Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Седя си тука с калкулатор в ръка...

Публикувано от Cepcem 
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 15:17:25
И сега на въпорса - къде може българинът да покрие незаконни пари? В НИ... Все още може. Затова и няма никакви изгледи да се въведе някаква нормална законова база при сделките с НИ, особено в частта на плащането и декларирането на реалната цена.

Страх лозе пази... На нива от 650 Е ще има бултрап и въпросните хора ще се насерат - дали не е сега времето...


Опитвам се да ъпна малко - не ми вади душата сега...
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 15:22:01
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> И сега на въпорса - къде може българинът да покрие
> незаконни пари? В
НИ... Все още може. Затова и
> няма никакви изгледи да се въведе някаква нормална
> законова база при сделките с НИ, особено в частта
> на плащането и декларирането на реалната цена.
>
> Страх лозе пази... На нива от 650 Е ще има бултрап
> и въпросните хора ще се насерат - дали не е сега
> времето...
>
>
> Опитвам се да ъпна малко - не ми вади душата
> сега...


може да си бърше гъзъ с тях под всякакви форми, не е като да не го набюдаваме...включително и НИ

+1

*beer*
Анонимен потребител
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 15:59:18
Quote

Говоря хипотетично за една група хора, които взеха много пари накуп, но не са мислили какво да ги правят - просто така им се случи. Кой имот продаде, кой обезщетение... Ставаха такива работи.

Т.к. познавам хора от описаната от теб група да продължа с разсъжденията.

Доста хора с ниски доходи изведнъж се оказаха с много пари - продажба на ниви по морето и в планината, обезщетения и т.н. Та точно тази група вече прахоса парите са коли, които не може да поддържа, но иска да притежава, разточителен живот и т.н. Общо взето за тях важи - "Господин за един ден".

Така че групата, която описваш вече няма пари. Прахосала ги е и сега е точно толкова богата колкото и преди 2002-ра.

Пари кеш в големи количества може да има при спекуланти измъкнали се овреме, ама те няма да тръгнат да влагат пари в нещо, от което са се измъкнали с голям късмет. По-скоро ще насочат спекулациите си в други области.
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 16:01:56
Ами ъпърските ми напъни свършиха с тази, оказва се, несъществуваща вече група...
Значи други хора са успели да измъкнат париците им, а аз съм спал... Да са еба у гъзо миризлив баш...
Анонимен потребител
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 16:05:39
Много си краен smiling smiley

Има далеч по-лесни начини да прибереш парите на някой на който са му паднали от небето - примерно му продаваш МЛ-че, дрешки Версаче, някое Верту и т.н.

Анонимен потребител
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 16:13:39
Ами те тези "умните" още като ги даваха парите на ударилите 6-ца с някое парцелче от прабаба си, имаха наум как ще им приберат парите обратно smiling smiley
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 16:15:31
koganev Написал:
> ... им, а аз съм спал... баш...

Почвате да ме затруднявате, франсетата надничат отзад и искат да им превеждам, пък някои фрази ме затрудняват winking smiley
Tod
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 16:19:48
Къде ги тези с парите?
Дайте ги насам де... имаме много неща да им предложим...

Ъ! Май пак си се объркал.

Нищо де някой може пък да намери 10 каруци жълтици в двора си и да накупи имоти и да ги раздаде на бедните.

Така ще задържи за известно време срутващият се пазар а и ще направи добро.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 16:25:28
Познавам един такъв пич. Взе 200 бинки и купи кола за 100. След това я блъсна и плати поне 10 за ремонт. Ами кръчми, курви, вискита, почивки.......
"Господин за един ден" е уникален филм *angel*
Re: Седя си тука с калкулатор в ръка...
16-06-2009 - 22:40:09
Да не сте слънчасали....ако искам да крия мръсни пари...трябва да съм баси идиота да ги набутам в имоти.Скъпият имот е нещо,дето се вижда,привлича внимание.Ако не на данъчните,то на престъпниците.А може да привлече и двете едновременно.Никой перач не демонстрира стандарт.Чисто самоубийство е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход