Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
19-05-2009 - 20:14:48

"Според анализа на банкера също не може да се очаква по-нататъшен осезаем спад в цените на жилищата с изключение на имотите с лошо изпълнение и локация, както и на обекти на финансово закъсали инвеститори.

Остава да сме наясно с размера на това изключение...
Re: Преглед на печата 2
19-05-2009 - 20:16:39
status, ivel, не така на едро, момчета, та чак да ме пращате в други форуми да съм споделял. айде нема нужда....щото после и някой сибирски обект на ГУЛАГ ще ми препоръчате сигурно.....ей така - колкото да опозная великата русь.

като казах ГУЛАГ - това баш ми е приказката. надали има друга нация която така последователно и брутално да е изтребвала, изселвала, унижавала и мачкала собстения си цвят на обществото - избити са стотици милиони, като тук говорим за геноцид спрямо собствения си народ. в същото време богата руска душа не се е свенила да експортира тези приоми - за справка клането Катин в Полша където още преди нацистите красня армия изобретява и въвежда масовите убийства "на конвеир" и немаркираните масови гробове.

и като се замисли човек какво постигнаха рашките на тази цена след всичките тези години? може би развито пост-индустриално общество където човешкия живот, достойнство и щастие са върховни ценности, гарантирани от върховенството на закона? общество, където свободата на словото и независимата журналистика са желан гарант на плурализма? може би цял свят следи със затен дъх поредната иновация или хуманна идея зародила се в ръша? може би най-амбициозните студенти от цял сват се стичат в благоговение към някоя руска алма матер? а може би не - може би нищо старо не е забравено и нищо ново не е научено. болшое спасибо and thanks for all the fish.

та толкова за манталитета, ценностите и политическия рефлекс на руснаците. хич не ме интересуват - да умират в сляпото черво на еволюцията след като сами са се набутали там. за сметка на това имам личен и огромен проблем когато започнат да ми ги ескпортират и имплантират тези "ценности" в България чрез преврати и красноармейский ботуш (9.9.44) и така до ден днешен чрез мекерета като сър гей дмитриевич, гоцко с големия шлем, атака, дпс и подобните нищожества.

вкратце, видяхме ги добре колко чинят и едните и другите. не се чувствам роб ни най малко, но ако някак си трябваше да избирам - е предпочитам да ме поцелуват и да ме наебат с вазелин и накрая да си платят, отколкото да ме пребие и изнасили руски мужик от под-вид комуноид като назаран ще се окаже, че ме е и ограбил за сбогом. но пък кой каквото го влече......с немалко прискърбие установявам, че голяма част от моите сънародници бгейците сте нещо малко фетишисти щом помириште руска партенка.

П.С. сега се усещам, че този пост май не е точно по темата. моля модератора да я премести примерно в "кой как ще оправи цените" или да го изтрие ако сметне за нужно.



Редактиран 9 път(и).Последна редакция на 2009-05-20 01:30 от dedepene.
Re: Преглед на печата 2
19-05-2009 - 20:52:55
Жалко нищо не си разбрал от това което исках да кажа, няма да споря бесполезно е да си останем приятели и всеки при мнението си !

_________________
neo
Re: Преглед на печата 2
19-05-2009 - 21:27:25
[www.independent.ie] many as 340,000 people could now be in negative equity following a sharp fall in house prices.

New research which reveals up to a third of a million people owe more on their mortgage than their homes are worth is considerably higher than recent estimates that found 250,000 homeowners were in negative equity.

Being in negative equity means you cannot switch mortgages for a better deal, fund a move to a larger home to start a family, or move house to take a job somewhere else.

Economist with property website Daft.ie Ronan Lyons has calculated that 340,000 people, or one in five homes, are now in this predicament.

"That's 340,000 homes where if the homeowners have to sell, they will not be able to pay the bank back solely through the money they get from selling the house," Mr Lyons said on his blog site (ronanlyons.wordpress.com).

The findings are broadly in line with a survey by Amarach Research in February, which found that 15pc of those with a mortgage thought their homes were worth less than they paid for them.

Mr Lyons estimates many of the homes bought in the past five years are in negative equity, especially those where a 100pc mortgage was taken out.

But even many of those who took out a mortgage since 2004 with a mortgage for 70pc of the value of the property (ie they had a deposit of 30pc of the value of the property) would also now be in negative equity.

People in negative equity have been characterised as being "prisoners in their own homes" as they cannot trade up or switch mortgage providers.

This is particularly the case for those locked into uncompetitive fixed-rate mortgages.

These people will not have benefited from the seven falls in European Central Bank interest rates since last October and may be paying up to ?500 a month in repayments than someone on a good value tracker mortgage. And lenders are reluctant to do deals to release homeowners from fixed rates, especially if the mortgage holder is in negative equity.

Homeowners need their bank or building society's permission to sell their home if it is worth less than the mortgage secured on it. House prices may have fallen as much as 40pc since the peak of the housing boom in the first three months of 2007, according to estate agents.

However, the ESRI/Permanent TSB house price index records much less dramatic falls. According to that index, the price of an average house nationally was ?311,000 in March 2007, but has fallen to ?250,000 now.

Negative equity is not a problem for those who do not need to move house and can meet their monthly repayments.

Separately, new figures show that the number of people who are more than 90 days in arrears on their mortgage has almost doubled for Irish lenders.

Figures from credit ratings agency Moody's showed that 1.7pc of a large sample of mortgage holders were in arrears.
Както Куку казва - "Каква стана тя ????"
neo
Re: Преглед на печата 2
19-05-2009 - 21:30:18
Prisoners in their own homes [www.independent.ie]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-19 21:32 от neo.
neo
Re: Преглед на печата 2
19-05-2009 - 21:44:47
A short sale could be the answer to your loan [www.independent.ie] May 19 2009
IT IS not a great situation to be in, but just being in negative equity alone won't mean you will lose your home, nor will it affect your credit rating.

But what if you are in the truly unfortunate situation of being both behind on repayments as well as being in negative equity?

In his recently published 'A Repossession Guide for Irish Homeowners', Karl Deeter of Irish Mortgage Brokers, lists a number of options for homeowners who are facing repossession.

One of these is a "short sale", which applies specifically when a person is in negative equity.

So if you owe ?220,000 on your mortgage but the house is only worth ?200,000, then your lender may agree to let you sell the property at that price if you accept responsibility for paying back the ?20,000 shortfall.

"The lender might be happy to see you sell it and keep the ?20,000 left over as a loan in your own name," says Mr Deeter.

"In any case it's better for them to be on the hook for ?20,000 than ?200,000."

However, he says such sales are not yet common in Ireland, although he suggests that some lenders may be starting to look more favourably on it as a way to encourage some clients to clear their loans. Банкерски номера !Що да не ви връчат ключовете направо?
Re: Преглед на печата 2
20-05-2009 - 00:45:11
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Koganev и Dedepene съжалявам че трябва да го кажа
> обаче мозъците ви са промити тотално и за
> съжаление не виждате по-далече от носа си. Мислете
> малко по мащабно. То е ясно че Сънито и Банско не
> са Лазурния бряг и Куршавели. Ама кой говори за
> това, а че руснаците си правят кефа където си
> поискат товарят един самолет с телки (блядки) и
> на Куршавели, е да на швейцарците им е малко
> обидно щото не могат да си го позволят пък и са
> сухари така че и да можеха пак нямаше да го
> направят ама им прибират паричките нали (а денги
> не пахнут). Признавам има някои културни отличия
> при руснаците ама ти приятелю някога виждал ли си
> китайски турист какво може. А за руснаците трябва
> да си ревизирате някои от представите. Младите
> руснаци като правило са добре образовани и като
> правило обикновенно в скъпи колежи на Лондон,
> предпочитат бирата и хубавото уиски пред водката.
> Изключително делови и практични с мотивация и
> мащабно мислене. Обикновенно първият милион долари
> го гетват някъде между 25-27 та година а някои и
> по рано.
Истинско удоволствие е да се прави бизнес
> с такива момчета. А това за класифицираните руски
> мафии вече е мит и страшилка за такива като вас,
> неизчерпаем източник на сюжети на долнупробни
> холивудски филми. И накрая да добавя за културата,
> няма да говоря за това, което е било някога музеи,
> църкви, историческо наследство, очевидно сме в
> друга група а за това какво представляваме сега
> ние и те - разходи се някога до Москва, Петербург
> или който и да е град от европейската им територия
> (отвъд Урал не съм ходил от студенските си години
> и не знам как е сега), огледай се за боклуци и
> дупки по улиците простряни дрехи по балконите,
> погледни как е благоустроена територията около
> жилищата им и се замисли за София и Варна какво
> представляват. Ами това е културата на битово ниво
> на обикновенния руснак и на обикновенния българин.
> Изгодно се отличава в полза на руснаците със срам
> признавам ! Ама иначе устата ни е голяма и сме
> много велики !
>
> Водка не бензин, за городом расход повышается !!!
> ......... ::IvVa:: ™
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 05/19/09
> 08:57PM от Ivel.

Ivel,
както и друг път съм казвал, не съм много от схватливите, та би ли ми пояснил това, което съм подчертал в червено.

казваш "като правило" : добре образовани
казваш "като правило" : скъпи колежи в Лондон
казваш "като правило" : 25-27 год. милионери в зелено

от къде идва това правило, кой го делигира и ЗА КОГО ВАЖИ

моля те само не се мъчи да ни правиш на глупаци!
Re: Преглед на печата 2
20-05-2009 - 02:02:56
annvlad Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan,
> От 15 години вече. Четох те някъде че и ти доста
> си изшетал. И аз бях в Европата преди това за две
> години и нещо. Поздрави.

Поздравления! По мое мнение си си избрал цялостно най-добрата държава като високоразвито гражданско общество, ценностна система, социална и външна политика. Аз също си я избрах преди 20 години, а впоследствие започнах да шетам по света, но работата ми винаги си е била в Канада, плащането на данъците също, а и знамето с кленовия лист е винаги в дома ми, където и да било по света. Усещам, че ми е време да се прибирам, тези дни ще пускам документи за гражданство на дъщеря ми, която скоро се роди в България и за спонсорство на жена ми.
Re: Преглед на печата 2
20-05-2009 - 08:21:21
Re: Преглед на печата 2
20-05-2009 - 10:15:40
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Жалко нищо не си разбрал от това което исках да
> кажа, няма да споря бесполезно е да си останем
> приятели и всеки при мнението си !
>
> Водка не бензин, за городом расход повышается !!!
> ......... ::IvVa:: ™



Мен да ме наречете русофоб... Аз, който съм изчел всички руски класици, който съм влюбен в класическата и съвременната руска музика, който съм възхитен от руската наука... Мен да ме наречете русофоб...
Бъркаш дълбоките ми познания с посредствеността, която е свойствена на повечето хора, които мислят, че щом са видели нещо, то НЕПРЕМЕННО са го разбрали. Аз не съм толкова арогантен, че да разчитам предимно на собствените си наблюдения, затова ползвам помощна литература - тонове книги... Там има всичко - има и хубаво, има и лошо. Чета, мисля, създавам си мнение, споделям го, за да чуя, че съм с промит мозък.
Мозъкът ми е промит с историческата реалнос. Ако тя не ти харесва, то това е твой проблем. Величието на руската история не оправдава руските престъпници и техните престъпни деяния в наше време. Ти, както стана ясно от поста ти, ги оправдаваш, дори си техен топъл привърженик, но аз, бидейки с промит от реалността мозък, ги осъждам. За мен престъпникът си е престъпник, независимо че неговите правила ти се струват справедливи и реките от престъпни пари те устройват.

За носовете...
Аз виждам нещо, което ти НЕ ИСКАШ да видиш, защото не те устройва. В твоя пост има доказателства, че виждаш, но не искаш. Хората ти задават въпроси - отговори честно. Не можеш... не те устройва. Простащината те устройва. Да си пзоволиш блятка те устройва. Опитите за путинизация на България и почти приключилто заместване на институциите с техни псевдопародийни заместители явно не правят вечатление на "непромитите" мозъци с претенции, че щом са видели нещо, значи знаят... Определено носът ми е по-голям от твоето въображение, щом аз в неговите граници виждам нещата в реалните им исторически измереня, а ти си ги насосваш, както ти изнася днес.

За това кое швейцарците могат и не могат да си позволят направо не искам да коментирам. Ако не е шега, че не можели да си позволят блятки, значи е плод на наистина сериозно ограничен познания за това що е дисциплина, що е морал и що е то гражданско общество. Но в Гщаад не ходят швейцарци... Чувал ли си Гщаад? Знаеш ли, че в Гщаад руските богати простаци изглеждат жалки със смешните си коплексарски изцепки?
Затова не искат в Гщаад, а на Боровец и на Сънито, където с просташките и копплексарски изцепки със сигурност ще впечатлята поне онези, които са на твоето ниво. А те, за добро или за лошо, хич не са малко в България...

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход