Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!

Публикувано от Бай Пешо 
Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 15:48:41
Тези дни се поинтерисувах за реалните цени, оферирани от строителните фирми във някои средно престижни варненски квартали - Левски, Бриз, Цветен квартал, ХЕИ и Макдрайв /не става въпрос за ВИНС, Гръцка махала или Червения площад/. Останах поразен от абсурда в цените на които се продават двустайните и едностайните жилища, дори и в кооперации, които са на първа, втора или трета плоча. Цените под 1000е/кв.м. не се коментират изобщо, а за цените между 1000 и 1200 Е/кв.м. - договорките са за корегиране надолу на цената на церия апартамент с 1000-1500Е?!
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 15:51:38
na
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 16:17:08
не знам защо като пусна търсачка в сайта на Адрес всичко е под 1000 е/кв (може би само една сграда до Маяковски е на 1000е/кв)
[address.bg]

Виж и Калчев:
[www.kalchev.com]
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 17:00:40
Предвид ситуацията, цените на незавършените жилища имат имагинерна стойност, причината за което е вероятността да не бъдат завършени скоро или въобще smiling smiley. Не мисля, че на този етап може да се даде еднозначен отговор на така зададения въпрос.
Има не един или двама форумни анализатори на пазара, които ще препоръчат цени с таван 300 евро за 'топ локейшън', но за момента този подход си остава 'wishful thinking' smiling smiley
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 17:04:50
Може да има , но епизодично. Има цени на ЛК Тракия по 750Е/м2 - в момента са на покрив. Незнам къде си гледал, но много рядко има такива цени - всичко е под 1000 Е в тези квартали.
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 17:09:08
А защо гледаш сега, а не изчакаш края на годината да дойде кризата. Толкова ли си на зор, че да плащаш двойно и тройно?
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
05-06-2009 - 17:22:02
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> А защо гледаш сега, а не изчакаш края на годината
> да дойде кризата. Толкова ли си на зор, че да
> плащаш двойно и тройно?


АЗ СЪМ СИГУРЕН ЧЕ И ТОГАВА ЩЕ СА СЪШИТЕ ЦЕНИТЕ КАКТО И В МОМЕНТАsmiling smiley
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
11-06-2009 - 00:08:36
> Може да има , но епизодично. Има цени на ЛК Тракия
> по 750Е/м2 - в момента са на покрив. Незнам къде
> си гледал, но много рядко има такива цени - всичко
> е под 1000 Е в тези квартали.

Докато четях обявите цените действително изглеждаха такива, но като обиколих строежите в "Левски", "Сотира" - зад Техническия университет, "Бриз", Л.К. "Тракия" и "Цветния" се изненадах от всичко което видях. Това което е обявено в почти всички оферти с цени от около 700Е/м2 е или мази, или сутерени. В най-добрия случай - гараж без сменен статут, но въпреки това продаван като "партерна боксониера".


greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> А защо гледаш сега, а не изчакаш края на годината
> да дойде кризата. Толкова ли си на зор, че да
> плащаш двойно и тройно?

Така и ще направя. Дори и да не паднат двойно цените, лудостта на строителните фирми трябва да свърши. Тия са сгрешили времето поне с една година.
Убеден съм, че в момента, в тези квартали /"Левски", "Сотира", "Бриз", Л.К. "Тракия" и "Цветния" /, цени над 700Е/м2 са лудост.
javascript:emoticon('*write*')
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
11-06-2009 - 00:24:40
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------
> Тези дни се поинтерисувах за реалните цени,
> оферирани от строителните фирми във някои средно
> престижни варненски квартали - Левски, Бриз,
> Цветен квартал, ХЕИ и Макдрайв /не става въпрос за
> ВИНС, Гръцка махала или Червения площад/. Останах
> поразен от абсурда в цените на които се продават
> двустайните и едностайните жилища, дори и в
> кооперации, които са на първа, втора или трета
> плоча. Цените под 1000е/кв.м. не се коментират
> изобщо, а за цените между 1000 и 1200 Е/кв.м. -
> договорките са за корегиране надолу на цената на
> церия апартамент с 1000-1500Е?!
>


Нещо си се объркал. 700 Е/кв.м. мечтаят в "Бриз" на завършено. Над гимназиите. Инфото от преди 3 седмици...
И съм изненадан, от квалификацията на "Левски" като средно престижен квартал. Владиславово би следвало да се квалифицира като слабо престижен, а "Максуда" като почти престижен... За цветния - около престижа.
За какъв да го е... престиж говорим изобщо в скапаните споменати квартали, град или тъпата държава?
Игнатиево е далеч по-уредено, чисто и спокойно и според тези критерии е далеч по-престижно...



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 00:39 от Scyther.
Re: Нормални ли са цени между 900-1100Е за току що започнати строежи във Варна ?!
14-06-2009 - 13:15:08
Докато има "шаранчета" да кълват на въдичката ми и аз ще си вземам комисионката clap: После като всички останали-с мотичката на село, че то срамна работа няма *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход