след края на кризата ще вървят по старому, да вземе да се ограмоти и проследи развитието на пазари след криза.Ако почне и това да отрича с безмислени доводи че сме били уникални тука, че имало мръсни пари и т.н. пак ще потъне, този път безвъзвратно.
И още веднъж да повторим че хубавото на тази криза е че лумпените ще намалеят, а тези които отцелеят ще научат важен урок за железните икономически закони.
Знам че който отрича кризата или го прави поради лични причини защото не иска да признае собствените си грешки или чисто манипулативно си мисли че като каже нещо в някой форум, другите ще му се вържат и ще си кажат, а да така е, кризата е на хартия.
Конкретно за края не може да се каже днес утре.А и какво значи край-дъно ли?Ако е така аз лично го виждам зимата и задържане на него до лято 2010.Потегляме нагоре най-рано тогава и то ако такива сигнали идват зад океана, ако не стягайте се за по-дълго.
п.с. Борсовия пазар реагира 6 месеца преди другите активи да се възстановят, така че следете и фондовия пазар spinning smiley sticking its tongue out

Казаното горе не е препоръка за никакви решения!
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 21:37:29
Др. Иванов бях се зарекъл да не влизам в полемика с теб.Но трябва да поясня.

"Че нали се радваше, че цените ще падат и ме "оборваше" защо си зле? Вие си направихте проблеми, вие им берете гайлето. Най-интересно винаги ми е било, че тези, които ще са най-лошо засегнати от дадено събитие, най-много искат настъпването му. Всички се насирахте от кеф, как предприемачите ще фалират, сега мрете. "

Оборвах те само на тема , че панелките ще падат като цени заради края на живота им и мизирията царяща около тях.Никога не съм се "радвал" , че цените ще падат.Знаех , че нисходящия пазар ще се отрази зле и на нашия бранш.Намери някъде из постовете ми нещо с което да се насирам от кеф , как ще фалират предприемачите.През цялото време съм се възмущавал от тяхната отношение към процеса.А относно цените и тогава и сега съм на мнение , че те се определят от пазара.Купих парцела на цени пик- несъжалявам.Тогава беше скъп но работа имаше и парите съм ги изкарал за много кратък период.Сега строя на цени които неможех и да помисля през миналата година.Но парите се изкарват по - трудно и май предпочитам да плащам повече но да имам миналогодишния обем работа.

" На тебе като ти вървяха нещата пита ли тези дето трябваше да плащат заплати на всякакви безделници, защото нямаше работна ръка. Тогава работниците не се замисляха, че така залагат проблемите в бранша."


Тук ще се съглася.Само , че при мен хората работят от години и безделниците не се задържат повече от месец.Екипа ми ги изяда с парцалите.А , че се раздуваха нещата в бранша е вярно (както и в строителството) и ние като строителите трупахме и обявявахме все по - високи цени.Сега и ние ще си понесем последствията.За щастие работя в спесифичен сектор и съм си създал име , което в момента работи за мен.

"Ти какво купи от някой, за да купи той от теб? Държиш парите в банката и мислиш, че така ще е до пенсия. 50 милиарда лева са замразени или работят за чужди икономики, защото мислехте, че така ще прекарате богатите. Искахте строителите да продават на 300Е за да ви издължат парите, а не се замисляхте, че след като продаде на 300 и ви върне парите, ще ударите кепенците, защото строителят не е луд, за да работи на загуба.
"


И тук не си прав.Пари в банка държа само като резервен фонд на фирмата.Всичко останало отива по предазначение.В момента в къщата.


И пак влязах в тъп спор и полемика.Истината е една.Горе съм ти дал три твои твърдения които неиздържаха теста на времето.Какво повече искаш.Сед си на плажа и гледай да не изгориш , а аз отивам в офиса.Обичам си работата и върша с удоволствие.А когато дойде време за почивка отивам на спокойствие е зеленина.Това изключва Златните и Слънчев бряг.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-03 21:38 от bibise.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 21:40:40
Вижте какво...не ставате за четене напоследък...само глупости...Осъзнайте се.Преди 5 месеца беше по-интересно.
Re: Свършва ли кризата в неделя?
03-07-2009 - 21:51:20
Прав си.От седмици не бях писал макар , че четях.Млъквам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход