Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма

Публикувано от jores 
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
27-05-2009 - 22:38:07
Именно, те сами трябва да си поемат негатива, да участват на търговете, да вдигат цената до размера на дълга и ако няма кандиадти на желаното от тях ниво да си взимат имотеца и да го сложат на изчакване до по - добри времена.
Има обявени имоти на меко казано смешни цени.
На търг никой не участва за по - малко от -30% от пазара /освен еденици объркани люде/. Като се има в предвид какъв е "пазара" сега да се обявява кв.м. с начална над 300 - 650Е/кв.м. за Сф е несериозно. Няма кеш, купувачите са негативно настроени с какво ще ги излъжат да участват с ВИСОКИТЕ начални цени???
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
27-05-2009 - 23:19:24
Понеже се занимавам с кредитиране/лихварство повече от 13години, ще ви обърна внимание на един проблем за банките при продажбите на ипотекиран имот. Ако имота бъде купен от някой, всичко е О.К. Обаче , ако банката , като взискател стане собственик на имота, при последваща продажба, ще трябва да му начисли ДДС в полза на държавата.Така тя или ще трябва да го продаде по-скъпо или да получи по-малко пари.... кофти нали :-))
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
27-05-2009 - 23:48:40
Банката като стане собственик и тя почне да го продава, пак не може да го продаде на цени над пазарните.
А ДДС за имоти в сгради над 5 години не се начислява. Не мисля, че и в този случай се начислява.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 00:39:18
avatar
За банките най-важното е било и си оставя ликвидността на капитала им.
Демек, да има поне толкоз пари, колкото дължи на кредиторите си.
В момента, в който една ипотека спре да се погасява и си мине срока след който се счита за необслужваема, от него изведнъж кредита й се превръща в пасив, от който тя трябва във възможно най-кратък срок да се освободи, още повече ако подобни кредити са минали 4% ната бариера, от общият брой раздадени.

Та, каква е файдата на банката да държи един постоянно обезценяващ се имот на "склад" и така сама да влошава допълнително ликвидността си, се питам??!
Те и по тая причина масово банките минаха на предоговаряне на кредитите си, само и само да не им се влоши ликвидността, а оттам и кредитният им рейтинг.
Една игра с лошите числа в тефтерите - нищо повече като краен резултат.

Оценка D+ според мен си е повече от показателна, кои банки скоро ще излязат яко на пазара за недвижими имоти.
Само че, тоя път няма да са само една и две, та ще ми е интересно как и банките ще започнат да дърпат яко пазара към дъното му! *angel* *ok*
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 00:43:48
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Именно, те сами трябва да си поемат негатива, да
> участват на търговете, да вдигат цената до размера
> на дълга и ако няма кандиадти на желаното от тях
> ниво да си взимат имотеца и да го сложат на
> изчакване до по - добри времена.

Не знаеш ли, че банките са длъжни да се освободят от собствеността си върху имот в рамките на 24 месеца?eye popping smiley
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 13:07:25
Най-страшното предложение на тази обезумяла депутатка беше да се върне възможноста на длъжника да обжалва пред съда оценката eye popping smiley .Това щеше да върне изпълнението в ръцете на мутрите.Никой кредитор няма да чака някой да му се лигави да обжалва вечно, да не ходи по заседания, да си вади болнични и т.н.
За щастие тази идиотска идея беше отхвърлена и бързината на изпълнителното производство ще се запази.
Тук за пример е даван един апартамент на Любен Каравелов.Аз следя тази обяви и първо беше за над 220 000лева.Тоест този имотец от 69кв/м е бил отценен на около 440 000лева (230 000евро).Това е над 3 000Е на кв/м.Ми то и при връхната точка на балона в докторската градина нямаше сделки на тези нива.Аз искам да го питам това вещо лице на база на какво точно е определил че този имот струва над 3 000евро на кв/м!
Искрено се надявам че с тази промяна подобни безумия ще изчезнат.Даже сега си мисля че имотите ще почнат да бъдат отценявани на малко под пазарната си стойност.
Всички които са на този пазар от преди 2008 г. знаят пък тогава, на какви смешни цени се оценяваха имотите.Например през 2006-та бях купил 2-стайно ЕПК в Надежда 1 за 45 111лева (обявената цена беше 43 000лева), докато панелките в района вече бяха по 40 000евро.
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 14:21:50
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Именно, те сами трябва да си поемат негатива,
> да
> > участват на търговете, да вдигат цената до
> размера
> > на дълга и ако няма кандиадти на желаното от
> тях
> > ниво да си взимат имотеца и да го сложат на
> > изчакване до по - добри времена.
>
> Не знаеш ли, че банките са длъжни да се освободят
> от собствеността си върху имот в рамките на 24
> месеца?

Не незнаех, но знам, че си пращат близки юридически лица
winking smiley , знам, че и някои въпреки срока от 24м. който посочваш /и аз незнам за него :-[ /
участват на продажбите за да качат цената до размера на дълга.
Основната ми мисъл е че си е техен проблем! Че ЧСИ - тата имат достатачно основания да ги порежат и да слагат атрактивни начални цени за да се продават имотите.
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 15:27:13
"Всички които са на този пазар от преди 2008 г. знаят пък тогава, на какви смешни цени се оценяваха имотите.Например през 2006-та бях купил 2-стайно ЕПК в Надежда 1 за 45 111лева (обявената цена беше 43 000лева), докато панелките в района вече бяха по 40 000евро. "

Да хубави времена бяха.....
И докато му оправиш документите той взел, че скочил с още 20 - тина %
Кога ще има пак :cry:
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 20:39:00
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> "Всички които са на този пазар от преди 2008 г.
> знаят пък тогава, на какви смешни цени се
> оценяваха имотите.Например през 2006-та бях купил
> 2-стайно ЕПК в Надежда 1 за 45 111лева (обявената
> цена беше 43 000лева), докато панелките в района
> вече бяха по 40 000евро. "
>
> Да хубави времена бяха.....
> И докато му оправиш документите той взел, че
> скочил с още 20 - тина %
> Кога ще има пак
>
> targ.bg

Те да ги обевяват на изгодни цени, пък самия пазар е достатъчно просто да не се срива.При тази ситуация ще открием сезона за 2009-та
*beer*
Re: И на Публиен търг и на свободен пазар - купувачи няма
28-05-2009 - 20:54:52
avatar
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Те да ги обевяват на изгодни цени, пък самия пазар
> е достатъчно просто да не се срива.При тази
> ситуация ще открием сезона за 2009-та
>

Няма как да стане- всичко е вързано. Пазар няма, защото няма кредитиране и хората нямат пари в брой. Потреблението на всичко се свива и най- малко в тази криза може да се купи имот. Говоря за хората, имащи нужда от първо жилище. Те ще са щастливи ако останат на работа, за да оцелеят физически.
И тук,във форума, болшинството от чакащите срив на пазара, въобще нямат възможност да купят със свои пари......просто убиват време във философстване. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход