Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените

Публикувано от dmb 
Re:
02-02-2009 - 19:19:00
.............



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 08:42 от zalagania.
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 19:24:41
ало, студентчето, научи се първо да пишеш и да се изразяваш горе долу грамотно spinning smiley sticking its tongue out

а за неща от които нямаш ни най-малка представа по принцип не е добре да пишеш, ограничи се в рекламирането на ваканционни имоти за 10,000 е/м2 в Малко Търново моля те :]
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 20:10:59
zalagania Написал:
-------------------------------------------------------
> в близките 2-3 години цените ще са си 1000 евра за
> м2 за софия са средното качество и локация и
> гледка приказвайте си но реалните зделки които се
> сключват в момента са на такова ниво който чака
> спад мога да му кажа само


това не е вярно.
Цените са 2500+ средно, софия 3500+ , а добра локация под 6200Е/м2 просто забрави.

Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 20:24:32
465798,

много ме разсмя. Вероятно си имал предвид дори, че тези цени са без ДДС, нали?


smiling smiley
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 20:33:06
виж за ДДСто не знам moody smiley

но за другото съм сигурен. *book*
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 20:55:21
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> ало, студентчето, научи се първо да пишеш и да се
> изразяваш горе долу грамотно
>
> а за неща от които нямаш ни най-малка представа по
> принцип не е добре да пишеш, ограничи се в
> рекламирането на ваканционни имоти за 10,000 е/м2
> в Малко Търново моля те

това не е вярно.
Цените са 2500+ средно, софия 3500+ , а добра локация под 6200Е/м2 просто забрави.


Тези цени ми се струват ниски колега. Като сложим и ДДС и махнем общите части идва някъде на 14 399 евро/кв.м. за топ локейшън…..и това без да калкулираме още 1/12 от тазгодишния 30% растеж. Така че и аз се присъединявам към призива към току що попадащите във този форум. КУПУВАЙТЕ



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-02 20:56 от popa.
dmb
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 22:18:20
Това, което ми убягва е от къде може да дойде източник на пари, за да се вървят цените нагоре. Без пари няма как да стане. Английските фондове са аут, те може би повечето от тях ще фалират. Заемите са спрени, но дори да се пуснат в САЩ и Европа, трудно ще се пуснат тук, защото има твърде висока задлъжнялост вече и раздаването на нови кредити би било самоувътряне на банките, защото ще трябва да го правят със съзнанието, че повечето от тях няма да се върнат.

В момента може би има някакво задържане на цени - основно заради нагласите от миналото и нежеланието на продавачите да приемат факта, че старият имот вече не може да се продаде за предишните пари. Но тъй или иначе, това не създава нов източник на пари, с който да се плаща по-скъпото.
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 22:30:52
dmb Написал:
-------------------------------------------------------
> Това, което ми убягва е от къде може да дойде
> източник на пари, за да се вървят цените нагоре.


Убягва ти защото нямаш вътрешна информация, като мен и някой други във форума.

Уговорено е вече 150/сто и петдесет/ милиарда долара да се налеят в България и по-специално по курортите и софия. Както казах и по-горе, цените ЩЕ се изтрелят от средата на годината....За сега няма да издам от каде ще дойдат парите, но като гледам коментарите на някой участници , май и други знаят.....


*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-02 22:32 от 465798.
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 22:31:32
Разсъждението е много правилно. Един имот вече ще струва не толкова колкото е готов да се зароби глупакът, а колкото е скътал под дюшека. това, че теоретично цените не биха могли да паднат под 250-300 евро нека не ви заблуждава. Има имоти с лоша локация и изпълнение и татални климизарници тип затворническа килия. Тия боксониерки нище чудно за десетина хиляди лева да се шиткат, макар че тях кой д ги купи, може би някой закъсал студент или циганин. Апатаментите с детска стая ще държат цена. Там цени под 300 евро са малко вероятни, дори имам опасение, че в хубавите квартали ще шиткат за по 400-500 евро, няма как те са годни за живеене.
Re: Едно просто разсъждение на непрофесионалист за цените
02-02-2009 - 23:43:51
аз пък имам вътрешно инфо че психиатрията пак е ремонт. затова е и този приток на откачалки из форумите. необичайно висока концентрация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход