Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Голям спад на цените в София

Публикувано от angeloss 
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 12:45:06
Не знаех... Аз взех преди около две години до Пловдив за 10 лв. на кв. нива и вече е със сменен статут - около 1800 кв. е... с един огромен орех и с един чист родопски въздух.

Нямах представа, че и нивичките са скочили до небесата...
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 13:18:59
Около софия едва ли нивите ще са на такива цени. По-скоро може да са по 100 евро на кв.м.

Ти иначе как така смени статута на нивата? От къде ток, вода, канализация, кабелна, интернет?
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 14:01:34
Ами тя нивичката е до къщите на селото (Гълъбово) и един, който прави геодезията, ми направи цялата папка и една година мина... и така.
А - платих му... но то май се подразбира.
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 14:14:26
Хубаво е че си успял да си подредиш така добре нещата. Така, че в случай като твоя си заслужава да си порстрои човек нещо.
Но ако иска човекът да си купи парцел в града, ще му излезе много солено.
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 15:03:44
Да чака тогава... Докато Иванов се кани да продава на 1200Е, други се канят да отърват кожата...

Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 15:19:58
Който няма пари да отървава кожата и да излиза от бизнеса. Ниските цени са от "предприемачи" дето са събрали братчедите и бадженаците, дошли в София или на морето без стотинка в джоба и строят. Такива да си хващат пътя. Аз на 1200 не знам дали ще продавам, защото не съм довършил чертежите и не съм правил цените, но при всички случаи няма да продавам "под себестойност", а и имам сигурни клиенти, преди една седмица се появи още един. Три апартамента съм ги осигурил, а че за нормалното строителство, на ш. и з. 1200Е са много си е факт. нормалната цена за кварталите е 800-900 при тези цени на труд и материали за качествено строителство.
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 15:43:11
Цените на труд... цените на материалите... Качествено строителство...
Всеки разбира различно под тези категории, там е проблемът.
800 за едни са малко, за други много, за трети - таман.
Всяко нещо струва толкова, колкото пазарът е готов да плати, е, засега няма опашки на 800, значи струва ли толкова.
а какво стои зад тази цифра е проблем на инвеститора, не на купувача.
Там е риска, особено в днешните времена.
по всичко изглежда засега, че ще видим опити за нива надолу. Дали къде и за колко време не е ясно, но тенденцията е такава според мен. А да смяташ, че ще хванеш топа, както и ботома е химерно. Важното е да си в играта.
За момента печелят тези, които чакат с парите и губят онези, които чакат с апартаментите. Няма да е вечно така, но какъв ще е тайминга можем само да гадаем. И докога ще изтраят нуждаещите се от жилище с пари, както и нуждаещите се от пари без жилище (те пък чакат банките).
Ще видим, всичко е пред нас.
Re: Голям спад на цените в София
12-03-2009 - 15:45:50
требе да си луд да дадеш 900 на зелено за младост 4.аз на 900 си купих в Ст.град готово . а там ми е сигурен наема и е доста по -висок от младост 4
Re: Голям спад на цените в София
13-03-2009 - 09:19:58
koganev
чувал съм, че в гълъбово постоянно тарашат вилите и къщите. Хората (не местните) са пропищяли!
Re: Голям спад на цените в София
13-03-2009 - 09:37:16
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход