Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 01:04:39
Честно да ти кажа, не знам.:-[

Но знам, че са поредните, които не са мислили с главите си.

Не мен ме тресе грандоманщина, а таквиз като тях.
Потребителски заем от 23 000 за обзавеждане?
При месечен доход 1 200 лв., практически 452 лв, или 300 лв.
Просто хората с по-скромни доходи трябва да живеят по-скромно.
За какви захар, ориз и фасул ми говориш.
А за 23 000 лева знаеш ли що боб ще си купят?

Всеки трябва да се опъва според чергата си.

Доколкото знам, и във Франция е така. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-07 01:19 от optimistko.
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 01:18:37
avatar
Много хора теглиха потребителски заем, за да могат заедно с него и с ипотечния да си изплатят надутите до небето цени от лакоми предприемачи и хитри брокери, разиграващи сценката - Купи сега, че догодина квадрата ще е 3000 евро.

Толкова бързо ли забравихте прогнозите, които се даваха официално в медиите от голобрадите специалистчета, брокерчета за пазара?
Вие може и да сте забравили вече за тях, но аз не!

И все някъде се пазят тези материали, с експертните изказвания по новините на Нова, БТВ и останалите медии, които се издържаха от парите на строителните фараони.

Да, ама палачинката вече се обърна и не е далеч момента, когато балъците ще подгонят далите им "ценен" съвет за "най-успешната" им инвестиция в живота.

Бъди балък - отмъсти си на хазяите!
Сбогом мамо, сбогом татко, аз съм вече роб, роби ще са и децата мои!

Това бе целта на пиеската.

Акт трети - докарване на една голяма част от населението до просешка тояга, давайки му заробващи кредити, които не са по силите му.

Къде са сега кредитните експерти от банките, експертите по риска, които трябваше да преценят трезво, има ли яансове кредитополучателя да си погасява кредита при едно влошаване на икономическата обстановка.

А, че ще се влоши се знаеше още преди 2006-та.

Спомнете си, кога бяха първите предупреждения за прегряването на икономиката ни!

Това, което се случва сега не е случайно.
Не е изненада за тези, които са писали сценарият му.

Както не бе изненада за тях и откъде се пръкнаха куфарчетата с милиони, след десети ноемрври 89-та.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-07 01:20 от valsodar.
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 03:56:26
avatar
valsodar прав си за всичко !
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 09:22:18
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Много хора теглиха потребителски заем, за да могат
> заедно с него и с ипотечния да си изплатят
> надутите до небето цени от лакоми предприемачи и
> хитри брокери, разиграващи сценката - Купи сега,
> че догодина квадрата ще е 3000 евро.
>
> Толкова бързо ли забравихте прогнозите, които се
> даваха официално в медиите от голобрадите
> специалистчета, брокерчета за пазара?
> Вие може и да сте забравили вече за тях, но аз
> не!
>
> И все някъде се пазят тези материали, с
> експертните изказвания по новините на Нова, БТВ и
> останалите медии, които се издържаха от парите на
> строителните фараони.
>
> Да, ама палачинката вече се обърна и не е далеч
> момента, когато балъците ще подгонят далите им
> "ценен" съвет за "най-успешната" им инвестиция в
> живота.
>
> Бъди балък - отмъсти си на хазяите!
> Сбогом мамо, сбогом татко, аз съм вече роб, роби
> ще са и децата мои!
>
> Това бе целта на пиеската.
>
> Акт трети - докарване на една голяма част от
> населението до просешка тояга, давайки му
> заробващи кредити, които не са по силите му.
>
> Къде са сега кредитните експерти от банките,
> експертите по риска, които трябваше да преценят
> трезво, има ли яансове кредитополучателя да си
> погасява кредита при едно влошаване на
> икономическата обстановка.
>
> А, че ще се влоши се знаеше още преди 2006-та.
>
> Спомнете си, кога бяха първите предупреждения за
> прегряването на икономиката ни!
>
> Това, което се случва сега не е случайно.
> Не е изненада за тези, които са писали сценарият
> му.
>
> Както не бе изненада за тях и откъде се пръкнаха
> куфарчетата с милиони, след десети ноемрври
> 89-та.
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/07/09
> 01:20AM от valsodar.


Абе хора, не ви ли писна!

Лакоми предприемачи и хитри брокери излъгали народът че апартаментите поскъпват и те се втурнали да купуват!

Първо, драги мой, апартаментите поскъпнаха, след като всички се втурнаха да купуват! Логично!
Просто търсенето на апартаменти в един момент надвиши предлагането!

Второ - те и за олиото всяка есен твърдят че ще поскъпне, но освен две-три баби от блока не съм видял други да се изтичват да купуват!


И какви експерти по риска ти трябват за да сметнеш семейния си бюджет при 1200 лева и при 420 лева!

Българинът трябва да се научи да носи отговорност за постъпките си, а не винаги някой друг да е виновен за случващото му се.
Едва ли някъде , освен в третия свят има и толкова много врачки на глава от населението!

Тук всеки втори като го зареже гаджето или не му върви бизнеса си мисли че му е направена магия.

Тези, които са купили дом и са оценили правилно възможностите си ще успеят да се справят.

Разбира се че ще имат тежки моменти, но кой от нас ги няма.

На никой от купилите дом, а не инвестиция, не му пука дали той е по-евтин.
На мен също не ми пука каква е цената на собствения ми имон, който притежавам от 1989 г. Знаеш ли колко пъти си е сменял цената за тези години, но нито веднъж не е станал нито по-тесен, нито по-широк. Все същия си е.

Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 09:34:51
avatar
Ами като ти отърва - прави се на сляп за случилото се.
Никога не съм отричал личната отговорност при вземането на решения - напротив, винаги дебело съм я подчертавал.

Но, ще отречеш ли създадената масова психоза с помощта на медиите, финансирана от строителната и банковата ни мафия?

Тази медийна пропаганда бе в изключителни мащаби и интензвивност в продължение на близо 3 години, целяща да убеди и малцината съмняващи се, да купят.
Да купят на всяка една цена, та дори и това да е цената на живота им.
Това отричаш ли го?

В периода 2005-2008-а, колко трезви анализи на обстановката бяха изразени чрез медиите ни??!
Тук ще ми кажеш ли кои са били те и колко са били процентно на фона на платената рекламна кампания за стимулиране на спекулативният пазар?

Пирамиди-фараони и балъци за милиони! *yes*
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 10:06:43
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Тази медийна пропаганда бе в изключителни мащаби
> и интензвивност в продължение на близо 3 години,
> целяща да убеди и малцината съмняващи се, да
> купят.
> Да купят на всяка една цена, та дори и това да е
> цената на живота им.
> Това отричаш ли го?


Хората бяха убеждавани да взимат пари на заем!
Ти взе ли??



> > Но, ще отречеш ли създадената масова психоза с
> помощта на медиите, финансирана от строителната и
> банковата ни мафия?

А ти ще отречеш ли случващото се в момента!
Не се ли случва същото!
Но в обратна посока!
Замисли се каква е причината преди това да не повярваш, а сега да повтаряш като папагал ?

Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 10:10:37
avatar
Този материал трябваше да го има най-малко преди една година!


Quote

Банките са популярни институции, като по същество техният бизнес включва набиране на капитал от хората и предоставянето му като кредитен ресурс, като разликата между лихвите по кредитите и депозитите е основата на тяхната печалба. Какво обаче, трябва да знаете за банките - ето някои неща, които те няма да ви кажат или дори и да го направят, няма да държат да ги запомните.

[bgcolor=yellow]По отношение на депозитите:[/bgcolor]

1. Гарантираният размер на депозит е 100 000 лева (сумата беше повишена тази година). Ако отидете да депозирате, примерно, 200 000 лева, едва ли някой ще наблегне на този факт. Ще ви се каже, колко е стабилна банковата ни система и други подобни. И все пак, рискът си съществува. Може би не е лошо да разпределите тази сума в две различни институции.

2. Лихвата от 9-9.5% в лева, която се рекламира по телевизията и често не се уточнява, че е на годишна база, е за тримесечие. Ако си мислите, че ще вземете този процент за една година, не сте на правилна следа. След три месеца, ще ви се предложат нови варианти за избор, а каква ще е годишната лихва за нов тримесечен депозит не се знае.

Практиката в момента посочва, че обещаваната годишна лихва за тримесечен депозит на годишна база е с между 2 и 2.5% по-ниска от тази по срочен депозит за 12 месеца.

Интересното е, че някои банки предлагат едни и същи лихви за депозити в евро и лева. Това е напълно нелогично, ако погледнем предлаганите лихви по кредитите в евро на нива от 9-10%. Или в момента банките почти не печелят, като това няма как да се задържи за твърде дълъг период от време.

Изводът - банките се опитват да наберат необходимия им краткосрочен капитал на по-висока цена, като се надяват постепенно лихвите по депозитите да започнат да се понижават. Тези очаквания са заложени в предлаганите в момента лихви по 12-месечни депозити.

Доста е вероятно, сега моментът да е подходящ за сключване на годишни депозити, вместо тримесечни, като така донякъде застопорявате настоящите високи лихвени нива поне за една година, ако сте дългосрочен спестител.

3. Новите промоционални лихви, които ще се предлагат, ще важат само за новите клиенти. Като стар клиент, вие няма да можете да се облагодетелствате от тях.

4. Много често, ако не сте питали изрично, ще разберете, че тегленето на средствата преди изтичането на крайния срок по срочен депозит, често може да ви струва целия доход.


[bgcolor=orange]По отношение на кредитите:[/bgcolor]

1. Банките няма да ви кажат доколко рисков е портфейлът им, както и какъв е обемът на лошите кредити.

Ако видите рейтингова агенция да понижава кредитния портфейл на някоя банка, това може би е добър знак, особено в момент на криза, да имате едно наум, дори и срещу цената на малко по-висока лихва. В усилията да се поддържа идеята за стабилност на банковата система и да не се създава паника, помага дори БНБ. Отчитането на лоши кредити вече става след шест месеца, а не както бе доскоро в рамките на три месеца. Да не говорим, че официалната статистика определено може да се каже е доста „съмнителна".


2. Таксите и наказателните санкции при неизплащане в срок не са любими теми, при кандидатстване за кредит.

Банката често избягват тази тема в подробности, когато кандидатствате за кредит, кредитна или дебитна карта. Всъщност това е едно сериозно перо при реализиране на финансовите им резултати. Закъсненията с ден или два всеки месец при погасяване на вноските, могат да ви струват значителна сума.

Други трикове при кредитните карти е начисляване на лихвите на определена дата, за плащането на която, ако не са ви останали средства, сред погасяване на минималната си вноска, също сте наказвани. Разбира се минималната вноска, за която най-вероятно ще получите съобщение по пощата или телефона няма да включва и сумата на лихвата.

Има и по-груби случаи - докато кандидатствате за кредит не ви се обяснява, че ще ви се начислява такса за административно обслужване, еднократна такса при отпускането на кредит и други малки такси и таксички.

3. Последната мода при банките е такса за разглеждане на документи. Банките до толкова са завишили изискванията си към кредитоискателите, че сигурно отхвърлят огромната част от исканията. Това обаче, не им пречи да искат такса за разглеждане на документи, която се заплаща независимо от това дали сте одобрен или не. Друг е въпросът, че на един кредитен инспектор най-вероятно би му отнело 5 минути, след кратко събеседване да ви каже дали изобщо има смисъл да кандидатствате.

4. Банката няма да ви каже, че въвежда облекчени режими за клиентите си с проблеми. Много клиенти успяват да предоговорят условията по отношение на срокове и размера на вноските за определен период, поради трудности с плащането им в момент на криза. Разбира се, това не се прокламира широко, защото банката печели, ако мнозинството от клиентите й са редовните платци.

5. И тук новите по-ниски промоционални лихвени проценти са за новите клиенти. За да не се опитвате да си рефинансирате кредита от други банки, най-вероятно ще ви сложат толкова таксички и комисионнички, че да не си струва това.

И накрая банката няма да ви каже, че се опитва да ви институционализира. Тя ще направи всичко възможно да ви запази като свой клиент и то за максимално дълъг период. Това някои правят с лоялност и изгодни условия, а други с поставянето на капани, изисквания и наказания, за да не си струва да се местите!
Някои неща, които банките не искат да знаете
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 10:18:30
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> Замисли се каква е причината преди това да не
> повярваш, а сега да повтаряш като папагал ?

Причината за мен е една и е ясна - не допускам на емоциите да вземат превес над здравият разум.
И колкото повече ми се рекламира нещо, то толкова повече ме предупреждава разума, че има нещо, което си понамирисва в цялата история.
Най-голямата миризливка бяха "финансовите" експерти на брокерски агенции интервюирани с почит от медиите.

И втората червена лампичка е масовостта на мероприятието. *yes*

Ако реша да купя, то това ще е в момент, в който все още се очаква спад на цените под 250 евро.

И... не се хаби да ми се въртиш като фурнаджиска лопата и да ми обясняваш как кризата на пазара е в следствие на медийна истерия.
Медиите могат да спомогнат за надуването на балона, но колкото и да са добре платени от имащите изгода да продават на спекулативен пазар, няма как да премълчават прекалено дълго очевадните истини.

Нека си говорят как цените вече пак растат, то хората си имат очи и уши за истината. :]
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 10:45:30
valsodar Написал:
------------------------------------------------------->
> И... не се хаби да ми се въртиш като фурнаджиска
> лопата и да ми обясняваш как кризата на пазара е в
> следствие на медийна истерия.
> Медиите могат да спомогнат за надуването на
> балона, но колкото и да са добре платени от
> имащите изгода да продават на спекулативен пазар,
> няма как да премълчават прекалено дълго очевадните
> истини.
>
> Нека си говорят как цените вече пак растат, то
> хората си имат очи и уши за истината.




Апропо, ти като не черпиш сведения от медиите, от къде го правиш?:]

Аз съм на пазара, знам какво съм продал, знам и точно за колко.

Моята информация е от извора!
Re: Преглед на печата 2
07-08-2009 - 10:59:54
avatar
Нещо ти е позастояла водата в извора.

Информация се черпи от най-различни източници, да ти ги изреждам ли?
За логическо мислене няма да споменавам, защото това явно е феномен непознат за мнозина от пишещите тук!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход