Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите

Публикувано от tihia 
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 21:35:03
Търпимост .....така поне пише в заглавието на темата
Не изчетох всичко-признавам...виноват , но разбрах че се разводнява темата
Ами какво значи търпимост , това означава да умееш да зачиташ мнението на опонентите си ......
Обаче пропускаме нещо много важно - вече не спорим дали имотите ще падат(забелязвате ли) защото всички виждат че реално вече са паднали
Сега много народ ще каже - да ама еди къде си са по 1000 оиро......да ама кои ги купува????
Уважавам мнението на всеки един от пишещите тук
Кажете ми обаче наистина ли имотите са нещо толкова важно????
За какво са ни -реално по сял ден сме в движение -би трябвало колата ,телефона и лап топа да са много по важни .....напрактика се прибираме за едното спане...
Имам странното чувство че изобщо не трябва да чакаме спад на цените - те вече просто са ниски ...
отивам в темата за кръчмата - защото в краина сметка ....жени и вино....вино и жени......
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 22:32:20
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> global Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Относно щастието, индийците казват, че
> нещастието
> > се състои в желанията. Ако ги нямаш, ти си
> > щастлив.
> ==================================================
> =============
>
> отдавна съм стигнал до този извод,но никога не съм
> могъл да го формулирам в едно изречение.
> гениялно казано-смятам да ти го открадна.
>


Още по- ясно: Не е нещастен този, който е беден, а този, който иска повече........ smiling smiley
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 23:35:59
щастието е много относително понятие. едно пиянде (или лудият в лудницата) може е много 'по-щастлив' като се накваси от най-успелия изобретател/ милионер/ политик/ кинозвезда. или пък наркомана като се надруса.
и тези съответно стават супернещастни като няма пиячка или дрога.

така че не приемайте определението буквално. явно има различни степени (дигрии) на щастие.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-14 23:37 от kuku987.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 23:39:34
някои пък са много хепи да се чувстват богати или успяли само защото са успяли 'навреме' да купят няколко коптора които само растат като цени.

примери бол в този форум.

според иванчо и кафето. (разбирайте и щастието)

Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
15-01-2009 - 09:29:19
Извинявам се за отклонението за Русия, исках да илюстрирам тезата си за вредата от умния, което да не се разбира, че ми се ще всички хора на света да са глупави smiling smiley която пък тръгна от разсъжденията за липсата на търпимост smiling smiley

За цените на имотите - ами ако има икономическа криза, няма как да растат. То това е ясно. Въпросът е каква ще е кризата като време и дълбочина, това едно, и какво ще е поведението на имотите - на реален или на финансов актив - и любимият на Начев Кондратиев smiling smiley Закачка е, колега, уважавам го този икономист, макар и да не споделям теорията му, най-вече защото няма достатъчно данни, които да я доказват.

Специално за нашите условия анализ трудно може да се прави поради липсата на редове - с барбарон вече бяхме на този етап smiling smiley

Барбароне, наистина не ми се влиза в разпри къде е по-хубаво. Казвам ти, че в момента в БГ просто едни отдавна наточили се за власт искат да я вземат от други. Всичките са един дол дренки и въпросът не ме касае. Но криза за момента не се усеща - поне не и около мен.

Колкото до статиите - всеки ден чета американски икономисти да пишат как САЩ фалира, но не пускам теми по въпроса. За Канада не чета толкова, но имаха там някаква правителствена криза и нещо си не можеха да съставят кабинет или не помня - разказваше ми брат ми, ама изобщо не го слушах smiling smiley Щото слабо ме вълнува.

Просто не мисля да влизам в дискусия с хора, които не я търсят, а ЗНАЯТ. Ще поживеем, ще видим кой, къде, кое и как smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 09:29 от Joan.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
15-01-2009 - 09:38:44
tihia Написал:
-------------------------------------------------------

> Така и така се затичахме из дебрите на историята
> винаги съм се питал следното: Как така яростните
> врагове Англия, Франция и Германия, успяха да
> надвият вековните си различия и да влязат в съюз?
> Как успяха да преодолеят ненавистта помежду си?


Няма вечни врагове, има вечни интереси!

Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
15-01-2009 - 09:42:08
global Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Няма вечни врагове, има вечни интереси!
>

Абсолютно smiling smiley Това е мисъл на Чърчил и май беше "няма вечни приятели, има вечни интереси" - но смисълът е ясен. Политиката е най-к...ския бизнес smiling smiley

Но истината е,че този съюз точно заради историческите дадености изпитва доста затруднения smiling smiley Затова и някак не може да реагира на предизвикателстава на световната сцена въпреки масата и ик. си сила, които никак не са малки. Защото няма политическо единство вътре (няма и единна армия), а всеки дърпа чергата към себе си.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 09:44 от Joan.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
15-01-2009 - 10:04:19
Барбарон,

Какъв ти е проблемът всъщност? Не смяташ, че трябва да проявяваш търпимост ли? Ок - недей smiling smiley И как смяташ да си проявиш нетърпимостта? С писане по форумите?

Заповядай - днес пак щяло да има протест - ела и се включи smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 10:04 от Joan.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
15-01-2009 - 10:12:20
barbaron Написал:
Драги велики експертки по теорията на ТЪРПИМОСТТА,

Моля, помогнете ми в решаването на един практически въпрос.

Как да реагирам, проявявайки търпимост при следната ситуация:

monitor Написал:
> Гледам повторенията на днешния протест по канал 3 и плача. Може да е режисирано, може тия
> деца пред полицаите да са "лумпени", "агитки" и каквото искате ги
> наречете, но това са нашите български ДЕЦА, хора !
> Да се засрамим от тях и да идем и ние там - имаме за какво да нададем глас най-сетне, стига сме спали !

камелия Написала:
> Да имаш представа дъщерите на Костов къде карат ски? Не в България, ако случайно си мислиш така.
> И защо Уникредит купи нашата банка? Дали защото ...блаблабла...

4ovek Написал:
> Такива наши деца зверски убиха студента преди 40 дни, не го забравяй. ...

Joan Написала:
> Заповядай - днес пак щяло да има протест - ела и се включи

Засега се включих с изпращане на пари за закупуване на мощна усилвателна уредба за студентите smiling smiley



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 10:49 от barbaron.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
15-01-2009 - 10:16:48
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Абсолютно Това е мисъл на Чърчил и май беше "няма
> вечни приятели, има вечни интереси" - но смисълът
> е ясен.

>Но истината е,че този съюз точно заради
> историческите дадености изпитва доста затруднения
> Затова и някак не може да реагира на
> предизвикателстава на световната сцена въпреки
> масата и ик. си сила, които никак не са малки.
> Защото няма политическо единство вътре (няма и
> единна армия), а всеки дърпа чергата към себе си.

Смятам, че тази мисъл на Чърчил ("Няма вечни приятели, има вечни интереси"winking smiley и нейното практическо приложение в Европа е докарала до доста по-големи затруднения в този съюз, отколкото историческите дадености.

Смятам, че Чърчил, колкото и да се величае, е човек, който е докарал предимно беди на Великобритания. До Втората свет. война Англия е световен лидер. Още в първите 2 години от войната, валутните й резерви, които са били най-големи в света се стапят, и парите отиват в САЩ, която поема първенството в света. На времето доста съм чела за избухването на втората свет. война и мое лично мнение е, че Англия сбърка жестоко. Чела съм мемомарите на Чърчил - доста досадна литература като цяло, т.к за да прочетеш нещо интересно, се налагаше в продължение на много страници да четеш колко крайцера, броненосци, подводници и пр. кораби са били потопопени в същия ден. Какво отчели германците, какво - англичаните и пр. неща, които може да са били интересни за съвременниците му - англичани, но не и за мен. Но пък той не е професионален писател, макар че получава нобелова награда за литература...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход