Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Данске банк и Айриш банка .....чака ли ги "изчакващите" да купят ...."Голямото прекарване???"....Нямащият никога не губи-губи само Имащият !!!

Публикувано от пунди 
Може би ще се повторя за 10,00000 път но пак ще кажа:
- Може да се купува само за такава цена за каквато излиза строежа +обезщетението за собственика.
Това е алтернативната цена за сравнение и нищо друго.
Сега строежа е 120 е/м2 грубо+150е/м2 до ключ с мебелировката ( +-50 евро), значи ако е 40% обезщетението ( средно за Сф), следва да се купува на макс.ниво 500-600 евро и то в топ локации и то в тази сума и гаража.
За мен това е реалната цена.
Ако падне на 200 е/м2 сичко до ключ, следва да се купува до 400е/м2.
Но, понеже е безмислено човек да се хаби и да се занимава с малоумни продавачи, аз си търся парцел да си построя.
Никой не ангажирам с моето мнение.
Пунди написал:

>Спиридончо,
> от позицията на кибик / сеирджия можеш да говориш
> всичко , в т.ч. и написаното-ти не си ангажиран с
> нищо , нямаш проблем (вероятно) и си чешеш езика
.......................................................

Няма хора без проблеми , Пунди.... и аз си имам проблем.
Котката ми се разгони пак и от сутрин до вечер вие като хотелиер в Сънито и Банско за английски туристи. Не се трае.. За да си представиш за какво иде реч ще ти пошушна на ухо-Банско , двустаен , обзаведен , 4 звезди 500 евро кв. м....................при 1400 евро/кв.м на дупка 2005. Голям вой пада , защото тази година сезона там е катастрофа за хотелите, знам го от хотелиер, т.е. апартаментчетата в т.н. хотелски комплекси не носят, но вземат-всеки месец 30-40 евро поддръжка, рекет, такси-както искаш, така го разбирай. Затова е този вой на "инвеститори" скочили в движение на влака преди 3-4 години с по 1400 евро/кв м ..... Незадоволената ми котка вие по същия начин....ужас , а ти казваш че нямам проблем.........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 14:21 от Спиридон Тепавичаров.

Спиридон Тепавичаров Написал:
> Незадоволената ми котка вие по същия начин....ужас, а ти казваш че нямам проблем...

Влизам ти в положението. Вземи си куче winking smiley
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Може би ще се повторя за 10,00000 път но пак ще
> кажа:
> - Може да се купува само за такава цена за каквато
> излиза строежа +обезщетението за собственика.
> Това е алтернативната цена за сравнение и нищо
> друго.
> Сега строежа е 120 е/м2 грубо+150е/м2 до ключ с
> мебелировката ( +-50 евро), значи ако е 40%
> обезщетението ( средно за Сф), следва да се купува
> на макс.ниво 500-600 евро и то в топ локации и то
> в тази сума и гаража.
> За мен това е реалната цена.
> Ако падне на 200 е/м2 сичко до ключ, следва да се
> купува до 400е/м2.
> Но, понеже е безмислено човек да се хаби и да се
> занимава с малоумни продавачи, аз си търся парцел
> да си построя.

> Никой не ангажирам с моето мнение.

----------------------
добре е,че уточняваш,че цените са СЕГАШНИ !!!
защото те,цените както знаеш имат ДВЕ посоки и като знам интереса на монополите , след тази пукотевица ще ги обземат едни "мотиви за корекция" ..........
---------------------------------------
да позная ли от първия път какво мислиш и за продавачите на парцели (след като сам ще си построиш)?
----------
иначе освен времето за строеж (2-3 год) , риска от вдигане н ацени (голям) ,риска от покупка на скъп парцел (много голям) - всичко друго ще е наред !!!
и аз не ангажирам никого с мнението си,просто разсъждения на глас
---------
гледай ми новия аватар и се сещай за емоциите,които ще изпитат "очакващите"


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Яааааа, каква темичка е пуснал професор Пундев!

Абе Пундев ти наясно ли си защо Данске банк имитираха тези облигации...при това на 10%!...Аре няма да ти обянсявам, само да те светна за няколко неща напълно пунктоално:
1. Данске банк имат клент/клиенти, който иска да хеджира риска от падане на борда в България.
2. Времевият хоризонт е...1(ЕДНА!!!!!!!!!!!!!!) година(толкова е времето на падежа)!
3. Лихвата от 10% означава само едно нещо...този който смята, че борда ще падне предвижда лева да се обезцени с много или айде да кажем с повече от 10% от сегашните 1Евро=1,95583лева...

Знаеш ли какво ще се случи с цените на хапартаментите тогава...гусин порфесоре(правилно е изписана думата)! Не виждам на какво се радваш!?! Ти лично ще бъдеш отнесен, като шамандура от цунами, ако борда падне!

И за какви спестявания в лева говориш...хората отдавна обърнаха в евро/долар/паунд/франк...който в каквото намери! В БНБ вече няма празни трезори...пак ли изпусна влака гусин порфесоре!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 15:07 от hrabar.
Барбароне,
Кучето е хубаво нещо, но не става за апартамент, поне така мисля аз,а и много други ще започнат да мислят като мен , ако влязат в сила европейските закони. Един познат англичанин ми каза, че ако разхождаш куче в лондонски парк си длъжен да носиш със себе си лопатка и торбичка , за да прибираш всичко , което кучето оставя на тревата. Виж, в двор е друго. На къщата на родителите ми имам истински вързан на двора, балкански, щастлив, твърдоглав, 8 години некъпан пес. Той живее в пълна хармония с природата и е един истински щастлив пес. Аз от него се уча да гледам философски на нещата, така както Монтен се е учел от конярите. Това ми помага да гледам отвисоко на постовете на разни първенюта-бивши плажни спасители и гларуси ……




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 14:59 от Спиридон Тепавичаров.
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Яааааа, каква темичка е пуснал професор Пундев!
>
> Абе Пундев ти наясно ли си защо Данске банк
> имитираха тези облигации...при това на 10%!...Аре
> няма да ти обянсявам, само да те светна за няколко
> неща напълно пунктоално:
> 1. Данске банк имат клент/клиенти, който иска да
> хеджира риска от падане на борда в България.
> 2. Времевият хоризонт е...1(ЕДНА!!!!!!!!!!!!!!)
> година(толкова е времето на падежа)!
> 3. Лихвата от 10% означава само едно нещо...този
> който смята, че борда ще падне предвижда лева да
> се обезцени с много или айде да кажем с повече от
> 10% от сегашните 1Евро=1,95583лева...
>
> Знаеш ли какво ще се случи с цените на
> хапартаментите
тогава...гусин порфесоре(правилно е
> изписана думата)!
>
> хората отдавна обърнаха в евро/долар/паунд/франк...който
> в каквото намери! В БНБ вече няма празни
> трезори...пак ли изпусна влака гусин порфесоре!

---------------------------------------------------
приятелю,страх определено има,и то ГОЛЯМ страх !
на предния лист някой беше копирал закона за гарантиране на влоговете (прочети го )!
колкото до БНБ и трезорите-слизал съм N пъти там-едва ли са повече от 400 -500 бройки - това хич не е много !!!
виж,другото...........то си е за страх -дори сам го признаваш !
писах по-горе на спиридончо,ще ти го повторя и на теб :
вие сте лаладжий/говорилници -проблемът на тези които чакат келепира е , че ви слушат но няма къде да ви търсят после-като седнат на шейната !
-----------
с цените на апартаментите НЕ знам какво ще се случи-НО ЗНАМ какво ще се случи с покупателната способност на мераклийте за евтиния
това няма кой да го оспори !!!!

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
пунди Написал:
> вие сте лаладжий/говорилници -проблемът на тези които чакат келепира е , че ви слушат но няма къде
> да ви търсят после-като седнат на шейната !

Пунди, кажи на тез които са последвали съветите ти в последните 3 години къде да те търсят, за да ти се отблагодарят winking smiley
остави ме мен - вие не пророкувайте , щото ще ви намерят и няма да ви гушкат *angel*
ще ви изкажат "яки" благодарности

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
вземат левчетата на 10%, обръщат ги в евро, инвестират ги и чакат, нето им струва доста по-малко от 10%, което е доста добра транзакция; аз сериозно се замислям да взема заеми в лева;
мисля, че Мексиканската банка преди няколко години нямаше достатъчно долари да покрие курса на песото, когато беше вързано към долара, трудно ми е да повярвам, че ще се случи с Бг, но цената е доста никса да се опита
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход