Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 14:31:34
Здравейте Как мислите,предстои ли спад на търговските помещения,по-специално магазини и заведения?За разлика от апартаментите при тях все още има засилен интерес и много от цените продължават да имат ръст,подпомагани от собственици и брокери борещи за %.Дали при по-сериозна икон.криза няма да изиграе лоша шега и на наемодатели(нежелаещи да коригират цената) и на наематели непредвидили кризата. Моля за съвет,предстои ми договор за няколко години-помещение не в център,170кв.м.-3000Е,кв.Гео Милев.Сигурно доста мои колеги са в подобно положение,ако може коментар за наемни цени и в чужбина(Barbaron)-за сравнение с тукашните. Благодаря ви предваритено!
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 14:57:45
Ти какво ще правиш в това помещение за 3 000 евро?
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 15:32:55
никола Написал:
> Моля за съвет,предстои ми договор за няколко години-помещение не в
> център,170кв.м.-3000Е,кв.Гео Милев. ако може коментар за наемни цени и в чужбина (Barbaron)-за сравнение с тукашните.

Не питай Barbaron, той стана луд, като видя цените в Париж - наем от 20 до 500 евро/м2 smiling smiley
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 16:27:58
Малко е скъпичко дори и за момента. Но пак зависи за какво ти е и какво е разположението. Широкия център помещенията вървят по 15-17 евро на кв. даже и с вкл. ДДС. Още повече, че при големите помещения цените на квадрат са по-ниски.
Ако помещението е на 2 етажа още по-евтино...
ПП говоря за търговски улици - Пиротска, Симеон. Просто познавам само този район, не съм брокер.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-24 16:33 от kopan.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 16:31:39
абе едни познати точно в Гео Милев не можаха да се откачат от един такъв договор за наем, бизнеса хич не вървеше а договора беше възможно да се развали само по взаимно съгласие.. е нали се сещаш наемодателя дали искаше да се развали договора.. малко до ексцесии се стигна накрая и едвам излезнаха sad smiley

За какво ще ползвате помещението? Тея познати бяха за ресторант. Ама три съседни ресторанта фалираха през 2008... клиенти няма просто. Това е спален квартал



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-24 16:33 от naughty.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 22:29:14
Мен тази цена ме устройва,зависи от местоположението.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
24-02-2009 - 22:44:11
Кратко и ясно ще пиша, че имам представа от тези случаи. В края на тази година, дори още наесен ще има много свободни помещения и ще ти се молят да вземеш някое. Доста търговци няма да издържат дълго да плащат от джоба си правото да са на пазара.След като през миналата пролет бях в щатите, разбрах че мечката ще играе и при нас, в резултат на което ограничих бизнеса си наполовина. Трябва да си голям смелчак или нищо да не разбираш от икономика за да се впуснеш в ново начинание точно в този момент.Аз не съм апокалиптик по природа, но ни очаква сериозна криза, най-общо спад сериозен на доходите и това е добре да се отчита. В никакъв случай сериозен договор, ако толкова много искаш.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
25-02-2009 - 02:26:25
Зависи от бизнеса дали ше потръгне или не.Ееее в Щатите няма да фалираш ако храниш дебелаците.Свободни помещения ще ме молят да ги наема вероятно в малките градове.
Никола има въпрос специално за пренаселена София.
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
25-02-2009 - 02:39:15
avatar
Да, ако сключи договор с оная фльорца министершата на пенсиите и отвори ресторант за хранене на социално слаби.

И ние като фалираме, също ще минаваме от там *drunk*
Re: Ще има ли спад на наемите на търговските помещения
25-02-2009 - 05:29:41
dodo2
Супер е да сключи договор с министершата на пенсиите и този ресторант за социално слаби ще се финансира от Европейския фонд.Купуваш 1 хляб но ше фактурираш 10 хляба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход