Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тези брокери ще ме спукат от смях

Публикувано от gogo84 
Тези брокери ще ме спукат от смях
19-02-2009 - 11:17:46
Одеве преглеждах какви апартаментчета са излезли по обявите.
По едно време не знам защо, но се загледах в една цена - някак си особено впечатление ми направи. Цената беше 61 800 EUR.

Викам си - как пък продавачът я измисли тази цена. Тогава се сетих за любимите на всички ни брокер. Реших да изкарам 3% и се получи 60 000 EUR, което вече ми заприлична на нормална цена на продавач.

И какво става в крайна сметка - брокерът веднъж товари купувача в цената, после ще му вземе и 3% комисионна smiling smiley

Тези брокери явно мислят хората купуващи апартаменти за тотално невежи, ходили на училище само до 3-ти клас и неможещи да съберат 2 и 2.

Сигурно това надуване на цената със стойността на комисионата е нормална пракитак, но на мен чак сега ми направи впечатление и в тази криза и падащ пазар много ме развесели. За това реших да споделя и с вас.
Re: Тези брокери ще ме спукат от смях
19-02-2009 - 11:36:59
ТАКА Е ОТ 20 ГОДИНИ НА бЪлГАрСКИЯ ПАЗАр ЗАТОВА И СТрЕмЕЖА ДА СЕ ИЗКлЮчАТ брОКЕрИТЕ ОТ СДЕлКИТЕ Е ТОлКОВА ГОлЯм ЗАТОВА И НОВОТО СТрОИТЕлСТВО С ИЗмИСлЕНИТЕ ОбЩИ чАСТИ ПрОСПЕрИрАШЕ ЗАЩОТО ПАК ЗНАЕШ чЕ ТЕ мАмЯТ С ОбЩИ чАСТИ НО ПОНЕ ТИ ГИ ВПИСВАТ В НОТ АКТ ТАм 10-15 м2 А ИНАчЕ брОКЕрА ТЕ ИЗТрИСА С 6% КОмИСИОННА КОЕТО ПАК ИЗлИЗА 4-5 м2 НО НА СТАр УВЕХНАл ПАНЕл smiling smiley smiling smiley spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Тези брокери ще ме спукат от смях
19-02-2009 - 14:53:28
ох, и мен много ме развеселяват брокерите. Ето една обява пълна с правописни грешки. Направо ме скъсаха от смях. Но как да се обадя на такъв човек (дори и апартамента да ми хареса) и да очаквам адекватно поведение?

Ето обявата:
"Допълнителна информация:
БЕЗ КОМИСИОН ОТ КУПОВАЧА Представяме ви една найстина уникална жилищна сграда в един от най-предпочитаните жилищни квартали на град Варна 'Левски'. Той е известен със своята комуникативност, близост до хипермаркети, детски градини и училища. Сградата ще бъде изключително луксозно завършена, просторно и многофункционално жилището се състой от дневна, 2 спални, 2 бани, 2wc. Пускане в експлоатация месец май 2009г.
"
Ох ... Без думи.
Re: Тези брокери ще ме спукат от смях
19-02-2009 - 15:06:24
avatar
Поредната тема за прословутите комисионни еееееххххххххххххххххххххххххххх...
Хора спрете да пускате теми, които ги има в хиляда варианта - излишно.
Ето един от многото: [forum.imoti.net]
То и без това се дъвче все едно и също поне да не пълним форума с повторения.*stop*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.