Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?

Публикувано от Littleone 
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 13:53:20
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Сърфирам си из нета, и какво да видя......
> Някакъв човек си споделя проблема и изведнъж
> купчина неграмотни му отговарят!!! Преди да давате
> съвети вземете си купете по едно букварче и
> учебник по български език за първи клас!!!!!
> ЗамаЗка идва от замазвам, Сграда се пише със "С"
> (ПРОСТО ЗАЩОТО ТАКА СЕ ПИШЕ!). Ако сте прочели 5-6
> книги през живота си сигурно поне това щяхте да
> знаете!
> Естествено, че си направил хубава сделка! Вероятно
> си продал по-скъпо от 650 евро на кв.м., така че
> разликата, която ти е останала е повече, отколкото
> ако сега продадеш един апартамент и купиш
> по-евтин!
> Я да почерпиш!


Подчертаното провери ли ти го учителката или ти сам реши, че има смисъл?

Не е коректно да назидаваш форумците за слабия им правопис. В нета се пише бързо, невнимателно и доста често погрешно, като последното се смята за следствие на първите две. Освен това и на теб не ти е много ясна граматическата форма на българския език, но то с учебник за първи клас и това, което си написал, не е никак лошо. Все пак в първи клас не се учи къде се поставя запетайка, нали?



smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Далеч съм от мисълта, че участниците във форума са все филолози, но все пак не е коректно да се обвиняват хората по този начин. Дай Боже всички да пишем безупречно, но за съжаление това не е възможно в интернет общуването. Ти също си доказателство... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 14:19:27
Наистина, докато пишеш в нета, можеш да пропуснеш запетайка, дори буква.... Но правописните грешки от първи клас са точно С-З, О-У . Те не се пишат в бързината, пишат се от НЕГРАМОТНИ ХОРА, от които случайният посетител е поискал съвет!
Пази боже да са БРОКЕРИ! *write*
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 15:13:56
Така си е, но... да ти кажа, че от доста грамотни хора съм чувал такива съвети да дават, че чак косата ми е настръхвала. Особено за покупки и продажби - страхотия, ти казвам! И гледат едни графики... и четат на инглиш - абе грамотни хора, няма майтап.

А борсата се срина... и що народ си изпокъса косите... и все грамотни бяха и те, начи. Тва хедж да го питаш кво е - засипал те е с информация! Тва трендове, лагове, бенджове и бенджи-закс-и-звездния принцове... Всичко знаеха и пак се сгомнясаха до кокалчетата.

По тази логика може да излезе, че човекът правилно търси съвети от неграмотни, щото от грамотни сигурно се е парил ... вече.
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 15:27:59
Айде пусна мухата и лапнишараните веднага почнаха да разсъждават. Кви 650е на зелено бря момче през 2008г при това. В кой квартал в Бакърена фабрика или Малашевци при солариумите smiling smiley деба и олигофрените..... eye popping smiley eye popping smiley *xxx* *xxx* *xxx*
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 16:03:17
koganev, ти говориш за "много образованите", костюмари, най-често идващи на срещи по двама, абе като сектанти ми изглеждат направо. Очаквам да ми предложат да си купя zepter , стий моб (простете, но наистина не знам как се пише) или да ми продадат БигМак. Промити мозъци, много образовани, но не е задължително да са грамотни!
Хората трябва да четат, за да се ограмотят! Ако поради някаква причина не са имали възможност да го направят като деца, за което нямат вина, да го направят сега!
За да пишат в този форум, вероятно имат нещо общо с бизнеса с НИ, не са продавачки в супера, където не би им се наложили да пишат текстове, договори и т.н. Виждал съм договор на агенция, в който пише КОПУВАЧ, имам и снимка на табела на агенция, която КОПУВА-ПРОДАВА, но както сами отбелязахте по-горе, аз също съм доказателство за неграмотността на българския народ и не знам как да я кача! :-[ :-[
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 16:15:14
avatar
optimistko - в ерата, когато нямаше интернет, качеството на написаното, което човек чете, беше що годе добро. Днес, когато във вестниците има грешки, по новинарските сайтове има заглавия с думи като "тури", "туй" и "добара" (защото са наели на 300 лева някой див селянин дошъл "на София" да пише текстове), а по форумите се пише от неграмотници, просто като четеш това, се създават нови връзки в мозъка и неизбежно започваш да се чудиш кое как се пише всъщност. Няма как (освен ако не си филолог).

И тъй като изобщо по темите в този форум не се пише, а изглежда сте на тема български език, някой може ли да ме осветли за едно нещо, което аз не знам - кое е правилно от двете изречения:

1. "Това е подлогът"
2. "Това е подлога"

и защо.
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 16:22:33
Между другото, помня, но понеже съм на около 105 г. не помня точно кога беше, но същия въпос си го задаваха и преди години. Хората пазаруваха яко имоти на високите цени, а те бяха високи, защото хората пазаруваха яко. На следващата година.....нещо се случи...... май пак червена власт, или друга подобна болест и пазарът спря. Цените паднаха малко, задържаха се дълго и постепенно нещата се подредиха. А тогава банките не даваха кредити, просто хората си продаваха имотите и си купуваха по-подходящи за тях - някои по-малки, други по-големи, някои на по-нисък етаж, други в по-хубав квартал........ Ех, хубаво време беше!
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 16:23:01
Номер едно е правилно.
Мен са ме учили да сменям думата, за която се чудя с "той" или "него" и което звучи по-добре значи то е вярно. Съответно "той" - пълен член и "него" - не пълен.
Т.е. "Това е той" и "Това е него". Първото звучи по-добре следователно става "подлогът".
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 16:27:43
Ако имаш предвид онази, другата подлога, и двете са правилни!
Шегичка!
И аз мисля, че е 1, но не мога да цитирам граматиката, защото, както писах преди малко, вече нииищичко не помня, толкова отдавна беше! *book*
Re: Пречукахме ли се тези които се купихме имот миналата година?
15-04-2009 - 16:35:16
avatar
Хм. Ако приложиш същото и за:

3. "Подлогът е това"
4. "Подлога е това"

не следва ли, че подлогът е "това" и тогава при този словоред вярно е "подлога е това"? А 5 думи по-назад се наложи да го напиша в изречението и го написах по инерция с ЪТ, както и мисля, че е вярно (а не можеш да кажеш "подлогът е него"winking smiley.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход