Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обективен анализ на въпроса: НАЕМ или ЗАЕМ ?

Публикувано от barbaron 
Re: Обективен анализ на въпроса: НАЕМ или ЗАЕМ ?
14-03-2009 - 23:03:40
Ивчо я моето момче ми кажи нещо за БГ40. ако бех инвестирал на 01.02.2005 тогaва е създанен и е бил 100 единици за начало към днешна дата колко е доходността на ивеситралите в него за справка погедни [www.bse-sofia.bg]. аз кат гледам е минус 9.30%



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-03-14 23:20 от nradev11.
Re: Обективен анализ на въпроса: НАЕМ или ЗАЕМ ?
15-03-2009 - 00:55:25
nradev11 Написал:
> Ивчо я моето момче ми кажи нещо за БГ40. ако бех инвестирал на 01.02.2005 тогaва е създанен и е бил
> 100 единици за начало към днешна дата колко е доходността на ивеситралите в него за справка
> погедни . аз кат гледам е минус 9.30%

Извинявай, колега Радев, но на борсата не се инвестира, а се купува и продава. И някой трябва да е много глупав, ако е купил на 1.2.2005 и досега да не е продал. И аз съм купувал на борсата (не в България) и през 1983, и през 2005, но оттогава съм продавал и купувал стотици, дори хиляди пъти, и резултата не е минус, а е в пъти плюс smiling smiley
Акции и други подобни са лесно ликвидни (за секунди), не са като жилищните имоти (за месеци), иначе щеше да имаш не 22% capital gain, а 60% smiling smiley

П.П. Пропуснах да отбележа, че на борсата можеше и започвайки от ноември 2007 да спечелиш, продавайки тогава и купувайки днес smiling smiley
Re: Обективен анализ на въпроса: НАЕМ или ЗАЕМ ?
15-03-2009 - 01:12:23
22% за по малко то 2 години си е много , а и да не забраяме че кризата ни удари ама тя ще мине до 2-3 години. а това на борсата е спекулация а не инвестициа и даже на българската се печели само от покачване от спад не може щото нема къси продажби то ако имаше аз лично на кремиковци щях да сам продал на 20 лева а сега са 0.41лв
Re: Обективен анализ на въпроса: НАЕМ или ЗАЕМ ?
15-03-2009 - 10:49:23
nradev11, както казах за БФБ може да говорим много, не искам да спамя по темата.На борсата е точно спекула, бг-компаниите не дават дивидент или ако дават е смешен не може да чакаш да печелиш от самата акция.Печели се от препродажба, така както си описал късата продажба хората ще вземат да решат че купиш ли акции трябва да ги стискаш вечно, не е коректно.
Най-голямата мистерия на борсата е как да хванеш върха и дъното.Има стотици математически модели как да изчислиш кога се пука балона.Аз имам един много опростен, просто трябва да се вглеждаш в графиките за минали периоди, ако щеш и графики от преди 50 години.Разглеждайки ги подробно ще видиш че едно нещо се повтаря във всяка графика.От тази която и постнал Барбарон за цената на имотите в САЩ можеш да извлечеш изключително ценна информация.Анализирайки бацила предизвикал заразата, ще откриеш, какви мерки трябва да вземеш и кога епидемията ще отшуми.Или казано по друг начин хващайки дъното на пазара на имоти в САЩ, ще прецениш кога идва дъно и за финансовите пазари.
Re: Обективен анализ на въпроса: НАЕМ или ЗАЕМ ?
15-03-2009 - 12:07:55
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ив40 струва ми се се отклонихме от темата.

За това спирам със спама за борсата


smiling smiley

В крайна сметка нека всеки да си прецени какво може.Не казвам че трябва цял живот да си живее под наем.Но ми се струва тъпо веднага след като почнеш работа да се хвърлиш да купуваш имот, които ще отговаря на ниските ти възможности в началото на кариерата.Аз вече 9 години след завършването не живея в изцяло мое жилище.Надявам се до края на годината да ми е останало само обзавеждане за това което съм подхванал и да съм готов.Обаче в крайна сметка получавам това което искам и колкото и нескромно да звучи, това за което почти всеки би мечтал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход