Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време за купуване - сега!

Публикувано от Невидимко 
Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 15:01:31
Аз си признавам, че не можах да дочакам есента и купих поради следните причини:
(добре, че брокера ми отвори очите за което го възнаградих с още 2%)

1. Имотите не могат да паднат под своята себестойност

2. Макар и при затегнати условия, в последните два месеца има оживление на кредитния пазар.

3. Цените в големите градове и столицата са в пъти по-ниски от останалите страни от ЦИЕ, както и на Балканите.

4. В населението има спестявания между 10 -12 млрд. евро, които рано или късно трябва да заработят отново.

5. Ниските данъчни ставки ще привлекат чуждестранните инвеститори, когато кризата свърши.

6. За преминаването на най-лошата част от кризата вече има симптоми в страната от където тя започна - САЩ.

7. И на края трябва да се има в предвид, че след криза, обикновено има тежка инфлация.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 16:38 от Невидимко.
Tod
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 15:12:36
1. Имотите не могат да паднат под своята себестойност
Могат и историята го е показала многократно... а ти знаеш ли колко е себестойността на един имот?...

2. Макар и при затегнати условия, в последните два месеца има оживление на кредитния пазар.
Така ли - ти успя ли да вземеш кредит?

3. Цените в големите градове и столицата са в пъти по-ниски от останалите страни от ЦИЕ, както и на Балканите.
Това разсмя и децата ми.

4. В населението има спестявания между 10 -12 млрд. евро, които рано или късно трябва да заработят отново.
Това трябва и населението на го мисли нали? Ами ако са от тези 93% от хората с имот? Или да си купят по още няколко че не се знае - може да свършат и току виж станали богати.

5. Ниските данъчни ставки ще привлекат чуждестранните инвеститори, когато кризата свърши.
Това с чуждестранните инвеститори защо ли ми е до болка познато?

6. За преминаването на най-лошата част от кризата вече има симптоми в страната от където тя започна - САЩ.
Симтоми ли са? За кого и какви?

7. И на края трябва да се има в предвид, че след криза, обикновено има тежка инфлация.
След криза има много неща, въпроса е къде сме във кризата и комбинирано със сриване на имотен балон къде се отзоваваме в ценовата крива...
А знаеш ли че след криза обикновено няма кеш?



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 15:15:35
avatar
Човека се майтапи - цитира една от последните статии, довела всичките си читатели до неистово веселие и подобряване на настроението. :}
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 15:17:16
С т.1 съм абсолютно несъгласен.Факт е че в момента по няколко апартамента от сграда се продават под себестойност само и само да се крепи фирмата.Вярно че са само няколко сделки, но като факт съществуват.
т.2 Ако вземаш предвид април, това е месеца с най-голям срив на кредитирането, за май не съм виждал данни.
т.3 В пъти не, но са по-ниски отколкото в Прага , Варшава, Будапеща с около 30-40%.Разбира се и цените на всички останали продукти и съответно на заплатите са по-високи в изброените държави.
т.4 Никога 100% от парите на населението не "заработват".И в най-активните години населението държи огромен ресурс в банките.Дори строително-боркерското съсловия изчисли парите готови да заработят на 3-4 млд лева.Съгласен съм с тях.Факт обаче че напоследък всички взеха да смятат и гледат към парите на населението, не само предприемачи, но и финансови посредници, борсови спекуланти искат парите от сребърния фонд да заработят на БФБ *angel* .Така че голямо смятане на чуждите пари и непрестанни вопли към хората да харчат.Макар и рядко по принцип сме в едно много интересно положение в което CASH IS THE KING.Това се подкрепя от безбройните съвети харчете тука, харчете там че иде инфлация, цялото внимание е към хората с кеш, е по голямо доказателство от това че те властват няма.
т.5 Напълно съгласен, но чуждия капитал ще бъде привлечен от това да бъде предприемач и да прави пари от строителство, а не покупка на готов продукт.
т.6 Има симптоми за забавянето, а не за преминаването на кризата.В проекция на цените на имотите съобразена с инфлацията, има ясен признак че САЩ са близко до дъно.Барбарон беше постнал една много интересна графика за движението на американските цени от 70-те години до днес.
т.7 Напълно съгласен с тази точка.Само че тежката инфлация идва поне година след оформяне на дъното.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 15:19 от ivo_1.
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 15:18:59
1. Няма стока, която не може да падне под себестойност.

2.....

3. ...., както и заплатите.

4. Има спестявания, при положение, че се запазят, каква е гаранцията, че ще бъдат насочени към Бг пазара.

5.....кога?

6. При нас сега започва.

7. Инфлация в каква валута?

smiling smiley
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 16:12:45
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Човека се майтапи - цитира една от последните
> статии, довела всичките си читатели до неистово
> веселие и подобряване на настроението.


*ok* :] Не съм цитирал, а копирал и след това пействал. :} Валсодаре, ти обаче веднага ме излови. :] статията наистина ме развесели, такива статии ще ни трябват ежеднежно през идващите месеци, на фона на очертаващата се мизерия
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 16:16:10
avatar
Усетих те веднага аз, още не мога да спра да се хиля на малоумщините в нея.
Ей, тия експерти от лудницата ли ги интервюират вече? eye popping smiley
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 16:22:05
Като цяло всичко си е точно така , то е ясно че няма да падат до безкрайност и колкото в тоя форум всички да мислят , че цените ще падат вечно, няма да е така постоянно. Реално в БГ имотите найстина са в пъти по-ниски от всяка друга страна от ЕС и наистина инфлацията след криза е огромна и в първият момент , в който започне тя веднага всички ще започнат да се чудят в какво да си инвестират парите и съответно цените на суровините, имотите, златото и т.н. ще се качат. А все пак всички се надяваме , че кризата наистина започва да свършва и много признаци има за това, които биха могли и да са лъжливи, но е ясно , че рано или късно кризата ще свърши.
Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 16:23:49
avatar
martinio , би ли пробвал отново, но този път с малко повечко логика, на която да базираш съжденията си?

Re: Време за купуване - сега!
11-06-2009 - 16:44:00
Мартиньо, предлагам ти като сравняваш, да съпоставиш два критерия като говориш за цени на НИ - заплати и възвращаемост от наем. И да не забравиш като правиш сравнения на цените да смяташ върху реална площ, а не с 20 процента общи части...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 16:44 от gogolcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход