Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

шефа на БНБ определено не е в час.

Публикувано от kuku987 
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
09-03-2009 - 22:04:00
И най накрая всички пляснаха с ръце и се прегърнаха ....
smiling smiley
Всички колеги до момента са прави в доводите си..колкото и странно да звучи за страничен човек наблюдаващ отстрани.
За жалост икономиката не е точна наука и има много пътища и теорий водещи до един и същи резултат.
Гечо е прав за резерва, вярно е изтече->4 млрд само за 2 месеца. При санитарен минимум около 7 млрд и дефицит по текуща сметка ко праим?
Юлиус също е прав, ..тенденцията и структурирането е важно а не спорадичния отскок, защото наистина тенденцията по другите две сметки зануле знаем!ява изтичането.
ВЪпроса е КОЙ Е НАЙ ПО ПРАВ?
Ами не знаем!
За мен си имам еднда житейска желязна логика че не може да се живее вечно на дълг.
Това е живот върху пирамида, една гигантска схема "на Понци" както каза Другаря Мадоф...
Рано или късно оркестъра свири туш и идва келнера със сметката.
И действително 300% дълг нищо може да не е, както правилно отбелязаха колегите.
Вярно е че сбърках.
Но, не може само дълг и дълг и да се твърди че % нарастване до безкрайност може да бъде оправдано с макро и фиансови машинации .
Мисля че всички ние изпускаме един дребен фактор наречен :
-Страх!
Ако утре народа се паникъйоса и само пред една банка се извие опашка да се теглят пари..дотук сме.
Аут и на борд и на система и на икономика.
Колкото повече остарявам се убеждавам че 100% истина за икономиката е концентрирана само в две думи: "Алчност и страх."
..Това е другари за мен истинската макроикономика.
smiling smiley
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
09-03-2009 - 22:17:04
за опашката пред банката си наи прав
стане ли това - дори за един миг(наплашен е народа) смятаи че няма да остане държава
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
09-03-2009 - 22:41:45
Юлиус,
Таз простотия с излишъка на Другаря Орешарски ( знаем кой го доведе и защо го доведе), ..хайде че не ми се говори не е тема за тоз форум.
Но , според мен ако доживеем до другата зима, действително си прав графиката няма да е такава.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
09-03-2009 - 22:52:34
Защо да доживяваме другата зима. След две седмици изтича тази, за която от централата ви твърдяха, че няма да преживеем. Редно е първо да наведете глави, да се извините на всички за агресивната си простотия и когато ви се прости, пак да започнете с прогнозите си. Но чак тогава.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
09-03-2009 - 23:11:26

Julius да не би да мислиш че тази година пак ще има излишък.Бюджета е заложен на ръст БВП а той веоятно ще е отрицателен -5% до -1% и това е в добрия вариант.Графиката за тази година ще е само надолу.Това че стани шев изхарчи излишека само увеличи дефицита по търговския баланс.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 00:24:28
avatar
teoteo Написал:
-------------------------------------------------------

> Но , според мен ако доживеем до другата зима,
> действително си прав графиката няма да е такава.


От есента, та досега, всички сривльовци плачете, че загиваме. Никой от вас дори и не прогнозираше , че ще преживеем зимата. Сега пък, зОра е за следващата зима. Как живеете с толкова страх и безнадежност, направо недоумявам. Почвам да ви съжалявам- отглеждате си собствен, персонален ад и всячески се стремите да ни го нахлузите и на нашите шии..........
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 00:53:28
avatar
Като се замисля,аз съм един от първите българи,жертви на кризата-ноември 2007 три дни бях без работа.Бързо реагирах и от луксозни къщи се прехвърлих на болници-смених нишата.И не сбърках.
Една от компаниите за които работех си смени собственика,а бившия такъв-имението с апартамент.Другата трупа загуби и съкращава хора.Става дума за Белуейс и Барат Хоумс,всеки може да си провери,ако му е нужно.
Реалистите,Камелия,за твърдели,че тази зима хората ще поумнеят.И това е ФАКТ.
Банките промениха правилата за кредитиране,и ще продължатв този дух,докато стигнем до правилата от по времето на М.Тачър.Хората осъзнаха,че трябва да си намаля нивото на задлъжнялост-виж спада при новополучените кредити.И това не е само в България-по цял свят е,дори и в САЩ.
Колкото до умирането-не всички преживяха и тази зима-някои ги писаха по весниците като апогей на неразумно инвестиране в строежи на имоти и мерцедеси.

А сега остава да обясниш и какво е антипода на сривльо и какво той твърди.Любопитен съм.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 07:33:54
Извини ме за правописните грешки,но все пак е 7.30 ч. сутринта и не съм спал от доста време *zzz*
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 07:44:40
Джулиъс,това за което се извинявам беще насочено към теб,но изчезна.Незнам защо,но когато мога ще го напиша пак.Въобще не съм съгласен с твоите анализи,но ще пиша пак когато имам време.
Re: шефа на БНБ определено не е в час.
10-03-2009 - 13:00:45
gamper Написал:
> А сега остава да обясниш и какво е антипода на
> сривльо и какво той твърди.Любопитен съм.


Антипода е националноотговорен брокер , който не си е" бил камшика навън на леко и меко" ,ами се бори на барикадата срещу всеки ,емигрант-пицар(чистач на кенефи , берач на ягоди или горд Хамериканец с къща-кашон на изплащане за 35 години ,пишещ на 6lokavitza и пр.), който пише срещу повишаването на цените в Бг и срещу стабилността на БНБ ,с цел да падне борда ,за да може като "си дойде" с $100, да се прави на "Крезовец" и да изкупи уникалните Бг-имоти на килограм... Бате Бойко..., ако знаеш колко си прав за едно нещо...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход