Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за апартамент в Овча купел

Публикувано от gogo84 
Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 08:54:30
Здравейте,

Тези дни ми дойде марака да хвана да си купя едно малко 2-стайно апартаментче в овча купел (там са доста ниски цените) без да се занимавам с банки и да се свършва с тези дилеми. Самоче поради скромните ми средства апартаментчето наистина трябва да е малко. Мисля за около 65 квадрата, та дано да има реални 50 квадрата измерени с ролетка.

Гледам, че там има цени и малко под 600Е, но тези малките апартаментчета, които аз гледах отиваха вървяха към 750Е. Максимумът, който съм готов да дам за момента е не повече от 615Е и сега не знам какво да правя.

Та въпросът ми за съвет е вие какво мислите по въпроса? Има ли смисъл да ходя на огледи на по 750Е и да се мъча да спазарвам на около 600Е или да чакам още няколко месеца?

Другото, което ме притесянва е след като ни удари здраво кризата дали и 600Е няма да са много за Овча купел и дали направо да не се опитвам да пазаря на 500Е smiling smiley

И ако някой има мнение за кварталите Овча купел нека сподели. Аз почти нищо не знам за тях и малко ме притесянват тези ниски цени в момента там.

Иначе искам да купя в Бели брези, Красно село, Борово...но там средните цени в момента са около 1000 - 1100Е и едва ли ще паднат скоро или въобще някога до 600Е.
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 09:18:24
Здравей!

Аз търсих да купя жилище в Овча купел и ходих на бая огледи. Но лично аз търсех старо строителство. Има много предложения панелните блокове, незнам доколко това те устройва. Има една много сладка преустроена гарсониера в много добро състояние-44 кв.м., която тъкмо се бяхме навили да купим и се промениха обстоятелствата около нас. Директно от собственик спазарихме цена 38 500 E, като част от мебелите остава в жилището. Ако се спреш на този вариант, мога да ти съдействам с координати на собствениците. С друго не мога да помогна. smiling smiley
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 09:23:04
matildai - благодаря за споделената информация и предложението.
Аз обаче съм се насочил към ново строителство. Искам да купя и гараж, а само в новото строителство се предлагат.
А и за около 40 000Е се надявам да взема 65кв.м. апартамент, пък колко ще му е реалната квадратура не знам *huh*
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 09:45:40
gogo84, като функционалност старите гарсониери са в доста случаи по-добри от ново маломерно строителство. имат 20м2 хол/спалня, 8м2 кухня, 2.5-3м2 баня/wc, терасата често е поцялата дължина на апартамента - 6*1.1м, кородора е голям, позволява наличие на гардероб, има място за пералня...
ето ти една скица на такава гарсониера, но с по-малка тераса, преустроена кухнята да е част от коридора:
скица
при вариантите с голяма тераса става много по-добре, кухнята усвоява терасата и става помещение 11м2...
и новото е хубаво, но трябва да е завършено за да го видиш на живо как ще изглежда.
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 10:10:02
Панелите, че са по-добри като разпределение от новото строителсвто две мнения няма. Но както казах искам и гараж. А и панелките са стари, цените им падат, даже си мисля, че с годините ще продължат да падат. Ще трябва да се санират, да се прави изолация, да се сменя дограма. Тръбите за парното минават през стаите, мисля че и сметките за парно зимата са доста по-големи, че не се знае там кой краде топло. Не ми харесва идеята за панелка като цяло. А и маломерен 2-стаен дори с неудобствто, че кухнята ти е в хола поне ще си има спалня и отделно хол.
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 10:29:30
Съседните квартали на Овча купел са силно компромисни и това се отразява и на самият квартал.
Пробвай дали тези, които са 750, ще ти ги дадат на 615.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
30-03-2009 - 21:51:47
на 615 може да намериш някои в начален етап но не си струва риска. ако е читав стрителя за 2 години може и да стане.аз предлагам на добра цена в люлин 6 2-стаен акт 16 застроена площ 57 с исделани части 68 . собственик сам а не брокер. акт 16 от 2008 4ти етаж от 8 .ако те интерсува пиши на лични. ако не ти стигат парите малка част от сумата може да се разсрочи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 21:53 от nradev11.
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
31-03-2009 - 00:10:42
И в Бояна ще се пазарите за 600Е м2,ама чакай още че кризата ще е поне 2-3-4 години
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
31-03-2009 - 08:41:58
"Другото, което ме притесянва е след като ни удари здраво кризата дали и 600Е няма да са много за Овча купел и дали направо да не се опитвам да пазаря на 500Е" *yes* *yes*
600 Е/м2 и сега са много за "зелено", с общи части , на шпакловка и замазка smoking smiley
Re: Съвет за апартамент в Овча купел
31-03-2009 - 09:43:46
nradev11 - благодаря за предложението, но ми е далече Люлин sad smiley

На зелено няма да купувам. Само с АКТ 16 или в краен случай пред АКТ 16 (т.е. да вземе до 1-2 месеца)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход