Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2

Публикувано от Reni Racheva 
Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 18:02:52
Изчислена за квадратура 100 м2 с включени идеални части в затворен комплекс в квартал Витоша. Има ли смисъл да купувам или са се отказвам (което ще ми струва 16 000 лева)? Моля за мнение.
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 18:19:16
Как ще го плащаш? Кеш или със заем?
Това е много важно.
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 19:09:49
Колко са общите части и мазето? По принцип за там, ако чистото е над 1000Е е много, но трябва да си сметнеш и загубата на капарото.
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 19:22:31
50% заем; чистото е 72м2
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 19:35:00
Ако загубиш 8 хил евро, трябва да вземеш следващият за под 700Е/м2, което е трудно. Ако искаш да го махаш по добре си търси клиенти, за да си възстановиш капарото. Затворените комплекси е, че след това се плаща много. Тук на Сл.бряг, поддръжката стана 10Е/м2, верно - с басейн, рецепция, охрана, всеки ден чистене, на са си пари.
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 19:43:37
28% идеални части? eye popping smiley Някой да сметне, имах тройка по математика!

Е, щом не се намират помагачи, сам правя кръчмарската сметка.
Имаш 10кв.м. "бонусче" в идеалните части - 10х760=7600 ойро
срещу 8000 ойро капаро.

Класика!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-27 19:56 от scbfc.
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 19:55:27

Аз може би мога да сметна . Имах 3+ по математика. Това са затворени комлекси, т.е терена около сградата е облагороден, охраняван, обгрижван и.т.н.т.,а това реално са си останалите 40% от парцела, върху които не може да се строи при плътност 60%, т.е така или иначе те са незастроени. Затова предприемачът Дерикожев мило обяснява на клиента че общите части са по-големи , защото ще имат английски двор и заключваща се външна врата, обзет от амнезия и забравяйки да уточни че новодомецът ще плаща поддръжка около 400 евро годишно(наем да живееш в дома си) на принципа " нема искам-нема не искам" за същите общи части и те ще бъдат изплатени десетократно в близко време.
Елементарно Уотсън
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 19:58:18
Какво мога да кажа освен...Честито на печелившите!!! clap:
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 20:17:09
Това 10е на м2 за 2 години ли е? Май пак ще ги минем хамериканците... :] :]
Re: Доколко е добра в момента цена 760 евро на м2
27-06-2009 - 23:24:34
От моята камбанария това е брутално губеща сделка.Освен огромния процент общи части (правилно сметнат вече горе),разходите по "затворените комплекси" тепърва ще вървят само нагоре.Сега ти изглежда нормално,ама я си представи една сметка от 50 000 евро за ремонт на шадраванчето в двора и подмяна на десетина изсъхнали храстчета в градината...
Това е голяма гадост на затворените комплекси и съм го изпитвал на гърба си вече в друга държава.Разходите са малки в първите 2-3-4 години,когато всичко е в гаранция и не се чупи.После нещата си е_Ът меча.При мен собственика се беше принудил да дава жилището под наем,за да може да си покрива разходите за поддръжка.В тия комплекси плащаш като поп за неща,дето дори не ги знаеш какви са.Това охрана,градинари,почистване,ремонти...след някоя друга година се появяват дефекти по сградата-мазилки,течове...В сграда с 20 човека тия неща са много по-лесни от колкото в затворен комплекс с 500 навирили нос селинджъра.Тук съседа вади косачката,аз взимам от мазето греблото и за един час полянката пред блока е готова.В затворения комплекс чакате фирмата дето поддържа поляната.И тя като дойде,ще ви натовари с всичко-от бензина на камиона,до осигуровките на бай Иван,дето в края на краищата ще окоси тревата или ще смени изгорялата крушка на стълбището.

Опитвал съм се да разбера дали има по-голяма глупост измислена от т.нар. "затворени комплекси" и за себе си съм стигнал до извода,че няма.Това е върха на пирамидата.Няма следващо ниво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход