Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

шефа на БНБ определено не е в час.

Публикувано от kuku987 
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 17:05:47
avatar
Ками същото важи и за Германия, като си купуваш къща със заем не само, че плащаш по-малко данаци, но и държавата те субвенционира. Просто на запад, самата държава иска хората да са собственици и да трупат капитал, а в БГ иска да точно обратното.

Линк: Eigenheimzulage



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-10 17:07 от gekko.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 18:21:25
Той гечко сега ше разлисти ше пита и после. Не бързай сега.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 18:24:38
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Колко пъти трябва да ти обяснявам, че в белите
> страни действат непонятни за теб закони. И аз,
> въпреки че имах в банката достатъчно, за да купя
> два апартамента, взех заем, за да купя един,
> когато цените бяха нормални, защото в продължение
> на 9 години си намалявах данъците благодарение на
> заема. А това беше само един от 500 варианта за
> фискална оптимизация.
>
> На социално слабите им дават и до 40 000 евро заем
> при 0 %. Милионерите тук - и те взимат заеми,
> правят фискални монтажи и даже не плащат данъци по
> най-законен начин, и т.н. и т.н., така че не се
> изказвай неподготвена

Добре, съгласна съм! Но, въпросът, защо всички тези хубавини не им помогнаха при сегашния срив, остава. Защо ги изхвърлят от къщите им? Защо не могат да изплащат ипотеките си? Защо фалират банките, въпреки че, според теб, са пълни със спестявания?? Защо расте безработицата? Това ли е резултата от "фискалната оптимизация"?
А на теб отдавна ти предложих да видиш сайта, посветен на на социалното, там пишат много интересни неща...........
Аз си признавам, че съм неподготвена, та затова непрекъснато питам. само дето няма кой от "подготвените " да ми отговори.........smiling smiley
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 18:29:16
avatar
Какво значи пак не мога, последния път доколкото си спомням каза, че съм прав. Само искам да ти кажа, че тези пари Румъния, няма да ги излее на пазара за да спре девалвацията на леята. Тези пари ще бъдат използвани, за затваряне на дупките в платежният им баланс. Ние първо ще си фалираме фирмите, туризма и селското стопанство, после ще ни падне и борда, т.е. пазейки едното ще загубим всичко. Както каза Куку вече е прекалено късно, борда е добро нещо когато икономиката е във възход и е смърт за икономика в рецесия. Просто негативните ефектите на рецесията се мултиплицират и удрят икономиката още по-силно. В условия на валутен борд БНБ не може да прилага активна монетарна политика, което във времена на световна финансова криза е смърт за икономика, като нашта. Повечето ще си кажат, еми точно това е хубавото на борда, защото правителството и в частност БНБ няма да могат да злоупотребят. Други се чудят дали ползите ще са по-големи от вредите. Емпиричните тенденции показват, че монетарната политика в условия на валутен борд е циклична, когато времената да добри влизат капитали, лихвите са ниски и икономиката е в бум и борда функционира добре. В условия на криза обаче се наблюдава изтичане на капитали лихвите се качват, тогава правителството и центаралната банка би трябвало да с помощта на лостовете, които монетарната политика притежава, да се опитват да противодействат на тези тенденции. Примери за подобни развития са Аржентина 1992-95, и Хонк Конг 1990-1994. Вече е късно за всичко, чакайте колапс на икономиката, безработица и глад. Та такива работи....
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 18:34:03
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Да, екстра сме [targ.bg]


За цялата страна са 198 бр. имоти. Направи ли си труда да проследиш няколко? Например- 1/4 ид. ч. от имот, целия 567кв. м. Дали се продава заради неизплатена ипотека? :]
Ама, друго си е да нагнетяваме паника.........
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 18:39:06
Банките, в момента, правят нови оценки на обезпеченията. Що така?
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 18:48:23
avatar
Гечко, що не намериш някой да ти разкаже за България през периода 1994- 1997г.?
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 19:08:39
Камелче, вярваш ли го това с 2,7% лоши кредити?
По всякакъв начин се опиват да прикрият и отложат батака нашите управници. Сега и удължават срока на 6 месеца. Така че таман след изборите ще се види колко много са били и колко дълго необслужвани!

Юлиус, ти наистина ли мислиш, че в момента на девалвирането и ще хвръкне икономиката? По сериозен те имах...
Хората като Асен и Куку, преди година го пишеха, тогава ако бяхме го направили сега, щяхме да берем плодовете!
БСП отлагат тая мярка, защото поне година след това кръв ще плюем (безработица, лоши кредити, фалити...), но без това вече не може за съжаление... Стискат зъби, раздават пари, опитват се да дърпат кредити, но само да устискат до изборите!

След това БСП, ще си имат оправдание- При нас бяхте добре, ето те дойдоха на власт и борда падна! Новите са виновни! Предсрочни избори и хоп... пак ще ни яхнат :g:

Я да гласуваме за тях пак!
А да видим, тогава пак ли ще са само по 2-3000 пред парламента със сопите ... :}
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 19:19:23

Здравейте,Муза,а и всички които имат повече инфо. нищо не съм чул за това,че банките правели нови оценки на обезпеченията.На стари кредити ли правят? Моля за повече инфо.,ако имате информация и кои банки правят.Предварително благодаря.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 19:38:41
avatar
jikev Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелче, вярваш ли го това с 2,7% лоши кредити?
> По всякакъв начин се опиват да прикрият и отложат
> батака нашите управници. Сега и удължават срока на
> 6 месеца. Така че таман след изборите ще се види
> колко много са били и колко дълго необслужвани!
>
> Юлиус, ти наистина ли мислиш, че в момента на
> девалвирането и ще хвръкне икономиката? По
> сериозен те имах...
> Хората като Асен и Куку, преди година го пишеха,
> тогава ако бяхме го направили сега, щяхме да берем
> плодовете!
> БСП отлагат тая мярка, защото поне година след
> това кръв ще плюем (безработица, лоши кредити,
> фалити...), но без това вече не може за
> съжаление... Стискат зъби, раздават пари, опитват
> се да дърпат кредити, но само да устискат до
> изборите!
>
> След това БСП, ще си имат оправдание- При нас
> бяхте добре, ето те дойдоха на власт и борда
> падна! Новите са виновни! Предсрочни избори и
> хоп... пак ще ни яхнат
>
> Я да гласуваме за тях пак!
> А да видим, тогава пак ли ще са само по 2-3000
> пред парламента със сопите ...


Виж линка, който даде Барбарон. 198 броя имоти са извадени на търг. За цяла България. Не знам с колко ще се увеличат, но знам едно- правителството не може да командва банките и да им нарежда кога какво да правят.
Не мисля, че паниката може да помогне, нито на отделния човек, нито на държавата като цяло.
По- лошо от 1996г- няма как да бъде, затова няма нужда да изтерясваме. Помниш, че тогава нямахме валутен борд, доларът беше стигнал 3000 лв, безработицата официално над 20%, но в някои региони- повече от 80%. Заплатите бяха по 10 долара, пенсиите- по 2-3.
Някои много искат пак да се върнем на този хал, за да станат отново милионери. Затова се опитват да клатят борда.
Лошото е, че разни доморасли специалисти, които не са преживели ония години, така и не схващат какво стои зад "стройните" им теории......... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход