Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Федерико Гицони: През втората половина на 2009 г. лихвите падат

Публикувано от пунди 
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
28-05-2009 - 23:14:06
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво прави семейство с две деца, когато и двамата
> са безработни?
> Ако намериш отговор на този въпрос, сама ще си
> отговориш на предния. Нищо, че са си санирали
> панелката.
>
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > drakkar Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> >
> > > Няма да се учудя ако видим и цени от
> 40-50
> > евро на
> > > квадрат за стара панелка в крайни
> квартали в
> > > Софето
> > >
> >
> > Въпросът е, защо? Кое ще накара собственика
> на
> > панелката, който няма ипотека, санирал си я
> е, има
> > зелени градинки и дървета наоколу, детски
> градини
> > и училища, градски транспорт и магазини, да
> я
> > хариже на някого? Ако намериш отговор на
> този
> > елементарен въпрос, ще дочакаш заветната
> > цена.......
> >
> >
> > Да подкрепим клипа на българските “млади
> лъвчета”,
> > участващи на конкурса в Кан!
>
>
>

Могат да направят много неща но последното е да я шитнат на хитреещ селяндур развяващ прокъсаното знаме на кризата.

Коментара не е за теб защото ти както каза на друго място не купуваш.

Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
28-05-2009 - 23:29:11
avatar
Аз нищо не купувам.

Щом са много неща, изброй 10, хем ще си много полезен на някои хора?
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
28-05-2009 - 23:29:30
Quote

Въпросът е, защо? Кое ще накара собственика на панелката, който няма ипотека, санирал си я е, има зелени градинки и дървета наоколу, детски градини и училища, градски транспорт и магазини, да я хариже на някого? Ако намериш отговор на този елементарен въпрос, ще дочакаш заветната цена.......

Камелия, а кое караше хората само до преди 7-8 години да продават същите тези хапартаменти които сега уж били по 50-60к евро, за 12-15к долара? сега икономиката ни е 5-10 пъти по-работеща ли? явно къса ви е паметта... нямам претенции колко ще струват жилищата - нито търся нито продавам, но някой като се изцепи че видиш ли не можело по-ефтино ми става смешно... и не само на мен...
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
28-05-2009 - 23:38:09
avatar
Ками - съвет:
Не бързай с определенията за селянията, защото все пак на този свят всичко се връща. Не искам да бъда черноглед и на никой не го пожелавам, но ако утре те блъсне пиян голфаджия на пешеходна пътека, и за операцията ти поискат 50 000лв.?! Както знаем, лекарите колят и бесят, при тях рекета е най-голям, така че?!

Пази Боже, случи се с един от добрите ми приятели, продаде каквото можеше и пари на заем взе. Никога не съм искал да ми ги върне, защото би било неетично.

Но...

Въпросът ми остава.

Чукай на дърво, защото крехка е физиката човешка...

И се замисли, когато казваш - "никога"!

Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
29-05-2009 - 09:02:49
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Могат да направят много неща но последното е да я
> шитнат на хитреещ селяндур развяващ прокъсаното
> знаме на кризата.

------------------


Тиквата (не само селяндурите са тикви) има нужда от знаме,икона, заклинание,бог , идол.......тиквата трябва да има кого да обича , както и кого да мрази *ok*
-----
тиква без ракета/носител (изброените по-горе) , както и без враг не е тиква .........престава да е тиква,затваря същаствуването си
--------
дадоха им Знамето на възхода преди три год (купувайте,ще спечелите) ........знаем резултата
дадоха им миналата године знамето на кризата (продавайте,да не изгубите много или не купувайте-ще изгубите) .........резултата аз го знам ........вие ще го научите като му дойде времето :]
------
в момента има Тиква-онлайн :}

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
29-05-2009 - 11:40:10
дидо Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками - съвет:
> Не бързай с определенията за селянията, защото все
> пак на този свят всичко се връща. Не искам да бъда
> черноглед и на никой не го пожелавам, но ако утре
> те блъсне пиян голфаджия на пешеходна пътека, и за
> операцията ти поискат 50 000лв.?! Както знаем,
> лекарите колят и бесят, при тях рекета е
> най-голям, така че?!
>
> Пази Боже, случи се с един от добрите ми приятели,
> продаде каквото можеше и пари на заем взе. Никога
> не съм искал да ми ги върне, защото би било
> неетично.
>
> Но...
>
> Въпросът ми остава.
>
> Чукай на дърво, защото крехка е физиката
> човешка...
>
> И се замисли, когато казваш - "никога"!
>
>


не съм Ками, ама да драсна и аз нещичко...........

Това, че на твоя приятел му се е случило нещо (за което искренно му съчувствам) не значи, че той и други като него определят пазара. Винаги е имало хора, поставени в някаква ситуация, на които се налага спешно да продават.

Но не забравяйте ФАКТА, че БГ е страната в ЕС с най-висок процент собственост на глава от населението, и то не от сега, а от години преди бума на кредитирането.
Т.е. тук всеки се стреми да се подсигури с жилище и хората в БГ не си продават имотите, когато нямат пари да си платят парното. Просто години наред не го плащат.

За разлика от европееца българинът е живял по-скромно, но в собствено жилище и се хващам на бас на
*beer* че ще продължи да го прави.

Т.е. да му мислят другите браншове, а не имотния - като опре ножа до кокала, първо ще се изпразни кошничката откъм парцалки, храни, услуги всякакви и чак тогава може да се надат чакащите на по два за лев в Иван Вазов.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-29 11:47 от optimistko.
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
29-05-2009 - 11:55:19
ами то при другите браншове се вижда от началото на годината какво е положението - в района където живея работата драстично намаля, през деня по работно време центъра е пълен с хора, което беше немислимо миналата година; магазините за дрехи/техника са празни; кръчмите/ресторантите вечер също пустеят - имах не един случай вече по 2-3 да обикалям докато намеря някоя с поне 3-4 човека вътре....
по мое мнение и хората и бизнеса карат на мускули сега, ако устискат до края на кризата - устискат. но ако се проточи година или повече - тежко и горко на бг икономиката, защото отведнъж ще се отприщи вълната от недоволство и фалити.

още нещо - вече имам чувство че всеки втори автомобил се продава - всичко навсякъде е с лепенки - "продава се, по договаряне". то така се започва - първо спестяванията, второ нещо сравнително ликвидно - кола, бижута, някаква техника, и накрая ще стигнем и до "светинята" на българите...

а, и трето - преди 2 месеца ходих до една бг банка да закривам един заем. няма да ви описвам каква опашка от чакащи имаше пред офисите на юристконсулта и кредитните инстектори за проблемни кредити. а мен като ме чу жената че закривам едва ли не ми осигури шпалир до касата...

надейте се вий на скорошно оправяне, и достигнато дъно... не можело още да падат цените ще ми разправят "експерти"... :]
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
29-05-2009 - 12:13:15
Пунди лудетината пак е тук
хахаха
смехът ще е пълен
хахаха


Яко нагоре пунди нали, бият се за апартаменти вече , битки се водят
хахаха

Само защо тва става за съжаление само в твоята тиква и в главата на бат Страхо тва не знам, а ние съкращаваме персонал ..........
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
29-05-2009 - 12:26:33
Ако сега някой качва цени ще е все едно се качва на столче на бесилка -веднага ще му ритнат столчето . *yes*
Re: цените отново НАГОРЕ - пролетариата притихва , новият тренд НАГОРЕ е ФАКТ
29-05-2009 - 12:44:47
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, а кое караше хората само до преди 7-8
> години да продават същите тези хапартаменти които
> сега уж били по 50-60к евро, за 12-15к долара?
> сега икономиката ни е 5-10 пъти по-работеща ли?
> явно къса ви е паметта... нямам претенции колко ще
> струват жилищата - нито търся нито продавам, но
> някой като се изцепи че видиш ли не можело
> по-ефтино ми става смешно... и не само на мен...


Един двустаен, който е купен преди 1990г. за 15 000лв., през 2000г. е струвал 15000Е,/ така сочи статистиката/ т. е.- двойно/. Дали тогава икономиката е била по- работеща от преди 1990г..? тук
Не ми е къса паметта- помня с какви заплати и пенсии бяхме при въвеждането на борда.
През времето на катастрофата, пак имаше хора, които купуваха- просто нямаше кой да им каже, че щом месечно получават по 20 долара, то жилищата трябва да им се подаряват. Единствената , но основна разлика, от последвалия период беше, че банките не даваха кредити. Щом почнаха не само да дават, а да дърпат клиентите за ръкава с прословутото "па- па- па", стана това, което навсякъде по света наблюдаваме.
Ние имаме един плюс, на който много хора не обръщат внимание- ако проследиш продажбите през годините, с ипотека се купуват около половината от имотите. Докато по света е почти на 100%. Не ме бива в математиката, затова сметни ти- при 50% купени с ипотека, дори и 30% да изгърмят, колко прави това спрямо общия брой продажби?
Дали тези "изгърмели" имоти ще са достатъчни, за да свалят пазара на лелеяните нива?

Никога не съм твърдяла, че цените на имотите не са високи. Опитвам се да отрезвя тези, които имат утопични мечти за масов срив и масови продажби на всяка цена.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход