Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Oтчаянието на продавачите на НИ

Публикувано от opalaopa 
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
10-02-2009 - 01:30:43
Барба ето още нещо! По време на Голямата депресия, Дау се срива от 381,27 на върха, до 41,22 пункта или спад с 89,19%! Днес Софикс достигна ниво от 265,55 което на база 1952,40(15.10.2007) дава 86,40% срив! Сега ще ти дам едно ниво...211,05 пункта! Мисля, че скоро Софикс-а ще го достигне! Тогава ще се похвалим със срив аналогичен като този в САЩ по време на Голямата депресия!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 01:46 от hrabar.
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
10-02-2009 - 10:20:02
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Веднъж ви питах,ама така и никой не отговори..
> Според вас може ли да се търси връзка в стойноста
> на индекса Софикс и средната ценана кв.м в
> големите градове...?
>
> Защото ако се сложат една до друга графиките на
> Софикс и средните цени на имотите...определено
> изглеждат като скачени...

Не веднъж съм, отговарял. Графиката на имотите ще повтори графиката на Софикса с отместване от 9-18 месеца.
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
10-02-2009 - 13:43:51
hrabar Написал:
> Барба ето още нещо! По време на Голямата депресия, Дау се срива от 381,27 на върха, до 41,22 пункта
> или спад с 89,19%! Днес Софикс достигна ниво от 265,55 което на база 1952,40(15.10.2007) дава
> 86,40% срив! Сега ще ти дам едно ниво...211,05 пункта! Мисля, че скоро Софикс-а ще го достигне!
> Тогава ще се похвалим със срив аналогичен като този в САЩ по време на Голямата депресия!

Ще го надминем! Във всички списъци сме първи (броено от началото или края) sad smiley
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
10-02-2009 - 21:42:12
Въпросът е до колко нашата борса има нещо общо с реалната икономика.
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
10-02-2009 - 21:55:13
Нашата борса е като да продаваш наркотици в Сингапур.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 21:55 от kalashnikof.
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
10-02-2009 - 22:54:17
avatar

kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Нашата борса е като да продаваш наркотици в
> Сингапур.
>
> Яж за да живееш, не живей за да ядеш !
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/10/09
> 09:55PM от kalashnikof.


:}
те там за псуване дават 10 камшика на голо,пред публика.
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
11-02-2009 - 11:00:10
Аз съм брокер с лиценз от ССБ от 1993 г. До към 95 се размотавах по борсата и се правех на брокер, а всъщност продавах по 5 тира продукти седмично, без изобщо да минат през сесия. Имаше една почивка и едно барче, където се извършваше същинската работа. Това тогава беше нарушение на устава, а в някои държави си е чисто престъпление... Но не и у нас. А по време на сесията мълчанието н брокерите беше феноменално. Ако сте виждали кадри от стоковата борса в Чикаго - точно обратното беше в София. Седнали сме си на едни редички, блеем си в тавана, на светлинно табло вървят едни стоки с едни цени, една натокана мацка чете от едни списъци същото, което върви на таблото и така цееееели 30 мин. ... И никаква сделка! Никакво ръкомахане! Никакви прави хора дори няма! Те това е борса!!!
Не съм си подновявал лиценза и вероятно отдавна е невалиден, въпреки че по онова време Симов ръсеше пичи масали за вечни места и прочие...Да, същият Симов и същият Миленков. Някак си се набиват тези две имена... има борса, тя се управлява от Симов и Миленков и вече 15 години не заработва. Аграрният бизнес не може да съществува без стокова борса - това е ясно и на децата вече. Контрабандата и нерегламентираният внос, а в кризи и износ, са рак за земеделците и животновъдите. Липсата на фючърси прави планирането невъзможно, а от там и всичко останало е ала-бала.
И пак ей така, от само себе си, ми се явява една мисъл... дали пък е случайно, че двама души управляват ССБ повече от 17 г. и тя така или иначе не работи, а в същото време българското аграрно стопанство се разпадна?

Създаването на борса е нонсенс... Борсата ВЪЗНИКВА, като следствие на необходимостта от ясни регламенти при даден вид сделки. Първо трябва да има болшинство в мненията, че ясните регламенти са от полза на този тип бизнес, а след това е въпрос на организация да се учреди борса. А у нас вече 20 години няма не само болшинство, но дори и очертаващо се малцинство няма, което да твърди, че ясните регламенти в търговията са от полза. Как пък сме се събрали все играчи, бе...

Та борсите у нас, каквито и да са, са фарс. Разни симовци и миленковци правят изпреварващи действия, за отвличане на внимането и за разсейване на насочените енергийни потоци.

Аз съм сключвал фиктивни сделки на сесия, предварително наговорени по цена и количество... Тези данни излизат в официалната преса (тогава в. Пари публикуваше сесиите) като РЕАЛНИ сделки и РЕАЛНИ цени, а те са само на книга. Съвестта ме гризе дори след толкова години, като знам, че със сигурност е имало хора, които са се подвели... и са далдисали. Не мога да твърдя, че и сега е същото, но все пак Симов и Миленков са си същите.
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
11-02-2009 - 12:55:03
Изчакал си явно да мине давността! smiling smiley
Re: Oтчаянието на продавачите на НИ
11-02-2009 - 13:06:15
koganev Написал:
> ... но все пак Симов и Миленков са си същите.

Чадо, след тази изповед ще отидеш направо в рая, а Симов и Миленков в ада ... дето го няма sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход