Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Недвижими имоти на северно черноморие

Публикувано от ozi 
ozi
Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:09:32
Здравейте колеги,

Имам малък парцел / около 500 м2 / в село Божурец/ близо до Каварна на първа линия и на 300-400 метра от голф игрището.
Според вас има ли шанс при сегашната ситуация да намеря строител, които да построи малка кооперация и да взема например 25 % обезщетение.
Питам , защото в момента имота е без регулация , ток и вода и не знам струва ли си да хвърлям пари и време за да ги оправя тези неща или да изчакам. За съжаление нямам свободни средства , с които да построя нещо.

Моля ако някои има информация въобще каква е ситуацията в региона , да пише!

Благодаря предварително!
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:27:42
avatar
Никъв шанс !
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:38:07
Напротив , тук не съм съгласен с Деко защото отлично познавам раиона
Точно в момента никои няма да прояви интерес , още повече че имота както казваш не е в регулация
Северното черномори тепърва ще търпи развитие, 400-500 кв.м винаги могат да си намерят стопанин, още повече че са на 1 ва линия
Тънък е момента с регулацията защото всички са предпазливи и никои няма да брои евра на квадрат за нещо със статут "лозе"
Не го бързаи, такива имоти са атрактивни през летния сезон
И не слушаи никои които плюе морето ....все пак не е горно уино нали ?
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:40:31
В следващите 2-3 години ще е трудно.... след това сигурно има шанс. В крайна сметка земята не мухлясва....
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:47:47
Това ли ти е мечтата? Селцето Божурец да заприлича на Слънчев бряг!?!

Това за 25% обезщетение от строител на кооперацийка го забрави, за щастие на селцето Божурец. Евентуално след години, някой ако тръгне да реализира някакъв сериозен комплекс, такива каквито се правят в нормалните държави, може да го продадеш! Или пък да искаш някакво обезщетение...но да е нещо качествено, а не "копторорацийка" в стил Съни Бийч!
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:48:38
Едно че не мухлясва и друго -автора казва 1 ва линия което изобщо не е за подценяване и в краина сметка си е напълно продаваем имот
Лятото пак ще има интерес към терените по северното
еи сега автора да каже например 20к евро - веднага ще продаде(ако е в регулация обаче) иначе нали знаеш-колкото нива това е !
ozi
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 16:58:00
Благодаря на всички!
Нямам желание да го продавам , защото гледката е уникална, парцела е равен и при възможност ще се занимая с регулацията/ до колкото знам в съседтсво се регулираха някои парцели/ има и път/ черен.

Идеята ми не е селото да стане Слънчев бряг, а някои да построи нещо хубаво и не голямо; да ползвам лятно време жилището си там и да не се страхувам , че на следващата година няма да намеря дори и керемидите от покрива. За съжаление нямам излишни 100 000 за да направя там къща, която ще ползвам 20 дни в годината и която трябва да подържам, охранявам и тн. Затова си мислех за вариант "обезщетение".
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 21:12:16
Ози , недей залага на 100% за регулацията....
не знам на какво разтояние от урегулиран парцел е твоя но много хора не знаят че не всичко което е земя става или ще става за строене....
Ако е нива може и доста да се почака.....
Ако голф игрището потръгне(което много силно не съмнява , дори и да не беше дошла кризата) , имаш шанс за добра сделка......
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 21:17:19
Ози,
Там един има три парцела в регулация и в най-силното време си ги беше оценил на 38Е/м2, но не продаде нищо. Ако го вкараш в регулация - 2000-2500 евро бързо и с 1000 по-евтино за около година и половина,/без държавните такси, но те са приемливи/ търси някой руснак за вила.
Re: Недвижими имоти на северно черноморие
19-01-2009 - 22:21:52
Грешка




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 22:23 от др. Иванов.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход