Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мдаа каква стана тя...

Публикувано от kuku987 
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 13:39:48
Joan Написал:
> Куку,
> Абе що така този обществен транспорт в Отава вече над 30 дни стачкува?

Това ли е най-важната новина в момента, в който гледам на ReTV как чупят глави на младежи и 70-годишни българи ?
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 14:59:37
Ти представяш ли си какво щеше да настане в София, ако автобусите на градския транспорт стачкуват от 5 декември насам?! Революция! Протестите пред парламент аот днес ще ти се видят детска игричка. И правилно - да държиш един град (при това столица) без обществен транспорт повече от месец е израз на висш идиотизъм - но става в уредената и развита Отава и затова няма как да бъде наречен така - някак си не е красиво smiling smiley Пък и не протестират пред градския съвет хората - навярно щото не смятат, че като се бият пияни пред него, ще спомогнат да се оправи положението smiling smiley

А представяш ли си репортажите по Новинар и интервютата по автобусни спирки или коли на улицата? Или с пенсионери? Щото аз си ги представям, преди 1-2 години само се заговори за стачка и настана шаш и паника по медиите.

Това исках да кажа - да се позоваваш на жълт вестник, търсещ сензации и гонещ тираж, за да характеризираш ситуацията в страната, е меко казано, несериозно. Да не говорим кой уважаващ себе си икономист ще даде интервю за Новинар, освен (както Начев много правилно забеляза) човек, търсещ популизъм заради политически амбиции.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-14 15:01 от Joan.
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 15:09:33
Именно, Джоан, именно. clap:

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 15:32:23
Joan Написал:
> Това исках да кажа - да се позоваваш на жълт вестник, търсещ сензации и гонещ тираж, за да
> характеризираш ситуацията в страната, е меко казано, несериозно. ...

Извинявай тогава, аз взех, че повярвах, а тя ситуацията била блестяща. За колко души ?
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 15:43:08
barbaron,

За да ти характеризирам ситуацията в страната има 2 подхода: с представителни статистически данни или с непредставителни свои наблюдения. Първите няма да ги давам, щото са общоизвестни.

Остава второто - ела да видиш в Ситицентър София всеки уик-енд, че и снощи след работа - опашка от коли за паркинга, чакат, за да влязат. Цените вътре са безумни за боклуци. Криза по български! Иначе всичките ми познати се оплакват, но почиваха по Нова Година по чужбина - кой по Турция, кой по Гърция, имаше и в Австрия и в Брюксел.

Относно газта - в домакинствата около мен никой не усеща липсата й - парното работи на мазут вече, сравнително малко хора са на газ, а и те се греят с електроенергия. Индустрията е друго нещо - там ще чакаме отчетите им и данни за загубите.

Криза може и да има, но за момента не виждам в София да се усеща такава - все пак помня 1996-1997. Така че за колко души не мога да ти кажа - това са лични впечатления. Не знам ти откъде си черпиш информацията за БГ.
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 16:22:56
ти му казваш че Бг фалира, то ти плещи: да ама в Америка бият негрите.

ами стачкуват хората, и в Торонто стачкуваха миналата година когато още криза не се усещаше. прогнил капитализъм какво да правиш, скубят хората оставят ги гладни по улиците докато в светлия пост социализъм Бг икономиката, острова на стабилността блести с ярката си звезда.

в заглавния постинг на тази тема всичко е от интервюто с Д. Иванов в Бг вестника.

хората са казали: голям камък хвърли голяма дума не казвай.

като се сетя какви ли не простотии не се изтърсиха преди време от форумци, банкери, министри за икономиката на Бг а сега де факто страната е пред фалит.

има да сънуват управниците в Бг американската криза. помнете ми думата. за намаляване на прогнозата за София до 199 евро: може да я ревизирам. в момента се стремя да бъда обективен и умерен оптимист с тази (249 евро) прогноза обаче ако държавата фалира... 199 може да се окаже прекалено голяма цена за квадрата лелеяно жилище на пъпа на вселената.

Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 16:23:11
Ехехе, кака Джоана отново се метна насам. В инвестора да не са те нагрубили нещо. Абе кво толкова ги защитаваш комунягите. Мисли трезво!
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 16:59:30
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> barbaron,
>
> За да ти характеризирам ситуацията в страната има
> 2 подхода: с представителни статистически данни
> или с непредставителни свои наблюдения. Първите
> няма да ги давам, щото са общоизвестни.
>
> Остава второто - ела да видиш в Ситицентър София
> всеки уик-енд, че и снощи след работа - опашка от
> коли за паркинга, чакат, за да влязат. Цените
> вътре са безумни за боклуци. Криза по български!
> Иначе всичките ми познати се оплакват, но почиваха
> по Нова Година по чужбина - кой по Турция, кой по
> Гърция, имаше и в Австрия и в Брюксел.
>
> Относно газта - в домакинствата около мен никой не
> усеща липсата й - парното работи на мазут вече,
> сравнително малко хора са на газ, а и те се греят
> с електроенергия. Индустрията е друго нещо - там
> ще чакаме отчетите им и данни за загубите.
>
> Криза може и да има, но за момента не виждам в
> София да се усеща такава - все пак помня
> 1996-1997. Така че за колко души не мога да ти
> кажа - това са лични впечатления. Не знам ти
> откъде си черпиш информацията за БГ.


Черпи я от настолната си "книга" на Хан Крум. И нищо, което не е написано там, или не звучи апокалиптично, за барбарона не е истина. Няма да се учудя, ако и теб залее с персонални обиди и те прати на съд за всички престъпления, извършени от предишния режим. :]
Re: Мдаа каква стана тя...
14-01-2009 - 18:09:37
Joan Написала:
> Криза може и да има, но за момента не виждам в София да се усеща такава - все пак помня
> 1996-1997. Така че за колко души не мога да ти кажа - това са лични впечатления. Не знам ти
> откъде си черпиш информацията за БГ.

камелия Написала:
> Черпи я от настолната си "книга" на Хан Крум. И
> нищо, което не е написано там, или не звучи
> апокалиптично, за барбарона не е истина.

Не е само от книгата, любимки мои, ами по два пъти минавам през България.
Но сигурно аз виждам нещата деформирано. Какво да правя - след 25 години АКТИВЕН живот в Париж човек си губи представите за "нормалност". Пък и като си помисли човек - за 20 години се свиква с всичко - вие си знаете с какво.

Така и през 1996 година лятото, като си бъбрех в кафето с една бивша колежка, бивша и настояща партийна активистка, и тя ме погледна неразбиращо защо казах: "Ужасен съм от това, което виждам сега в България", и ми отговори учудена: "Че какво му е на положението?".
Re: Мдаа каква стана тя...
15-01-2009 - 00:41:11
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти представяш ли си какво щеше да настане в София,
> ако автобусите на градския транспорт стачкуват от
> 5 декември насам?! Революция! Протестите пред
> парламент аот днес ще ти се видят детска игричка.
> И правилно - да държиш един град (при това
> столица) без обществен транспорт повече от месец е
> израз на висш идиотизъм - но става в уредената и
> развита Отава и затова няма как да бъде наречен
> така - някак си не е красиво Пък и не протестират
> пред градския съвет хората - навярно щото не
> смятат, че като се бият пияни пред него, ще
> спомогнат да се оправи положението
>

В Отава наистина стачкува градският транспорт, това създава неудобства, но в никакъв случай не такива, каквито би имало в София ако там имаше такава стачка. В градските автобуси се возят сравнително малък брой хора, повечето от които притежават автомобили, но не им се плащат паркинги в центъра (аз лично съм го правил много пъти), има даже и такива, които ползват градски транспорт с цел ограничаване на вредните емисии от МПС-тата. Иначе хората си използват правото на протест и никой не им чупи главите за това.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход