Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пропагандата за съжаление няма да проработи

Публикувано от kuku987 
Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 04:15:22
Свърши се кризата.
Ура другари.

Левончо и Емил Хърсев се изтръскаха по вестниците. Брокерите обявиха че дъното е достигнато. Само дето излизането от кризата не се приема по пленуми и постига с платени статии във вестниците.

4-5 месеца спад на НИ и после пак нагоре... това го има само в приказките. и в мокрите сънища на брокери и раздали събпрай заеми банкери.

за тази въобразяващи си че нещата се оправят:
В УС (те ще се оправят първи) безработицата ще удари над 10-11 процента до края на годината. Промяната в счетоводните правила на банките в УС доведе до там че вместо да се отчитат 2.5 милиарда долара загуба за една от банките се отчита 1.5 милиарда печалба (това за тримесечието). паднали им на хората задълженията (облигациите) че инвеститорите загубили вяра и продават на всяка цена а те това го отчитат като печалба че им намалявал дълга...
да им имам чувството за хумор на управляващите в УС. Това си е чиста измама е стил Енрон че и по-лоша.
Та растът на борсата напоследъка дължащ се на измамата със счетоводните трикове
и породена от скока на акциите на банки който всъщност са инсолвънт си е фалшив и всъщност е сакър'с рали. цените на акциите в момента са надценени с поне 20-30 процента спрямо бъдещите аджъстет ърнингс.

кризата още не е започнала. дефицит от 1.8 трилиона само за тази година в УС.
лекуване на дълг с нов дълг....

това дето предстои да се случва ще надмине за съжаление и най-мрачните ми прогнози. В Европа кризата още не е започнала а Трише обяви че започнало възстановяване...

за Бг - кризата не е започнала.
министъра на икономиката и шефа на БНГ са смешници.

А Хърсев е жалък.

да напомня прогнозата: 199 евро за Бг, засега.

*xxx*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-13 04:15 от kuku987.
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 08:35:34
Имам само един въпрос.Нещо пречи ли на имотите да продължат да падат,примерно поради свръхпредлагане,дълго след като кризата завърши?
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 08:36:34
Стига простотии КУку. Нещо напоследък съвсем си се разболял.Публикувал си темата в 4 и 15 сутринта.Спи спокойно бе човече.Ако имотите станат по 2 за лев( в което аз силно се съмнявам,защото състоянието на един човек се оценява най-вече по собственоста която притежава)ще се уредиш и ти.Чакай да поевтинеят още и накрая ще лапаш мухите.И не мисли че с тъпи теми по форумите,ще провокираш криза,всяко нещо си има цена. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-13 08:36 от gamen.
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 08:51:47
Ахаха...колега gamen, куку живее зад океана...часът е нормален smiling smiley
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 09:10:15
gamen Написал:
-------------------------------------------------------
,защото
> състоянието на един човек се оценява най-вече по
> собственоста която притежава
)ще се уредиш и
> ти.Чакай да поевтинеят още и накрая ще лапаш
> мухите.И не мисли че с тъпи теми по форумите,ще
> провокираш криза,всяко нещо си има цена.


Правилно значи - и иди го кажи това на тези у нас и по света дето са "надупени" доживотно с ипотеки за надценени в пъти калпави имоти.
Иначе "лапането на мухите" предстои с пълна сила обаче не за тези за които си мислиш.
И ако не си разбрал - криза вече има , доста пишман /ама алчни/ дюлгери и "инвеститори " са вече в поза "партер" а "ръбатата истина" с постъпателно-въртеливо движение се приближава изотзад неумолимо към едно "сакрално място".
И не се терзай - и петролът си имаше цена миналото лято а сега е на 1/3 от нея.
Ще го преживеем ... тези с "кеша" -почти сигурно а тези с тухлите и бетона в конфигурация - виж по-нагоре.
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 09:12:25
Куку и Асен *ok*
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 09:39:13
Слушах изказванията на въпросните господа ...

Спокоино бе хора - нали избори трябва да се печелят какво искате да говорят
естествено че ситуацията е -цветя, рози .......

Като се нагласува електората - пак ще започнат да се оправдават
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 09:56:23
kuku987

Честно от последното интервю на Хърсев по-смешно не съм чел. Последният влязъл в кризата излизал пръв.
Успокояват стадото, но то вече почна да вярва на стомаха си, а не измислени статиийки от набедени икономисти.
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 10:18:22
Последното интервю на Хърсев и на мен ми се стори с доста съмнителни идеи.
Re: Пропагандата за съжаление няма да проработи
13-05-2009 - 10:24:17
В същност Хърсев даже не познава терминологията. В математиката двата принципа са познати като принципите на "стека" и на "опашката" и се означават с FILO и FIFO. ЛИФО не означава нищо.
Преди два дни ми се обади мой приятел, който в момента работи за голяма немска компания, за да помоли за помощ. Изпратили го в командировка в София с цел да закупи четири тристайни апартамента и офис с цел създаване на представителство на фирмата в България. Изискванията на фирмата за апартаментите са: минимум 100 кв.м. чиста площ, строителство след 2005г., южни райони - изброени са, изградена инфраструктура, атк 16, разбира се, гаражи и за четирите. По интересното в случая е, че немчулята са определили лимит от 70,000 евра за апартамент.
Та моят приятел искаше помощ, защото, цитирам "не мога да се разбера с продавачите какво искам като площ". На въпроса ми има ли изобщо някакви оферти на тези нива той отговори, че това изобщо не е проблем, даже не смогвал да прегледа последните постъпили.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход