Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
Re: валутен борд
05-02-2009 - 12:45:59
Колко % да дам на брокера си .
Re: валутен борд
05-02-2009 - 13:10:40
Той гого84 подкара темата, че не сме знаели какви скрити ресурси имат пенсиите. Аз, пък, като знам майка ми с нейните 80лв пенсия колко е спестила след куп сметки от "такса мощност" и т.н. и как всеки месец й наливам да изкара... Ясно ми е, че нищо не може да спаси ситуацията. Затова и смятах абсурден вариант от 2 милиона пенсии 100000 да имат колосална сума след години изяждане на спестяванията и пенсии, дето стигат само за хляб и ток, само с идеята да се види, че публичната продан е тотална набутка за банките и те се чудят как да не я пуснат, да си трупат пасиви, но да не си вкарат автогол с изтегляне на депозити на граждани и фалит. Само дето няма как да се заобиколят законите относно публичната продан, та и на 1000лв биха пуснали имоти само да не се стигне някой да даде 10000 и да си изтегли тая сума от сметката, за да плати спечеления търг. Защото -10000 лоши кредити и -10000 депозити значат, че не можеш вече да раздаваш 10000 кредит накуп на липсата на пари в наличност/дето с нея става, че няма и откъде да извадят стотици милиони за операцията по плащане на покупката/. Накрая освен да кажат, че при 100000 депозит след година ти дават апартамент като лихва, ама да не теглиш кеш :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-05 13:19 от dreamer79.
Re: валутен борд
05-02-2009 - 13:23:26
dreamer79 - не всички пенсионери взимат по 80лв пенсия. Има такива които взимат по 300 - 400лв. Апреди това ако са продавали ниви или стари къщи по селата са скътали по някой лев. Отделно сигурно има и пенсии с повече от 1 апартамент и всеки месец си прибират наем.
Не ги слагайте всички пенсионери на едно ниво. За пример моите хазяи като ги гледам са пенсионери, но само мен ме скъбят 500лв всеки месец. А имам чувството, че и от другаде взимат някакъв наем, не само от мен.
Re: валутен борд
05-02-2009 - 13:32:07
Гого84, прав си за пенсионерските парици. Особено баби и дядовци по села и по паланки. Дори и поради простата техническа причина, там няма банкомати, а и където има, познай дали могат да си служат с карти. Истината е, че си ги държат на скрито. Знам за невероятни места, включително заровени в градината. Вярно е, мнооооого парици има кеш по къщята. winking smiley
Re: валутен борд
05-02-2009 - 13:38:52
avatar
Новия хит - Бабичките спасяват имотния пазар, Хъ-хъ-хъ-хъ-хъ, а бе вие вярвате ли си? Една досега ми обясняваше, че арабите и еврейте щели да дойдат да ни изкупят скоро, аз лично чакам марсиянците, да дойдат. Вие ЛУДИ ли сте бе хора? Вече почнахте да пишете, такива фантасмагории, че направо се чудя, дали наистина си вярвате сами?
Re: валутен борд
05-02-2009 - 13:41:46
Геко, от къде го измисли, че бабите ще спасяват иматния пазар и кризата?????!!!!! Те себи си спасяват от банкери и дюс тарикати!! И са прави, май. *yes*
Re: валутен борд
05-02-2009 - 13:47:09
avatar
Ми такива мения прочетох вече тук. smiling smiley
Re: валутен борд
05-02-2009 - 15:52:25
Новия хит - Бабичките спасяват имотния пазар

:}
Re: валутен борд
05-02-2009 - 16:26:00
Не съм казал, че ще спасяват имотния пазар. Просто казвам, че ако има апартаменти за по 10 000 - 20 000лв. само бабичките ще ги изкупят.
Re: валутен борд
05-02-2009 - 17:15:31
avatar
Гого, ама кои бабички, тези от село? тези от провинцията ли или софийските бабички ще изкупуват имотите? И в какви НИ ще инвестират, на морето или по планинските КУРорти ще купуват или в софия? :} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход