Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот

Публикувано от trader 
Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 06:32:55
Събрал съм известна сума и имам притеснения да не се обезцени,затова съм се насочил да закупя апартамент в София или Пловдив.Цените ми се струват съвсем прилични и дори много ниски в сравнение с цените в Скандинавските страни където работих над 10 г.А и житейския ми опит-на 55 години съм ме кара да направя изгодно вложение- все пак парите са едни хартийки,а благосъстоянието с е измерва с това което притежаваш.Не съм спекулант и не ми се чака някакво дъно,за което се говори тук в форума на www.imoti.net.Така че ме чакат напрегнати седмици на огледи и проучвания.Моля препоръчайте ми коректна и компетентна агенция,и най-вече да не е нахална и да блъска в тази посока -на всяка цена да купя ако не първия то поне втория имот,който ще ми бъде показан clap:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-10 06:59 от trader.
...пълна промяна...
10-06-2009 - 08:17:12
avatar
trader Написал:
-------------------------------------------------------
> Събрал съм известна сума и имам притеснения да не
> се обезцени,затова съм се насочил да закупя
> апартамент в София или Пловдив.Цените ми се
> струват съвсем прилични и дори много ниски в
> сравнение с цените в Скандинавските страни където
> работих над 10 г.А и житейския ми опит-на 55
> години съм ме кара да направя изгодно вложение-
> все пак парите са едни хартийки,а
> благосъстоянието с е измерва с това което
> притежаваш.Не съм спекулант и не ми се чака
> някакво дъно,за което се говори тук в форума на
> www.imoti.net.Така че ме чакат напрегнати седмици
> на огледи и проучвания.Моля препоръчайте ми
> коректна и компетентна агенция,и най-вече да не
> е нахална и да блъска в тази посока -на всяка
> цена да купя ако не първия то поне втория
> имот,който ще ми бъде показан

>
> Редактирано 1 пъти, последният път 06/10/09
> 06:59AM от trader.


Само да те питам нещо...това ти ли си го писал:


Четох в нета темите, които коментират Агенциите за недвижими имоти и по-конкретно "Ще се пукне ли брокерския балон". Тази тема ме мотивира да изляза на пазара сам и без агенция. После отново ще купувам жилище и за двете сделки се получават огромни суми, за които работя години. На 10.08.2008 г. реших да продам малко апартаментче, находящо се в друг областен град останало ми в наследство от покойния ми баща. Пуснах платена обява във вестник и друга такава във вестник "Позвънете". На другия ден през 5 минути ме атакуваха от агенции за недвижими имоти, така наречените във форума АНИ. Тази абревиатура ще я използвам и по-надолу. На отговора ми, че си търся директен купувач, нахален брокер от АНИ "Кандела" - Пловдив ме запита: "А за нас какво сте предвидили?" Когато казах, че си продавам жилището без посредници, те след като се информираха каква е цената, ми предлагаха да качат тяхната цена отгоре.

Отново им отказах. След това започнаха да се точат огледи, като нахакани брокерки и слабоумни брокери, водеха колеги под предлог, че имат клиенти, за да могат да си изяснят ситуацията. След 10-тина такива "огледи" се принудих да отказвам на всички. Обявата ми тече и днес. Сутринта ми се обади частно лице, срещнахме се и след като направи огледа си извика адвокат, който прегледа документите ми за собственост, направи справка в служба по вписванията и след това подготви предварителен договор за покупко-продажба. Всичко това струваше на купувача 100 лв.

Сега и аз ще си търся жилище от частно лице. Затова призовавам всички продавачи. Не позволявайте на АНИ да окупират обявите ви. Продавайте или купувайте директно и без посредници . Мое мнение е, че надутите цени на недвижимите имоти, отчасти се дължат на некомпетентни и смотани брокери.

Миналата година при посещение на АНИ, брокерката ровеше в нета и направо ми предлагаше обяви от нета, които и аз мога да си ги намеря. Беше записала обяви и когато разбра какво търся, започна да звъни. Оказа се и че 99% от офертите не са актуални вече. Просто наглостта на брокерите направо ме покърти.

Скъпи услуги, на които само наивни хора биха се хванали. От тогава винаги преговарям директно с продавача. Наблюденията са ми, че и продавачите са склонни да не се забатачват с АНИ.

[forum.imoti.net]



Нещо ти се разминават вижданията във времето, защо така изведнъж си промени мнението? smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 08:18:56
А не можеш ли да си позволиш да изчакаш поне 3-4 месеца или не ти пука, че си хвърляш парите на вятъра, би трябвало да е по-евтино поне с 20-30 % тогава. Аз също се оглеждам ама несрочно, остра нужда нямам е така от спртна страст ще се мъча да захапя нещо около дъното въпреки че то няма да е след 3-4 месеца а примерно след 8-12. Живей сега на квартира и чакай ако нямаш обади се ще те настаним някъде с удобства по-добри от скандинавския стандарт, остави ги тези агенции, не се свързвай за какво ти е посредник, запали колата (ако нямаш обади се ще ти даден някъква под наем), разходи се там където искаш да купиш, избери си нещо готово дето ти харесва, запиши телефоните на строителя и започвай да предлагаш ако ти каже 100 предложи му 60 и чакай още, той сам ще те намери.
Това е накратко стратегията, иначе ще постъпиш глупаво според мен.
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 09:07:51
Имал пари бол - дал. Какво, че в края на годината ще се е минал с 10-20 000 евро. Голям праз. Ами ако го тогава недай си боже го блъсне кола? За поредн път ще изкажа мнение, че който има пари бол и му е през ... дали ще спечели или изгуби да купува смело. Веднъж се живее. Глупаво е обаче да купиш разпадаща се панелка на петорна цена само и само за я имаш точно пък по времето на имотния балон, ако се трудиш за парите си. За какво да си роб до края на дните си вместо да изчакаш година две. Очевидно без кредити масовите жилища следва да са 20 - 30 000 лева, толкова е покупателната спосбност на българина. Нещо за което медиите предурпедиха предварително. Вместо да си вземат поука хората гледаха разтящите си заплати, функция на преразпределението на нарастването на брутния вуншен дълг. Какво правим сега като стана ясно, че заплатите ще падат и то яко барабар с банки и борд - ривем "Ама държавта що не помогни". Няма да помогне. Глупаците трябва да изпият горчивата чаша до дъно, за да им държи топло десетилетия напред.
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 10:28:21
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Имал пари бол - дал. Какво, че в края на годината
> ще се е минал с 10-20 000 евро. Голям праз. Ами
> ако го тогава недай си боже го блъсне кола? За
> поредн път ще изкажа мнение, че който има пари бол
> и му е през ... дали ще спечели или изгуби да
> купува смело. Веднъж се живее. Глупаво е обаче да
> купиш разпадаща се панелка на петорна цена само и
> само за я имаш точно пък по времето на имотния
> балон, ако се трудиш за парите си. За какво да си
> роб до края на дните си вместо да изчакаш година
> две. Очевидно без кредити масовите жилища следва
> да са 20 - 30 000 лева, толкова е покупателната
> спосбност на българина. Нещо за което медиите
> предурпедиха предварително. Вместо да си вземат
> поука хората гледаха разтящите си заплати, функция
> на преразпределението на нарастването на брутния
> вуншен дълг. Какво правим сега като стана ясно, че
> заплатите ще падат и то яко барабар с банки и борд
> - ривем "Ама държавта що не помогни". Няма да
> помогне. Глупаците трябва да изпият горчивата чаша
> до дъно, за да им държи топло десетилетия напред
.


---------------------------------------------------
Знаеш ли колко си прав ?!?!...........едва ли знаеш,но си 100 % прав clap:
каква горчива чаша са Ви приготвили - идея си нямате *ok*
проблемът Ви е , че според Вас глупаците са срещу обществените нагласи (тълпата) а истината ,както винаги е в обратната посока !
голямото пиене на горчиви чаши предстои,както и най-доброто предстои
ЕТО ГИ ЧАШИТЕ , наздраве *drink2* *drink1*


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 11:09:36
Облъчването продължава ;-)
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 12:09:12
trader Написал:
-------------------------------------------------------
> Моля препоръчайте ми
> коректна и компетентна агенция,и най-вече да не
> е нахална и да блъска в тази посока -на всяка
> цена да купя ако не първия то поне втория
> имот,който ще ми бъде показан
>

Трудно ще намериш такава АНИ. Търси си сам апартамент. Сега /поне за сега/ изборът е наистина голям. Стротелните фирми са склонни на компромис с обявените цени. Можеш да избереш саит със списък на строителни фирми, да погледнеш къде строят в момента и да осъществиш деректни преговори с тях. Освен, че ще спестиш не малко пари, ще се освободиш от нахални и некомпетентни брокери.

Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 14:51:21
Бай Пешо -Що не му препоръчаш коректен строител...ЪЪ?? :}
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 17:56:08
Препоръчвам ти като един доволен клиент Агенция София сити. Търси под дърво и камък и ми намери точно това, което търсех. Доволна съм. Платих с кеф комисионната. Телефонът е: 0887293922 Златка Друмева-Управител. Пиши после дали си доволен. smiling smiley
Re: Не ми трябва КЕШ,ще купувам имот
10-06-2009 - 18:41:47
абе trader,аз нещо не мога да ги въжа твоите работи (и мисли):

1. нямаш нужда, ама купуваш
2. купуваш, ама къде купуваш - не знаеш
3. плащаш, ама кво става с цените е без значение
и накрая
4. защо купуваш (цитирам):"благосъстоянието с е измерва с това което притежаваш"

ей бога ми, ама нещо май съм слънчасал и не те разбирам (за водка ми е още рано!)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход