Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
24-02-2009 - 21:05:59
Та то само в БГ 90% от доходите и бизнесите се движат около строителството и НИ, в нормалните държави има и други препитания.

Другите препитания доколкото знам ги закриват. А няма държава в която строителството да е с малък дял, защото всичко минава през него.

Падащ пазар на жилища значи срив на всичко, защото основата на строителството е широка. Това е добивна промишленост от руди до кариери, металургия, машиностроене, рафинерии, цели групи заводи - цимент, тухли, стъкла, гипс и какво ли не. Трудоемък отрасъл, който издържа стотици хиляди и още стотици хиляди около тях. Имало е сривове във високи технологии, ниски автомобили, средна електроника, но никой не го е било грижа за тях, защото след няколко месеца всичко се е забравило. Сега светът издава багажа, защото кризата е засегна големи страни по най-тежкият начин - в строителството.

Ние сме от малкото страни, които лесно ще прескочим трапа, ако сами не се заровим в него. А това което се вижда са много копачи, които мислят, колко ще е добре всичко да рухне, без да влиза в тиквите им, че тея дето са добре са добре винаги, а най-добре в криза. Кой според вас държи "кеша"? Вие, дето сте голи кото пушки, народът, дето трабвало да се радва на кризата или предприемачите?

Може да продадеш панелка и да си направиш къща, но не там, където си продал панелката. Примерно на 30-40 км. може.

А примерът ти е измислен и Ками може да ти обясни защо.
Re: Как се манипулират глупаците
24-02-2009 - 21:22:20
Другарю ти остана последния спорещ в този форум,не ти вярвам и никой няма да ти повярва,но евала за ентусиазма.
Re: Как се манипулират глупаците
24-02-2009 - 21:40:27
Благодаря на Додо че се е сетил за къщата построена от продажбата на панелка. Не само построена, но и обзаведена. Не съм на 30-40 км от София, София я виждам само след дъжд, иначе е облак смог. И всичко това защото преди продажбата бях чел темите във форума. Много ми казваха че греша и че не мога да го направя, защото е скъпо и трудно, но само година след това говореха друго(докато не покрих, не се обадих на никого). После се чу. -Как го направи .-Ама за много кратко време. -Ама много е голяма. Брат ми ми каза след като покрихме. -И аз не вярвах че ще успееш. Аз съм нормален човек който само си промени живота. Според мен към по добро ,по близо до земята и корена.Имам си градина, имам си асми, колата ми седи отключена и няма кой да я пипне ,защото тука е така.
Re: Как се манипулират глупаците
24-02-2009 - 21:45:07
Правилно си постъпил.Ако беше слушал Другаря сещаш се в какво щеше да живееш.
Re: Как се манипулират глупаците
25-02-2009 - 00:28:11
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Правилно си постъпил.Ако беше слушал Другаря сещаш
> се в какво щеше да живееш.
>
> Някои оставят нещо след себе си само когато
> клекнат.

Ако беше чел Другаря, щеше да види, че почти всички съученици на същият се изнесоха по селата и то от района около НДК. Това само че не значи, че къщите които направиха са по скъпи от апартаментите на Патриарха или около френската, които продадоха. Едно е как се чустваш, друго е кое, колко струва.

Re: Как се манипулират глупаците
18-03-2009 - 15:09:12
Да се подсетим как се манипулират глупаците и особено Милко, Спиро и Барбо:

Някой си Васил Ненчев, световно неизвестен тиквеник, казъл:

Минималните офертни цени на ваканционните жилища в Слънчев бряг паднаха почти с 50 на сто за последните 2 години, сочи статистиката на сайта за недвижими имоти www.imoti.net. През март 2007 г. те са били на ниво от 580 евро за квадрат, а сега са около 390.

Също толкова световно неизвестните, но затова пък добре известни във форума негови колеги по акъл му се възхитили. Както пише в устава на ООН-то, всеки глупак намира някой още по-голям от него, да го акламира.

Разумният човек отваря цитираният сайт и проверява, като написва:

1,2,3 стаен, Сл. бряг и получава:

Намерени са 872 оферти продажби със средна цена 980.27 евро/кв.м.!

Както е казал султана кото го настанили в гранд хотела на Ямбол: "Нерде Ямбол, нерде Стамбул, нерде лукса на Слънчев бряг."

Аз лично бих казал на автора да си купи възелин, за да не го боли, като му вкарват пишещата машина по предназначение.



Re: Как се манипулират глупаците
18-03-2009 - 15:16:15
avatar
Иванов в грешка си!
Намерени са 1031 оферти продажби със средна цена 1000.97 евро/кв.м.! [www.monitor.bg]
Остава въпроса колко актуалЧни са тези цени.!? :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-18 15:28 от кратункьо.
Re: Как се манипулират глупаците
18-03-2009 - 17:36:16
:] :] :] :] :] :] :] :]

Иванов ,ти в коя част на земното кълбо си бре другарю ?
Какъв сайт, какви средни цени ?
Ми аз наскоро от трансперанти с надписи "For Sale -400 euro" в Сънито хотелите не можах да видя !
А пък е и едно спокойно - тази година сезонът проблеми със строителството няма да има - ако изобщо има нещо ....

:} :} :}
Re: Как се манипулират глупаците
18-03-2009 - 18:16:56
Естествено, че ще е спокойно, ти да забеляза кой месец е?
Re: Как се манипулират глупаците
19-03-2009 - 12:43:07
avatar
Др. Иванов,
да не сте всъщност шефа на агенция за недвижим имоти „Явлена" Страхил Иванов ?
Един и същ човек ли сте ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход