Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени и прогнози за провинцията

Публикувано от dival 
Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 15:45:25
Доста се коментират цените в различните квартали в София
За да направим някакво сравнение няма да е лошо в тази тема да се пишат цените в провинцията
Интересно ще бъде да се знаят в Пловдив,Варна,Ст Загора, В.Търново,Бургас и др.
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 15:54:50
Явно във форума пишат само софиянци
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 15:59:16
dival

Има ли работа - има цена. По ниска от София, но все пак цена.....
Няма ли работа.....дай голф, на ти гарсониера......

В моя роден град заплатата е 300-350 лв /със зор/, апартаменчичи 50-60 хил лева. Да се смееш ли, да плачеш ли.....
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 16:27:17
Точно заради това ще направим паралел
1000 лева заплата в София 1000 евро на квадрат
500 лева еди къде си - еди колко си на квадрат
пък да видим какво ще се получи
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 16:33:49
Кой в София взима 1000лв и е тръгнал да купува имот? Не че в провинцията тези дето са на 300 - 400лв биха купили...просто сравнението е друго.
Смятайте:
2000лв заплата в София
1000лв заплата в провинцията

Просто трябва да са такива заплатите, за да тръгне някой да купува. Иначе се живее под наем.
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 16:36:53
gogo84

О имаше, имаше....банките даваха, брокерите обещаваха....
Познавам семейтво с общ доход 1500 лв, купили имот 2007 г. Как го изплащат не знам....
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 16:40:31
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно заради това ще направим паралел
> 1000 лева заплата в София 1000 евро на квадрат
> 500 лева еди къде си - еди колко си на квадрат
> пък да видим какво ще се получи


Не знам дали ще стигнем до някакъв верен извод. Аз за София не смея да давам прогнози, какво остава за пазар, от който нямам понятие.
Тук, сам човек с 1000лв. заплата, е извън пазара. А понятието средна цена, всъщност, не говори нищо.
Като във вица- аз ям свинско, ти- зеле, а двамата ядем свинско със зеле......... :]
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 16:43:36
Защото аз имам наблюдение за Добрич и Варна
в Добрич от 500 до към 700 евра( не мисля че е обоснована тази цена )
Варна към 800-1000 евра- аиде поне морска столица и тн... но пък по цените са си като в София
и ако деиствително в столицата има по високи доходи , не е ли цената в провинцията инерция от самия пазар
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 17:02:50
Дивале, според мен нито Добрич, нито Варна могат да се ползват като представителна извадка за провинциалните градове. Варна си е немалък за нашите мащаби град и както ти каза, се води 'морска столица'. Един пристанищен град от подобен калибър, предвид машабите на държавата би трябвало да се разглежда като частен случай. Същото важи и за Бургас, както и за градове в други държави.
Цените в Добрич, според мен, са повлияни от тези във Варна - намира се на 30 км от него и предвид това е разумна алтернатива. Факт е, че не са единици тези, които живеят в Добрич и пътуват редовно до Варна за да работят. Простата логика би показала, че разликата от 30-40 хил. евро за един 60-70м2 апартамент би покрила ежедневните пътувания Добрич-Варна-Добрич за един доста голям период от време winking smiley

Иначе меродавни биха били цени в малки областни градове, които не попадат в близкия периметър на някой от по-големите 'провинциални' smiling smiley като Русе, Бургас, Варна, Пловдив. Дори последният е може би единствения голям град, чиито цени на имоти биха били приложими за целите на тази тема smiling smiley
Re: Цени и прогнози за провинцията
19-01-2009 - 17:55:17
Ето ви малък областен град - Пазарджик
Там цените са средно 450 EUR
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход