Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!

Публикувано от AlximikA 
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 19:54:03
AlximikA Написал:
-------------------------------------------------------
И това са хора от бранша....

................................................


Кой бранш?
smiling smiley
Tod
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 19:59:29
Alhimik - грешиш.

Тези не са ти колеги.
Това са болните избягали шизофреници които ги търсеха - те са се превъплътили в "колеги".

Като типични шизофреници те бълнуват все още балона, халюцинират големите и много сделки, страдащи от нервно-психична възбуда при всеки звън на телефона (разбирай веднъж дневно - то било грешка).

Та тези шизофреници обвиняват и плюят други брокери които се опитват да нормализират положението в България. Нармализират означава един имот да бъде оценен толкова колкото струва.

В момента имотите за точно на тройни цени. Още сме в психозата на балонирането от което дайде и всичко в икономиките на най-мощните държави.

Когато световния пазар рухва - бай ти Ганьо се провиква - няма криза, и да има не ме интересува аз мойто панел продавам за 50 000 евро - това е.
Иди го убеждавай че това 35 годишно нещо не струва и 15 000. Както и да е - нека си държат копторите - цените се движат сигурно надолу. Това че някой купувач плаща 250 евро а имотите падат с по над 8 000 на месец е в полза познай на кой.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:10:38
avatar
А стига с тези виновни брокери.
Те не са фактор на пазара и никога не са били.
Просто са част от схемата и то на най ниското ниво.
Със същото право може да обвинявате и кредитния инспектор.
Ама бил ви научил как да прее..е системата.
Ами сега тя си го връща защото е предвидено че там долу ниско някой иска да я прецака.
Ама хитрата сврака с двата крака.
И сега брокерите и инспекторите виновни.
А не се ли сетихте че има нещо гнило в това да взимате голяма заплата без никакъв опит, пристигнали на работното си място с липсата на ясна представа какво всъщност можете и прекарвайки половината от работния си месец в напълно безсмислени семинари увенчани с една мижава разпечатка на мастилено струен принтер.

Е сега е време да си припомните какво ви е казвал дядо ви.

ДА БИ МИРНО СЕДЯЛО НЕ БИ ЧУДО ВИДЯЛО
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:18:08
Добре де , стана както всичко останало - гръмна балона и сега търсим виновни
и пак като всичко останало - няма виновни
В краина сметка които е теглил кредит и си е помислил че е станал европеец сега ще си го плаща ...и защо да не си го плаща нормално е .....обаче българина гледа все да е отгоре , все да е прецакал системата , все да е наи-големия тарикат
Урок ще има - 100 %
Ще има на децата да се разказва даже .....
Tod
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:38:53
Някой да е обвинявал брокери?
Писах "колеги" - което значи че да се наричаш брокер, търговец, съветник, консултант или както и да е не те прави такъв.

Истинския брокер - осъществява сделка. Колкото е по-трудно времето толкова повече ще се отсяват тези които могат от лаладжиите, префесионалистите от масите...

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:44:49
На мен пък ми е чудно брокери да се възмущават от високите цени и да подплакват по форуми. Такъв е пазарът в БГ! Това е положението! В едни години има продавачи, но няма купувачи и естествено е цените да почнат да падат, но скъпи ми Тод, не с по 8000 на месец, защото след няколко месеца би трябвало да са стигнали на нула???? (според скромните ми познания по математика)
В други години има купувачи, но няма достатъчно имоти, които да се продават или пък не се продават на достъпни за купувачите цени. След време нещата се променят, завъртат се отново и пазарът върви - надолу, нагоре и т.н.
Който е работил в бранша от години, всичко това му е ясно.
Който е започнал преди година-две, гледа и не вярва на очите си, плаче тъжно, отвреме навреме истерично, оплаква се в някой и друг форум, обвинява колегите, продавачите, банките, консултантите, комшията, комшийката, хазайката и който още се сети.

Да, цените ще паднат, но не утре и не на всички имоти.
Да, някой ще си продадат имотите спешно и по-евтино.
Да, някой ще загуби имота си, защото е загубил работата си.
Но всички останали БГ граждани няма да се втурнат да продават жилищата си, защото ставали по-евтини и да се изнасят под наем. И колкото по-бързо го проумеят плачковците и апокалиптиците, толкова по-запазена нервна система ще си имат.
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:53:12
Това ги питах около септември миналата година.Като ни пада цената на жилището,какво според тях трябва да направя-да го продам възможно най-скоро и на всяка цена,след което да ида да живея под наем,щото "цената падала"...ми нека си пада...това какво точно ме бърка,след като не съм теглил кредит и не вися на банката с ипотека за 30 години?
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:53:47
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> На мен пък ми е чудно брокери да се възмущават от
> високите цени и да подплакват по форуми. Такъв е
> пазарът в БГ! Това е положението! В едни години
> има продавачи, но няма купувачи и естествено е
> цените да почнат да падат, но скъпи ми Тод, не с
> по 8000 на месец, защото след няколко месеца би
> трябвало да са стигнали на нула???? (според
> скромните ми познания по математика)
> В други години има купувачи, но няма достатъчно
> имоти, които да се продават или пък не се продават
> на достъпни за купувачите цени. След време нещата
> се променят, завъртат се отново и пазарът върви -
> надолу, нагоре и т.н.
> Който е работил в бранша от години, всичко това му
> е ясно.
> Който е започнал преди година-две, гледа и не
> вярва на очите си, плаче тъжно, отвреме навреме
> истерично, оплаква се в някой и друг форум,
> обвинява колегите, продавачите, банките,
> консултантите, комшията, комшийката, хазайката и
> който още се сети.
>
> Да, цените ще паднат, но не утре и не на всички
> имоти.
> Да, някой ще си продадат имотите спешно и
> по-евтино.
> Да, някой ще загуби имота си, защото е загубил
> работата си.
> Но всички останали БГ граждани няма да се втурнат
> да продават жилищата си, защото ставали по-евтини
> и да се изнасят под наем. И колкото по-бързо го
> проумеят плачковците и апокалиптиците, толкова
> по-запазена нервна система ще си имат.


*ok* *beer*
Tod
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 20:58:04
Не падат така викаш - вече има доста тристайни (София) които са под 50 000 евро.
Колко бяха миналия месец по това време? Почти нямаше под 60 000.
А колко бяха по-предния месец? 70 000...
Та бих казал че има и по голям спад на имотите от описания от мен.

А колко ще станат след 2 месеца - живот и здраве - ще видим.
Но докато ти и аз имаме време - някои хора искат да продадат, но проблема е че се свършиха идиотите и сега нормалните хора не искат да се загробят в вмирисана панелка или дупка за по 45 - 50000 пък ако ще и най комуникативната.

Тези хора знаят как се вадят пари ако ги имат кеш.
Тези хора знаят как се връщат пари ако трябва да теглят (и ако има кой да им ги даде).

Всички други се надрусаха на балона и сега им е много мъчно - но така е каквото се качва нагоре - идва време да слезе надолу.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Срамота е... колегите си вярват ,че имаме дъно!
19-06-2009 - 21:00:58
avatar
Абе Тод, що не си вдигнеш задника и да отидеш да се разходиш до службата по вписвания в София.
Та да млъкнеш малко.
За теб ако няма сделка пазара не ти е виновен.
Не е и задължително да притежаваш.
Търси на друго място виновния.

ако си пропуснал
*stop*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход