Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?

Публикувано от tao 
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 13:48:27
Julius Написал:
> 4. При условие, че първия ми пост в тази тема е СЛЕД този на барбарон...
> интересно ти как стигна до извода, че бил за мен?

Категорично не. Но за някои, които не фигурират на страница 14 [forum.imoti.net] smiling smiley А страница 14 трябва да се запази в златния фонд на imoti.net, толкова смислена дискусия се получи. Но наистина, не е хубаво да се трие цяла тема или чужди мнения smiling smiley

Copyright 2009, Poli_2:
> Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 15:53:45
Юзер Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Няма система за масово обслужване, която да може
> да поеме по всяко време 100% от нуждите на 100%
> потенциални клиенти.
> Така е и в системите за транспорт, комуникации,
> електричество, и т.н.
> Ако "дяволът" накара всички софиянци едновременно
> да се качат на метрото, то метрото очевидно няма
> да може да ги обслужи.
> Същото би се случило и в Париж, Москва и т.н.

Прав си по принцип, въпреки, че аз не виждам какъв "дявол" би накарал 100% от софиянци да се качат в метрото едновременно.

Има и нещо друго - клиентите с депозити в една банка не могат да се класифицират като потенциални, те са си абсолютно реални клиенти с реални пари депозирани в банката. Куку и Асен обясниха (в една друга тема май беше), че даже една банка да няма в брой парите по всичките депозити, при една паника и юрване да се теглят същите би могла да продаде активи, стига наистина да има стойностни такива - кредитите също са активи, ако са раздадени с добре премерен риск и добро обезпечение, винаги ще има коя друга финасова институция да ги закупи или пък да закупи цялата банка барабар с кредитите и депозитите. Ако обаче активите са "лабави", тогава банката трепери какво би станало ако хората вземат да си теглят парите. Такива банки не би трябвало да съществуват. В САЩ колкото и фалити на банки да има, не съм чувал за нито един клиент техен да е "изгорял" с депозит.

Подобни са и призивите на БГ управленци и глави на БГ финансови институции към западната преса: "Сакън не пишете такива статии, че ще ни докарате криза". То именно това им е работата на разните му там кредитно-рейтингови агенции - да дават рейтинги на държави и финансови институции. Защо рейтингите преди година бяха по-високи? Защото нямаше такива проблеми. Нашето правителство като е толкова отворено и сигурно във финансите и резервите си, защо не гарантира всички влогове във валутите, в които са, ами намаля техническото време за изплащане на гаранциите от 45 на 20 дни (не си спомням точния срок)? То това по никакъв начин не прави гаранциите по-сигурни. Сигурни значи само във валутата, в която са влоговете, всичко останало е прах в очите на вложителите.

Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 16:33:25
Приказка за лека нощ деца

Депозитите на физическите лица в банките са в размер на 22,66 млрд. лева
Влоговете на юридическите лица в банките са в размер на 19,1 млрд. лева

Средствата на ФГВБ в настоящия момент възлизат на 851,8 млн. лева

Влогове и депозити на фирми и граждани в банките в БГ са с общ размер 41 760 000 000 лева, които се гарантират с 851 800 000 лева. Или гаранцията покрива 2% от влоговете.
Изводът е, че 98% от общите пари на фирми и физически лица са непокрити и се крепят на доверие, че в такива несигурни времена, Българската финансова система е стабилна. Ето тук прозира матрицата, в която живеем.
Кой ли ще е виновен ако след изборите нещо се случи? Правителството в оставка или новото правителство, или пък майките на чуждите бамки?

Излиза, че е далеч по сигурно да си сложим парите под възглавницата. Така поне ще знаем, че ако вратата не е разбита - жената ще да е виновна за липсите.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-01 19:24 от Scyther.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 23:12:37




Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 11:02 от Julius.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 23:23:46
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Куку и Асен са напълно прави, че една healthy
> финансова
> > институция не може да се събори с клюки и
> паника.
>
> Булкан, има една приказка: Какво е общото между
> една муха и банка?
>
> Отговор: И двете се убиват с вестник!
>
> Поздрави.


Добре де Джулиъс, ти си про (имам впредвид не про-тезата, а професионалист). Убеди ме, че фалиралите банки до момента по света са фалирали от новини, а не от лошо менажиране? Аз не поддържам непременно тезата, че банки в БГ ще фалират, по-скоро ми се струва, че ще ги спасяват ако се наложи и правителство и банки-майки, иначе голяма бъркотия ще настане, ама все пак нещо "не ми държи вода" стабилността на сектора...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-01 23:28 от BulCan.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 23:59:16
Julius Написал:
-------------------------------------------------------

> Сигурен ли си?
>
> Точно рейтинг-агенциите СА в дъното /било
> случайно, било умишлено/ на кризата!
>
> С измислените им оценки...
>
> Една статийка от миналата година - изрових я за
> теб! Ако искаш - може и на английски! И Bloomberg
> писаха...
>
>
> А сега е точно обратното. Надпреварват се да
> замазват нещата - дават все по-негативни
> рейтинги... хем и малко да се застраховат!
>

А, мерси. Чакай обаче да прочета и да "смеля", аз не съм финансист и ми отнема малко време smiling smiley

Поздрави.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
02-05-2009 - 00:01:27




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 11:00 от Julius.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
02-05-2009 - 00:22:32
Julius Написал:
-------------------------------------------------------

> Знаеш ли откъде идва: Че обикновено всички лоши
> новини за банките излизат в петък!
>
> И това не е случайно... всички затворени банки
> досега в Щатите бяха затворени в петък - има
> статия за това в WSJ!
>
> Дори да пуснеш само Google и гледай какво
> става...!


Хм, прочетох статиите, за които беше сложил линкове в по-горния пост... Миналата година даже не са ми минавали и мисли през главата да се интересувам от това, ама човек все трябва да започне от някъде... Не знам за Мууди'с дали е било компютърен вирус или преднамерено завишаване на рейтинги, но по пътя на логиката, ако един път преди година са се наср..ли с рейтингите, би трябвало сега да внимават и да гледат всичко под лупа, иначе съвсем им отива репутацията (имам впредвид не да занижават, ами да се опитват да бъдат максимално точни). Другото е, че не са само техни занижаванията за БГ, и на МВФ има корекции и на други места, че чак и Орешарски ревизира бюджета...

Иначе за банките в Щатите - затворили в Петък, за да не може да се реагира през уикенда...ама пак не се сещам за "изгорели" клиенти с депозити. Винаги някой друг ги купува, барабар с клиентите, кредитите и депозитите.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
02-05-2009 - 00:31:28




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 11:08 от Julius.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
02-05-2009 - 00:37:30
Julius Написал:
> BulCan Написал:
> > Куку и Асен са напълно прави, че една healthy финансова
> > институция не може да се събори с клюки и паника.
>
> Булкан, има една приказка: Какво е общото между една муха и банка?
>
> Отговор: И двете се убиват с вестник!

Банката малко по-бавно, но Президент на френска банка се "убива" за 1 ден с вестник,
както например оня ден уби президента на


[www.liberation.fr] и [www.investor.bg]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-02 00:40 от barbaron.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход