Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

шефа на БНБ определено не е в час.

Публикувано от kuku987 
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 09:30:32
аааа Коянев, бачкаш ама като ти доиде един като Александър Томов и отиде работата(това в кръга на шегата)
Даи Боже повече хора като теб (бачкатори) че поне малко да живнем - зер само с чалга дискотеки става ли ?
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 09:43:16
Абе Кукич, какви са тези 8 поста един след друг. Сам ли си говориш? Вече ми писна, стига глупости, стига теории, нямаш никаква идея какво става в БГ.

Да в БГ ИМА криза, но това не е криза на лева, а криза от съвсем друго естество. Да в БГ има огромно натрупване на дългове, но ти какво предлагаш - да се борим с тях с нови дългове, този път от МВФ и ЕС. В Румъния търсят помощ за частния сектор, борят натрупаните задължения с нови, но там има какво да спасяват.

Какво искаш да спасяваш в БГ, на кой сектор искаш да се помага (с обезценяване на националната валута или споразумение с МВФ). За БГ най-доброто в този момент е да се държи за фиксирания курс и да се остави кризата да разчисти всички недомислици извършени през годините. Не спасяване, а фалити са нужни на българската икономика. Само така ще се разчисти терена и тези които останат ще излязат от ситуацията по-стабилни и по-конкурентноспособни. Да болезнено, но това е начина, другото е отлагане на решаването на проблема.

Питах те някъде в тази тема, каква ще е положителната промяна от обезценяването на лева - не ми отговори. Помолих те да дадеш поне един пример на сектор или отрасъл на който това действие би се отразило положително - не ми даде. Оставам с убеждението, че наистина си теоретик-апокалиптик, от типа хора които отричат всичко и всички, но НИКОГА не казват: "Според мен или аз мисля, че ........... е по-добре". Дай бе, стига само си критикувал, това го можем всички, напиши поне един път - "Аз мисля, че така и така ........ ако се направи е по-добре".
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 09:55:58
и остави на нас, истинските бачкатори, да оправим насраната от вас, мухльовците, родина.

Низшата каста на производителите пак надигнала глава. Оставил съм ви много отдавна и не искам и да чуя за вас. В смисъл мога да слушам, но да съм далеч от всяко производство. А щом искате да оправяте родината се наредете на опашката, че оправячи много. Такива като нас, дето действаме, сме малко. Продавай си продукцията в циганските гета, нали "баровците" дето осраха родината са лоши. Правиш представителства и шиткаш. Не ви ли влиза в чутурите, че ако не беше строителството щяхте дапродавате зеленчуци на пазара, ако някой ви уреди, че нямате пипе сергия да си вземете. Добре, че можете и без строителството, защото Япония и САщ ви чакат продукцията, даже правили спицъци на чакащите.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 10:06:41
Др.Иванов , този Димитър Иванов ,бившия на 6-то ,да не ти е брат? Или сте един и същи персонаж...Стилът на изразяване е идентичен...Ленинградската школа си личи... Този e-mail да ти говори нещо:
pedrocabral68@yahoo,com.br
smoking smiley *write* winking smiley
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 10:46:02
Др.Иванов , този Димитър Иванов ,бившия на 6-то ,да не ти е брат? Или сте един и същи персонаж...Стилът на изразяване е идентичен...Ленинградската школа си личи... Този e-mail да ти говори нещо:
pedrocabral68@yahoo,com.br

Не съм Димитри, а мейла ми говори - мой е, давам го всички, които са го искали.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 10:56:11
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> щото миналата година лятото беше егати лудницата -
> имах поръчки за 8 месеца напред и пазарлъци за
> пари изобщо нямаше...
>
> А като имахте поръчки, защо като бесни кучета
> лаехте срещу поръчките си. Беше ви много весело,
> защото мислехте, че само "баровците" ще закъсат.
> Ти какво купи, та да дойде някой на теб да ти
> прави поръчки? Джигерите ви излезнаха да режете
> клона на който седите, сега се затюхкахте. В
> събота бях при един производител на дограма, три
> години не спря да псува строителите, колко
> печелили, какви коли карали, как го грабили. Ама
> за тези 3 г. почти довърши къща. А сега овесил нос
> и се чуди какво ще прави, защото мошенниците не му
> поръчвали нищо. Българинът мисли, че е голям
> майтап да клатиш лодката и го мисли до момента в
> който не се удави. Търсих да прочета за кризата в
> Латвия по техни сайтове на руски. Няма нищо. Никой
> не пише, защото знае, че кризата се довежда от
> паниката. Германия е 80 млн., но сигурно има 100
> пъти по-малко статии за спадът в производството им
> от колкото тук. Ние най-големите отворковци,
> докато не докараме кризата и сами не се заровим в
> нея няма да мирясаме, а след това ще се отдадем на
> най-големият си кеф, да търсим някой дето да ни
> оправи.


Иванов , не си търсил усърдно- [balticeconomy.blogspot.com]
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 11:04:28
Аз нямах предвид, какво пишат другите, а че балтийците и въобще никой не си сече клона на който седи, освен ние. Другите да си пишат каквото искат. Тук не пишат другите, ние се изкарваме, че сме най-зле, а другите пишат, че сме добре. Имаше интервю с един поляк, който през цялото интервю обясняваше колко е добре Полша и как цъфти. В момента в който се каза, че Унгария иска 240 млрд за източният блок, полякът веднага ревна, че тези пари са трябва да се отпуснат, защото само Полша се нуждаела от около 100 млрд. Те били добре, амо щом имало да се влачи от някъде - на първа линия.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 11:14:17
Imotenbalon написал:
> ..., не си търсил усърдно- [balticeconomy.blogspot.com]

Падна ми шапката! Там на 1 страница има повече полезна информация, отколкото в 100 страници бръщолевения тук smiling smiley
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 11:55:36
Не знам за Естония , но виж какво става в Рига Латвия -От 1600 евро/кв при максимума цените падат през февруари на 776 евро/кв - повече от 50 % спад

[www.arcoreal.lv]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-11 11:57 от Imotenbalon.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
11-03-2009 - 12:02:59
avatar
Супер данни ! Браво Imotenbalon, така можем да видим с какви темпове се развива пазара ! Грийнбул много пъти го е казвал че прибалтийските републики са една година преди нас. smiling smiley Прогнозите на куку за 300 евро започват, бавно да се материализират. smiling smiley Забелязвате ли че тези които отричаха спада (за сега скоро и срив) птдавна изчезнаха, сега въпроса е къде ще е дъното.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход