Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 13:08:46
avatar
Идеята ми на това, което бях писал е, да ви накарам да се откажете от това, че цените са над 1000 евро и ще растат. Като гледам май успях. Ако признаеш публично тук, че и според теб цените ще паднат под 1000 евро то това залагане губи смисъл, защото ще сме на едно мнение. Досега твърдяхте друго с пациент Иванов smiling smiley Онзи ден и Пунди се отказа, сега остава пациента само.

OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Значи първото правило е че има равни и по
> равни.Като как от предложение стана
> правило.Доникъде няма да стигнем, ако тръгнем
> така.


Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 13:17:25
dodo2, какво значение има за теб мнението на тримата? оунера си написа, че е брокер, а на всичкото отгоре и "оунер" на НИ, нормално е да драпа за повишение на цените. пунди андрешков и той си написа, че се забавлява след работа. може и да има някое имотче непродадено, но по-скоро му е "trans penis mihi est". а другаря просто избива комплекс за малоценност като привлича внимание из всички възможни анонимни форуми.
а сега ми обясни съвсем простичко, какво значение има за теб мнението на точно тези тримата?
нима пазара не пада и без тях?
поинтересувай се, обиколи агенции, звънни на няколко телефона за имоти, увери се сам къде са цените. аз от продавач вече се превърнах в потенциален купувач, за себе си знам къде е пазара. направи го и ти. и междувременно се забавлявай да гледаш проститиите на тия образи тук :}
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 14:28:41
Спиро,
Имаш проблеми с общуването. Малко ми се струваш изнервен. Животът е хубав, не се коси. Яж повече шоколад, съдържал нещо за нервите. Пробвай и малко секс за разнообразие. И винаги в тежка ситуация да знаеш и разчиташ, че ще те напътствам.
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 14:48:34
avatar
Ами никакво, то явно всички се забавляваме. Засега двама си признаха, че имотите падат под 1000, остава това да направи и пациент Иванов и да си ближат раните дружно smiling smiley

vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2, какво значение има за теб мнението на
> тримата?
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 15:04:29
Додо, додо,
Имаше навремето един с краставицата, в смисъл не гей, който да я ползва, а ученик дето само това повтарял. Та и твоята. Засега двама си признали, че имотите паднали под 1000? Кои имоти, къде, колко са били преди и т.н. Кого го е грижа, че от 1022Е паднали 993Е, това на какво влияе? Или че от 890 станали 970, пак са под 1000, но не са паднали. Явно искаш да кажеш нещо, но трудно се изразяваш.
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 15:07:39
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------

> А и сериозно писах, да е законно, защото от яд
> Камелия ще прати докладна до ДКХ, че организираме
> залагания


Не от яд, от будна гражданска съвест предупреждавам. И защото уважавам законите. За докладните отговарят едни други хора.........
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 15:17:51
avatar
Когато не разбираш или се правиш, че не разбираш нещо, не ти остава друго, освен да говориш за краставици и безсмислици. От 1200 до 1000 разликата е 20% или 16% (зависи от къде го гледаш) и хич не е малко, колкото и да ти се иска. А от 1200 до 700 - съответно 71% и 42%, тъжно ли ти е? Отиде ти на кино далаверата от внос на гуменки..

др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Додо, додо,
> Имаше навремето един с краставицата, в смисъл не
> гей, който да я ползва, а ученик дето само това
> повтарял. Та и твоята. Засега двама си признали,
> че имотите паднали под 1000? Кои имоти, къде,
> колко са били преди и т.н. Кого го е грижа, че от
> 1022Е паднали 993Е, това на какво влияе? Или че от
> 890 станали 970, пак са под 1000, но не са
> паднали. Явно искаш да кажеш нещо, но трудно се
> изразяваш.


Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 16:32:58
Малко по-напред в тази тема разменяхме мнения с др. Иванов.
Стоим на доста различни позиции по повод на имотите.
Най-кратко: дадох становище, че при върховите цени на имотите се е стигнало до драстично нарушаване на важни ик. съотношения.

Няколко дни не съм чел форума и е напълно възможно междувременно да е била цитирана и обсъждана статията, на която искам да ви обърна внимание тук.
Срещнах вчера публикацията в инвестора. Не съм правил опити да проследя оригиналния източник. Почти сигурно би си заслужавало.

Та става дума за тезите на "оракула" Джон Талбът относно жилищния пазар в САЩ.

Цялата статия вижте тук и по следния начин :
Знаете какво се прави

В случая пиша единствено и само за да привлека вниманието на един единствен пасаж, който кореспондираше по някакъв начин с изразеното по-рано от мене мнение.

"Това, което го различава от други "пророци", е твърдото му упование в простата аритметика. За да покаже как цените на жилищата в САЩ излизат извън строя, Талбот изрежда цифри - заплати, наеми и заместващи стойности (цената за покупка на имот и цената за построяване на имот). „До 2006 г. жилищата в Калифорния се продават на цена от три до пет пъти над стойността на строителството“, пише той."

Не искам да правя директна аналогия между имотните пазари на САЩ и Бг. Би било крайно неудачно.
Говоря за някои общи "правила".

Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 17:30:03
Додо, додо,
Не мога да разбера какво искаш да кажеш. Опитай се да предадеш в писмена форма цялата си мисловна дейност по въпроса, защото очевидно прескачащ нещо. Може би визираш някакъв момент при който в някакъв район, вероятно из България, цените са бил 1200Е/м2, а в следващ момент, на същото или друго място са паднали на 1000Е. Което според теб е спад с 20 или 16%. Може и така да е, не споря. Но все пак би било хубаво да разберем за какво става дума, напр.:

През месец Х, цените на двустайните/панел, ЕПК, ново строителство/ в квартал У, бяха Z eвро.

Сега, през месец февруари, двустайните в същият квартал струват 1000 евро, което е спад.

Данните за горното изследване съм взел от еди къде си.

Нещо от този род, за да го коментираме.
Re: Как се манипулират глупаците
07-02-2009 - 17:53:53
глупаците са ясни - авторът на темата не уточнява-брои ли себе си или не ?

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-07 18:12 от миклухо маклай при папуасите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход