Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Базата по която сравняваме

Публикувано от dival 
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 01:37:42
Интересна тема, от какъв зор да се сравняваме със САЩ? Какво общо има между БГ и САЩ? Много по-логично би било да се сравним с държави със сходно географско положение и начин на мислене - Гърция, Румъния, Сърбия, Турция. Това би имало някъкав смисъл.
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 01:41:30
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересна тема, от какъв зор да се сравняваме със
> САЩ? Какво общо има между БГ и САЩ? Много
> по-логично би било да се сравним с държави със
> сходно географско положение и начин на мислене -
> Гърция, Румъния, Сърбия, Турция. Това би имало
> някъкав смисъл.


Ами формулирай идеята и да започваме
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 02:03:00
avatar
OwnerBG я да те подразня малко с графики, няма да казавам кое какво е, който знае да си направи изводите. Спретнах ето това: от нАучна гледна точка цените в Лозенец и Обеля2 на двустайните, може да започна да се конкурирам с барбарон с графики smiling smiley

цените в лозенец и обеля днес

P.S. Плюс това ти нали беше много сигурен в цената, какво започна да се допитваш сега до цял свят smiling smiley Онова условие няма да отпадне - ако ти или пациент Иванов участвате и сте посочили по-ниска сума от 1000 евро се дисквалифицирате и вноската не се връща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-07 02:17 от dodo2.
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 02:27:37
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Интересна тема, от какъв зор да се сравняваме
> със
> > САЩ? Какво общо има между БГ и САЩ? Много
> > по-логично би било да се сравним с държави
> със
> > сходно географско положение и начин на
> мислене -
> > Гърция, Румъния, Сърбия, Турция. Това би
> имало
> > някъкав смисъл.
>
>
> Ами формулирай идеята и да започваме

Ами много просто, САЩ да се сравняват със сходни по тип държави - Канада, Австралия - емигрантски около 98%, англо-говорящи, големи територии. Последните 100 години без войни на тяхна територия. Сравнително добре работеща демокрация (поне такава за вътрешна употреба).

България, Сърбия, Румъния, Гърция, Турция - съседни страни, воювали помежду си доста в последните 100 години, сменяли си територии, малцинства от едните в другите, ако сложим и Македония в сметката - спорове за историческа и национална принадлежност, та да видим там къде стоим, то със САЩ да се сравнява горно-изброената група. Иначе сравняваме ябълки с портокали т.е. несрвавними неща, защото нито едните, нито другите имат реални представи едни за други, докато между съседи са по-ясни фактите.
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 02:31:06
Освен икономиките и цените има и геополитически фактор, който е познат навсякъде по света наречен Балкански полуостров.
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 09:30:12
типично!
като в кръчмата. всички много разбираме от политика, икономика, пазарни механизмни и народопсихология.
седим си в лайната от 600 години и се радваме, че някакво гълъбче се било изсрало на главата на американците...
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 10:10:03
agent определено не смятам че съм по долу от които и да е американец
а на въпроса защо се сравняваме с Америка ....ами и аз това питах от много време насам ......ама там така било -онака било ......
и като излезе статия за зимбвавииски сценарии -всичко замлъкна ....за Америката или добро или нищо ...
а аз просто задавам въпрос - абе тия за какви се мислят ?
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 11:15:46
dival Написал:
-------------------------------------------------------
....за Америката или добро или
> нищо ...


Като за умрял.



spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 13:04:37
Мисля че най-подходящи за сравнение и правене на прогнози за Бг са държавите от предната вълна която влязоха в ЕС(Полша , Латвия , и др.)
Казвам го защото имам познат от Полша с който си разменяме инфо за това как се развиват нещата там и у нас..
И те са били там където сме ние (цени на имоти , стоки първа необходимост и т.н.)...
Почти сме едно към едно....цамо дето ни водят с 2 години(за добро или лошо)
Re: Базата по която сравняваме
07-02-2009 - 15:23:59
avatar
465798 Написал:
-------------------------------------------------------

> На горния няма база за сравнение. Нито СУ е
> Харвард, нито София е Ню Йорк.
> Не мисля че цвета на БГ е съезмирим с цвета на
> УСА.

И аз не мисля. "Цветът" в България докарва криза само в страната. "Цветът" в САЩ помете света. Това, което Харвард прави, СУ, слава Богу, не може............ :]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход