Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?

Публикувано от tao 
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 18:36:00
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, само един последен въпрос - правиш ли
> разлика между разумният и необоснованият риск ?!


Разбира се! А ти, как реши че, всички които са купили с или без ипотека, са рискували необосновано? Цените растат от 2002г., защото банките тогава развързаха кесиите. При напълно реалната възможност за всеки един, във всеки момент, да остане без работа, или да го бутне кола, или да му падне саксия върху главата, за да не рискува "необосновано", би трябвало да се изнесе на гола поляна и да рови за грудки........
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 19:54:22
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Гледай сега, ако даваш нещо за "жълти"
> стотинки
> > има голяма вероятност да си намериш
> наематели,
> > които си броят стотинките, същото важи и ако
> даваш
> > за "златен" наем - тогава със сигурност ще
> те
> > "бомбят" с неплащане на консумативи.
>
>
> Разбира се, че ще са наематели, които си броят
> стотинките. Нали за криза говорим. Онзи ден
> настаних 4 момчета- софиянци, в един тристаен.
> Студенти са, поработват в свободното време. Наемът
> е символичен и те имат интерес да останат колкото
> е възможно по- дълго. Хазяите пък, няма да имат
> грижа за поддръжката и данъците.
> За възможността някой да прецака някого, не става
> дума. Дали в криза, дали- не, винаги може да се
> случи.

К'ви студенти, к'ви 5 лева. Нима опашките от желаещи за пенел в Люлин са секнали?
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 20:43:34
Пичове а не разбрахте ли че има тотално безразличие към каквито и да е имоти !
Аиде да предположим че се намери цена 300 евро - какво ще стане
ще се направят 10 сделки
да не мислите че ще има опашки ........
имотите се бяха превърнали в национален спорт и всеки с повече от един апартамент се наричаше инвеститор - е ...банкета свърши
дреме ми на колко е решил да продава някои - имам къде да живея , имам и кеш
дори и да нямах къде да живея - щях да вляза под наем
българина е странна порода - знае и 2 и 200........
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
30-04-2009 - 23:13:17
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
Quote

Няма неспекулативен пазар- такова чудо не е измислено още.

Kами, бях ти приготвил една лекцийка, но се въздържах в последният момент. Ще се огранича само около впечатлението ми, към операционната ти система.

Човек трябва да е пълен малоумник, че да не му е ясно, че през изминалите години имотите се балонираха. На мен, без да претендирам за никакъв професионалист в областта на НИ ми беше ясно от поне 2004-та насам. А на професионалист като теб - би трябвало да е още по-ясно. Такива печалби винаги е имало само и единствено в спекуларивен пазар. През цялата човешка история и то откак свят светува. Съществуват редица индекси и показатели, според които един пазар може да се окачестви като спекулативен или не, обаче това на теб не ти е ясно, защото ти неспекулативен пазар твърдиш, че няма. Е, не позна. И това говори много за твоята кариера като "професионалист". Какъв тогава беше пазарът на НИ в Германия, където цените растяха с процента на годишната им инфлация?
Имаш ли изобщо представа какво е спекулация и правиш ли разлика между спекула и търговия? Явно не! Това потвърждава мнението ми за "професионализмът" ти.

Непознаването на понятията спекула и пазар, както и елементарните ти езикови похвати на неудобните въпроси да отговаряш с въпроси от рода на "ти откъде знаеш, от къде са ти данните, или докажи ми тезата си с факти", които трябва да поставят всеки твой опонент в защитна позиция не минават.
Всичко това говори, че не си професионален брокер, а поредната самоука брокерка, насочила се в този бранш поради огромните печалби през изминалите години. Най-вероятно образованието ти няма нищо общо с икономиката и/или продажбите а просто си станала брокер, заради далаверата в условията на спекулативен пазар, където Сульо и Пульо купуваше, дори с цената на цял живот робство. Сега обаче пазарната ситуация е коренно различна, и тук вече безпомощността и липсата на знания какво да правиш лъсва яко. С други думи е време да се преориентираш. Не търси вината в купувачите с идеология от рода на "Като нямаш пари, къде си тръгнал?" Това вече не върви, а още по-малко продава. Сега онези, които нямат пари са брокерите като теб и продавачите - търси у тях вината.
Лично мнение.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 04:31:49
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз Валсадор имам един въпрос към теб - какво
> спечелиха умните и много мислещи и знаещи хора ,
> които от 2004г. чакаха да свърши ръста на цените?
>
> Освен да ставате смешни със злобата, че някой
> няма да успее да реализира планираната печалба
> през 2009 година какво точно постигнахте?


А вие какво спечелихте с безобразна си алчност,некадърност и абсолютното си непознаване на икономическите процеси?Дори в условията на невиждан икономически и строителен бум една свястна сграда неможахте да вдигнете *xxx* Поведението ви може да бъде охарактеризирано само с три думи-алчност,наглост и некъдърност(и много късмет)Идва Видов ден за вас и ако е останало поне малко достойнство у вас се пригответе да го примете достойно и да си платите за алчността и разрухата,която сътворихте!!!!Ако бях на ваше място,щях да чета много внимателно анализите на Асен и Куку и да се стремя максимално да се съобразявам с тях.Аз отдавна съм на тяхното мнение,но не`ам нерви да пиша и да вливам акъл в простите ви кратуни,по простата причина,че ми се налага да го правя всеки ден в ежедневието ми.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 09:08:25
Poli_2 Написал:
> Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.

Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 10:15:35




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 11:04 от Julius.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 11:00:44
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Kara Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ако бях на ваше място,щях да чета много
> внимателно
> > анализите на Асен и Куку и да се стремя
> максимално
> > да се съобразявам с тях.
>
> Ти добре ли си?... Да не си спал на отворен
> прозорец?
>
> Е, не си единствения на тоя свят дето оставя
> другите да мислят вместо него...
>
> Аз поне не карам никой да вярва в нещо, което да
> не може сам да удостовери за себе си!


Джулиъс,

Да вземаш под внимание анализите на хора които са се доказали не означава, че те мислят вместо теб. Усещаш ли тънката разлика?

Ако например ти имаш познания за модериране на форум и триене на теми, то това не означава непременно, че имаш и познания по икономика.

Мисля, че барбарон ти го подсказа по-горе "Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно."

Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 11:17:37
avatar
Джулиъс е като БСП гласувал е на пленума, че няма да има криза и сега с дезинформация, лъжи, полуистини си го доказва, след време като стане очевадно какви глупости е написал позабърсва това което е свършил във форума и почва с следващите глупости и така до края на света !
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
01-05-2009 - 11:26:59
Не е хубаво темата да се превръща на "Всички срещу Джулиъс", защото той е ценен кадър и има стойностни мнения. Не е поредният спамър, като мен, примерно.
Но все пак, Джулиъс, голямо ЕГО, голямо чудо. То бива да се засягаш за всяко нещо, но това е прекалено. Пускане на теми в ответ на реплики, триене на собствени и чужди постове, триене на цели теми, "аз какво казах", "те какво казаха"....

Никой тук, смятам, не ти желае злото и не те смята за глупав или некомпетентен. Сам ги предизвикваш тия реакции с непрекъснатите ти опити за себеутвърждаване. Ние имаме мозък в главата си и можем да оценим стойностните неща, няма нужда да ни се припомня през седмица - вижте какво писах преди.

Наздраве, весели празници и не ми вземай писанията много на сериозно.
*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход