Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

шефа на БНБ определено не е в час.

Публикувано от kuku987 
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 17:44:29
Ами като искаш парцел аз ке ти продам и то в рамките на околовръстен път, 1 и 3 дк. Това е избор, защо реши, че да живееш на майната си е по добре отколкото в Люлин. Една позната, адвокат, си остави къща в Банкя и се върна в апартамент в Надежда, тежи й да пътува всеки ден и на 30 г. да кука вечер с майка си и баща си в къщата. Това всеки си го решава, мене посмъртно брокер не може да ме убеди да отида да живея на майната си, пък на всичко отгоре и в къща, аз съм градски човек, за мен най-хубавата природа е центъра на града и най-хубавата екскурзия - където се бутат много хора. Друг пък харесва да дивее по балканите, откачалки всякакви, какво ще ни се бърка брокер?
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 17:57:52
не е нов рефрен, ти сам извади постигна ми отпреди време за това че Румъния е по-напред от нас и като заплати и като инвестиции.

а това че кризата се развива от развитите към развиващите се пазари е ясно за всеки и не е никакво откритие. спряха с две дума да дават пари на който им падне. това е.

освен това не прокарвам никакви теории. няма никакъв заговор към мъдрата партия-закрилница и суперпрофесионалистите от БНБ и забогатялата Бг, просто на много хора им стана ясно на какъв хал сме и ни го казват.

от теб не очаквах да пробутваш идеи за някаква конспирация спрямо Бг,

Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 18:01:36
avatar
Съвсем не на майната си, има доста квартали със свободни парцели. То за мен и Люлин е на майната си, там съм ходил 3 пъти в живота си.

Но 100К евро са напълно достатъчни за къща без изкоп 100 кв.м и подходящ парцел за такава постройка в много квартали навътре от околовръстното. Направи допитване, колко от купилите панелки миналата година биха предпочели такъв вариант.


др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами като искаш парцел аз ке ти продам и то в
> рамките на околовръстен път, 1 и 3 дк. Това е
> избор, защо реши, че да живееш на майната си е по
> добре отколкото в Люлин. Една позната, адвокат, си
> остави къща в Банкя и се върна в апартамент в
> Надежда, тежи й да пътува всеки ден и на 30 г. да
> кука вечер с майка си и баща си в къщата. Това
> всеки си го решава, мене посмъртно брокер не може
> да ме убеди да отида да живея на майната си, пък
> на всичко отгоре и в къща, аз съм градски човек,
> за мен най-хубавата природа е центъра на града и
> най-хубавата екскурзия - където се бутат много
> хора. Друг пък харесва да дивее по балканите,
> откачалки всякакви, какво ще ни се бърка брокер?


Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 18:06:40
Всички. Ти защо реши, че за да купиш такъв парцел ти трябва лиценз, който го издава Камелия? Освен това, аз съм търсил много парцели и на такива пари почти нищо не можеш да вземеш. Може в Орландовци или Илиенци, Малашевци и т.н., но това е цената на парцела и още 70-80 хил. за къщата. И пак ти казвам, това е къща, в къщата си имаш два дни работа на седмица. А от др. Иванов да знаеш, има ли работа някъде, стой надалече.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 18:20:08
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Съвсем не на майната си, има доста квартали със
> свободни парцели. То за мен и Люлин е на майната
> си, там съм ходил 3 пъти в живота си.
>
> Но 100К евро са напълно достатъчни за къща без
> изкоп 100 кв.м и подходящ парцел за такава
> постройка в много квартали навътре от
> околовръстното. Направи допитване, колко от
> купилите панелки миналата година биха предпочели
> такъв вариант.

Миналата година по това време, имах клиент със 100 000Е в брой. Първоначално тръгнахме по Банкя да търсим къща. Нищо свястно не намерихме. Парцелите, които бяха останали, се намираха по чукарите или при свлачището в центъра. Инфраструктура- само на хартия.
Тъй като искаше да бъде близо до децата си, купи в Люлин, ЕПК. Жилище, изцяло юг-изток, 93кв. м. След основен ремонт. Взе си и една по- хубава колица. Не съжалява, защото разбра, че да имаш къща около София и да пътуваш всеки ден, ти трябват доста пари. Трябват ти коли за двамата, трябва да возиш децата на градини и училище.........трябва да посрещаш зимата- с риенето на партината и плащането на отоплението.
Ако си със свободна професия и съответните доходи, става.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 18:47:02
avatar
Е само в Банкя ли има парцели? Тогава по спомен там по чукарите цените бяха 15-20 евро, той за 50К (половината сума) е можел да купи 3 декара, за какво са му?

Темата в която пишем е друга, но понеже сме започнали (а сигурно е полезно за бъдещи купувачи) нека да уточним следното:

- колко струва да се построи непретенциозна къщурка (защото, човек, навит да живее в Люлин, вероятно няма да си харчи парите за екзотичен паркет или плочки от 200 лева квадрата) 100 квадратни метра без изкоп?
- какъв парцел е приемлив за такава къща (аз бих казал 200-300 квадрата) и съответно каква е цената и има ли такива за продан и то не в квартали на майната си (аз мисля, че да)
- дали на базата на горното 100К са достатъчни (аз пак мисля, че да и че също ще му останат пари и за кола; предвид отново, че е потенциален жител на Люлин, то даже би имал пари и за 2-3 коли на старо и то не трошки)
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 18:51:54
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

Миналата година по това време, имах клиент със 100 000Е в брой.

Eх ...!Спомени!
И какво общо с това има шефа на БНБ!
Наздраве! *drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-11 18:53 от кратункьо.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 19:09:37
dodo,
Ето ти идея, базирана на личен опит:

1. Парцел 700- 1000 кв.м. Банкя, регулация = около 50-70 000 евро. /Парцел 200-300 кв.м. е малък, недостатъчен и не приемлив, според мен/.
2. минимум 180-200 кв.м къща, ново строителство, до ключ и с пантофите = 55-70 000 евро.
3. Околно пространство, вертикална планировка, озеленяване, поливни системи и т.н. = 5-7000 евро
4. Ограда, автоматична врата = 6-7000 евро
5. Обзавеждане = 10-20 000 евро ??
-----------------
6. автомобили 2 броя = ?
7. други = 5 000 евро


*ok*
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 19:19:28
. Парцел 700- 1000 кв.м. Банкя, регулация = около 50-70 000 евро. /Парцел 200-300 кв.м. е малък, недостатъчен и не приемлив, според мен/.
2. минимум 180-200 кв.м къща, ново строителство, до ключ и с пантофите = 55-70 000 евро.
3. Околно пространство, вертикална планировка, озеленяване, поливни системи и т.н. = 5-7000 евро
4. Ограда, автоматична врата = 6-7000 евро
5. Обзавеждане = 10-20 000 евро ??
-----------------
6. автомобили 2 броя = ?
7. други = 5 000 евро
===============================

= 250 000 Евро! Уелкоме то дъ комисиятa!? :] :] :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-11 19:21 от Комисар Кушлев.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 19:20:16
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е само в Банкя ли има парцели? Тогава по спомен
> там по чукарите цените бяха 15-20 евро, той за 50К
> (половината сума) е можел да купи 3 декара, за
> какво са му?


> - колко струва да се построи непретенциозна
> къщурка (защото, човек, навит да живее в Люлин,
> вероятно няма да си харчи парите за екзотичен
> паркет или плочки от 200 лева квадрата) 100
> квадратни метра без изкоп?
> - какъв парцел е приемлив за такава къща (аз бих
> казал 200-300 квадрата) и съответно каква е цената
> и има ли такива за продан и то не в квартали на
> майната си (аз мисля, че да)
> - дали на базата на горното 100К са достатъчни (аз
> пак мисля, че да и че също ще му останат пари и за
> кола; предвид отново, че е потенциален жител на
> Люлин, то даже би имал пари и за 2-3 коли на старо
> и то не трошки)

По чукарите не му трябва на никого, освен ако не е толкова състоятелен, че да си прокара път и всички останали комуникации.

Грешно ти е разсъждението. Човек, навит да живее в Люлин, има следните условия- апартамент с ТЕЦ, асфалт, КАНАЛ, ток и вода. Освен това, за 10 минути е пред Шератон, стига да не робува на еснафското мислене, че и до тоалетната трябва да ходи с колата.
Та, ако имаш предвид екзотичния паркет, той е нищо пред изваждането, което те чака, ако трябва да си направиш канализация, водопровод , да платиш за някой и друг стълб, че и за включване към мрежата. За "частното парно- ако районът е газифициран- печелиш даденост, а самото присъединяване пак ти излиза през носа.
По принцип, във вилните зони имотите са минимум 500-600кв. м. / такова е изискването/. Тези квадратурки, които ти се искат, се разрешават само в планински села и в големите градове, където е заварено положение.
Къде си представяш "квартала" не на майната си? Симеоново и Драгалевци? Княжево? Няма начин там да те огрее на бленуваните цени.
Ти ли беше дал пример с Войнеговци? Било скъпо- ами, да. Защото има хора, дето имат достатъчно пари, за да издържат къща с всички удобства като в апартамент и не им е трудно да имат поне две коли в гаража.
Ако издръжката на къща и живота в нея, при всекидневно препускане на работа в София, беше по джоба на всеки, който може да си позволи построяването, или купуването й, то брокерите масово щяха да живеят в селата наоколо. Знаеш ли през годините, в които цените бяха ниски, колко пъти ми се е искало да купя нещо и да се изнеса? Само че, мечтанията са едно, а като хванеш калема, става друго.
Първите, които изпищяха и почнаха да продават "мутробароците", бяха хора, теглили кредити когато банките развързаха кесиите. Построиха хамбарите, направиха фитнеси и още на първия месец се оказа, че не могат да си платят консумативите.

smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход