Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в интернет са изкуствено надути

Публикувано от kuku987 
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 18:49:35
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Всъщност всеки, който споделя тези прогнози,
> > трябва да го направи. Така ще докаже
> увереността
> > си.
> >
> > КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ,
> ВЯРВАЙТЕ НА
> > ТЕРЕНА.
> >
>
> > Стара военна аксиома
>
> Аз го направих, продадох на 1230 Е м2 (миналото
> лято, когато все още можеше да се продаде на
> толкова) и съм убеден, че до година, година и
> половина мога да взема подобен най-много на
> 700-800, може и на по-малко.
>
> Така доказвам ли увереността си?


Да, абсолютно.
Както може да купи с цел да се продаде по-късно, така може и да се продаде с цел да се купи по-късно. За второто се иска повече кураж. Особено, ако продадеш единствения си имот и излезеш под наем.
Ти си първия регистрирал се. Очакваме следващите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 18:49 от dragula.
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 19:02:03
добре си спечелил. между другото прави ти чест че въпреки това си реалист и не говориш за постоянно повишаване като няколцината брокери из форума.

тези цени на които си купил са си и реалните цени за Бг и ако нямаше кредитна експанзия такива щяха и да си останат.
сега има кредитно свиване при огромен дълг и световна криза така че моето лично очакване е доходите на хората във валута рязко да паднат а оттам и наемите. свиването на икономиката ще е значително в евро.
доходите според мен ще се свият до 35-40 процента от сегашните изразени в евро.
заплатите сега изглеждат прилично в евро поради нереалния курс на лева (това е до време докато изцоцаме резерва) и поради факта че реалната криза още не е започнала в Бг. като гледам какво се случва по света и гледайки икономикческите показатели на Бг може да ни удари много сериозна криза последвана от години стагнация. при прогнозираното свиване на доходите нива от 700-800 евро са фантастични за апартамент.

когато банките започнат да имат проблеми със събиранията на дълговете си и започнат масово да продават имоти ще се започне една конкуренция с отчаяните кандидат-спекуланти както и хора които трябва да продадат на всяка цена (здравни проблеми, дългове и прочее), тогава може и да си струва да купиш според цената.
решението естествено си е твое.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 19:04 от kuku987.
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 19:04:25
dragula Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Да, абсолютно.
> Както може да купи с цел да се продаде по-късно,
> така може и да се продаде с цел да се купи
> по-късно. За второто се иска повече кураж.
> Особено, ако продадеш единствения си имот и
> излезеш под наем.
> Ти си първия регистрирал се. Очакваме следващите.
>

Не съм продал единственният си имот, просто този, в който никога не съм живял, изплатен е от наеми за 7!!! години и е продаден 5 пъти по-скъпо отколкото е купен. Закупен е в брой без едно стотинка лихва на банка.

Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 19:09:31
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Абсолютно! Но все пак не го взимай същия ... Много
> нахално ще излезе от твоя страна.


Е, разсмя ме сериозно, хубаво чувство за хумор. Ти остави това, ами го продадох и с квартирантите (с които бях в чудесни отношения), то големия майтап би било да си го купя обратно пак със същите квартиранти :}

Сега сериозно, не ми харесваше особено този апратамент, не беше лош, просто нали знаеш човек и усеща нещата...
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 19:33:00
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> добре си спечелил. между другото прави ти чест че
> въпреки това си реалист и не говориш за постоянно
> повишаване като няколцината брокери из форума.
>
> тези цени на които си купил са си и реалните цени
> за Бг и ако нямаше кредитна експанзия такива щяха
> и да си останат.
> сега има кредитно свиване при огромен дълг и
> световна криза така че моето лично очакване е
> доходите на хората във валута рязко да паднат а
> оттам и наемите. свиването на икономиката ще е
> значително в евро.
> доходите според мен ще се свият до 35-40 процента
> от сегашните изразени в евро.
> заплатите сега изглеждат прилично в евро поради
> нереалния курс на лева (това е до време докато
> изцоцаме резерва) и поради факта че реалната криза
> още не е започнала в Бг. като гледам какво се
> случва по света и гледайки икономикческите
> показатели на Бг може да ни удари много сериозна
> криза последвана от години стагнация. при
> прогнозираното свиване на доходите нива от 700-800
> евро са фантастични за апартамент.
>
> когато банките започнат да имат проблеми със
> събиранията на дълговете си и започнат масово да
> продават имоти ще се започне една конкуренция с
> отчаяните кандидат-спекуланти както и хора които
> трябва да продадат на всяка цена (здравни
> проблеми, дългове и прочее), тогава може и да си
> струва да купиш според цената.
> решението естествено си е твое.

Куку, абсолютно си прав за супер надутите цени. Освен това аз и не продадох "по български" ами се огледах първо по обявите, пуснах на подобна цена, за една седмица ми стана ясно, че няма да я бъде продажбата така - прас с 20 000 Е надолу цената и първите, които ми дадоха още 8000 Е още надолу го взеха. Купиха го руснаци, нито съм им обяснявал каква страхотна инвестиция правят, нито нищо, даже се учудиха, че се съгласих да сваля на това, което даваха на момента. Като си решил да продаваш, продаваш... На съседи още им стоят обявите с цени, на каквато и аз исках в началото, да ги видим кога и на колко ще продадат, половината ми познати в БГ и родителите ми ми обясняваха, че съм се набутал... Същото с наемите - моя братовчедка има подобен апартамент на съседната улица, винаги искаше наем с около 200 лв над моя, сума ти квартиранти смени, сума ти месеци без такива, сега последните 10 месеца пак няма, ама нямало да падне с цената... Аз по-кротко, по-евтино, но за 7 години смених квартиранти 1 път само, редовни плащания, добри отношения... Много са алчни хората в БГ като цяло...

За купуване, ще видим... Аз парите съм си ги превел в Роял Банк /RBC/, ще видя и как ще са цените в Канада след 8-12 месеца, там поне са реални спрямо доходите на населението.



Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 20:10:07
Браво Куку! Добро заглавие!
С толкова много теми, кандидат купувачите се загубват в инфото.
Пускам поста да, да активирам темата само... Мястото и е най-отгоре поне тая година!
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 21:04:11
Всичко казано горе звучи много логично ако не бяха интересите в НИ на трътльовците от парламента. Никой не е в състояние да предвиди какви ходове ще измислят тези оскотели от алчност и безскрупулност говеда, за да спасяват НИ под формата на "грижа" за икономиката... Вече се подметна идеята армията , т.е държавата , да купи на 16000 ефрейтора апартаменти. Нямам абсолютно нищо против ефрейторите, а и дълбоко се съмнявам че всички апартаменти ще стигнат до тях. Една друга възможност,вече дискутирана в бардака, гръмко наречен Парламент, е да се внесат работници от Азия. Не са рекли , не са го направили. До една семица в БГ може да се изсипят от 200 000 до 20 000 000 азиатци, за които ще трябват жилища, които могат да закупят, услужливо предложени от строителите за по 300 евро наем в продължение на 40 години, или 200 евро в продължение на 80 години. Това е БГ -страната на извратените чудеса, не на чудесата на Алиса...
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 21:54:32
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> Всичко казано горе звучи много логично ако не бяха
> интересите в НИ на трътльовците от парламента.
> Никой не е в състояние да предвиди какви ходове
> ще измислят тези оскотели от алчност и
> безскрупулност говеда, за да спасяват НИ под
> формата на "грижа" за икономиката... Вече се
> подметна идеята армията , т.е държавата , да купи
> на 16000 ефрейтора апартаменти. Нямам абсолютно
> нищо против ефрейторите, а и дълбоко се съмнявам
> че всички апартаменти ще стигнат до тях. Една
> друга възможност,вече дискутирана в бардака,
> гръмко наречен Парламент, е да се внесат работници
> от Азия. Не са рекли , не са го направили. До една
> семица в БГ може да се изсипят от 200 000 до 20
> 000 000 азиатци, за които ще трябват жилища, които
> могат да закупят, услужливо предложени от
> строителите за по 300 евро наем в продължение на
> 40 години, или 200 евро в продължение на 80
> години. Това е БГ -страната на извратените
> чудеса, не на чудесата на Алиса...

Ами да внесат бе Спиро, интересно какво ще работят тези азиатци в БГ и на какво заплащане? То в Азия не са много държавите вече, които се развиват по-бавно от БГ - има една пълна диктатура - Мианмар (Бирма) - от там пиле не дават да прехвръкне, преди две години ходих там на екскурзия, Малайзия е далеч по-добре икономически от БГ, освен от Индия и Шри Ланка да внесат, аз не виждам другаде откъде...
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 22:01:36
това с внасянето на работниците е блъф.

няма начин да дойде някой да ни работи без език, на заплата с каквато не може да си плати храната. това не ти е българина дето вече има апартамент. или два.
и работи за едната храна. азиатеца ще трябва да може и наема да плаща и да е квалифициран а такива просто по света няма. един квалифициран китаец получава в пъти повече отоклото биха му платили в Бг.

ако имаше кандидати досега да са го направили, не им вярвай на простотиите, никой няма да дойде да работи в Бг. основната идея е повече да мачкат българина и да го държат в страх. нищо ново под слънцето.

Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
26-01-2009 - 22:05:26
ако имаше кандидати досега да са го направили, не им вярвай на простотиите, никой няма да дойде да работи в Бг. основната идея е повече да мачкат българина и да го държат в страх. нищо ново под слънцето.

Ами като няма кандидати защо профсъюзите се тръшкат от години и всички паразити обезумяват, като чуят за чужди работници?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход