Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Къде реално е пазарът за имоти в момента. Реално - не офертно или желано. (Виж графиката в анкетата преди да гласуваш).

Публикувано от Tod 
Обърнахме го на ОФ събрание.

Сякаш чувам като мелодичен бекграунд скандирания от типа "слава на БКП, слава на КПСС..." и развяти карамфили и знаменца...

Абе няма ли студенти и будни хора да се надигнат че да ги свалим пак тия.
Ей няма оправия в тази държава.

ПП Друг е въпроса - после кой ще сложим

:}

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Абе няма ли студенти и будни хора да се надигнат
> че да ги свалим пак тия.
> Ей няма оправия в тази държава.
>
> ПП Друг е въпроса - после кой ще сложим

Не че нещо, ма на 05.07.2009г. има избори. Да ги сваляме сега е като да станеш партизанин на 08.09.1944г. :]
Много правилно си го оприличил.

Ей го целия документ

Само затвърждава каква пародия на държава е България.
Тод, а защо не си остваил шансове на Пунди и компания, ами те как да гласуват трябваше да сложиш някъкви точки и в първата (възходящата) фаза на графиката ти, дай шанс на хората да изразят вота си, може пък ние всички да грешим, нещо като масова психоза, историята познава такива неща.
Ако се направи графика на цените на имотите от 2000 до 2008 лятото, тя няма да има нищо общо с лявата част на тази графика. Имаше много бързо качване 2003, после 2004 и 2005 по-бавно, и после качване с някаква по-средна скорост.
И след като имотите не са се качили по начина показан на тази графика, то не смятам, че ще и падат според нея.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Определено не падат по графиката, този вторият връх при нас няма да го има (това да ти не е Форкса с неговите класически фигури). Аз ще си позволя да озвуча графиката "ррррррррр надолу" :}
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако се направи графика на цените на имотите от
> 2000 до 2008 лятото, тя няма да има нищо общо с
> лявата част на тази графика. Имаше много бързо
> качване 2003, после 2004 и 2005 по-бавно, и после
> качване с някаква по-средна скорост.
> И след като имотите не са се качили по начина
> показан на тази графика, то не смятам, че ще и
> падат според нея.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома


Абцилютно никаква прилика!!!



а според мен сме в точката "bear trap" на графиката, сега минават избурИтИ, и Яааахуууууууууууу!!!!!

:] :] :]
Грийнбул - ако увеличиш единицата време и се получи компресиране на времето ще видиш че приликата си е голяма.

Друг е въпроса че тази графика е международно изледване на явлението "имотен балон" в много държави и в историята на времето. В предишен пост посочих и кой го е правил - а и то си пише отдолу.
Така че няма претенции за статистичност.

Съгласен съм че явлението "Bull trap" го няма при нас - тъй като ние скопихме времето за спад със психоза и завишихме още повече нивата - докато другите дътжави вече отчитаха падане...

Според мен лично сме в начална фаза Страх - фаза 4 - и е само въпрос на време да забие пазара надолу.

Колкото по-бързо стане това - толкова по-бързо ще се върнем към нормалното.

Следва въпроса - що е то нормално?
Прочети го подписа ми.


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Аз кати ви разправях преди време че трябва да се корегират цените - вие ми развивате теорийки.
Кви са тези простотии - обявява имот за 70 000 и чака някой да му се обади че да свали с 20-30%.
Познай - ами никой не се обажда.

Затова ви казвах - публикувайте цената на която клиента е готов да продаде и веднага ще продадете.
Наистина докато една цена не се открои от остналите - няма продажби.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход