Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Еднофамилни къщи около София

Публикувано от zestate 
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 12:32:58
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> ето, какво казах за 500те евро на метър2
> ти си правил ремонт на баня за 7000, аз пък преди
> 2 години ремонтирах цял апартамент 65 м2 за 6000
> лева от "на тапа" до "събуй се и влез". с вградена
> кухна 2.6м, с всички уреди, ламинат, теракот, и
> т.н. и за сведение - нищо не беше "Масив
> Велинград"
>
>

Изпадаш в крайност, което също не помага- а нали целта ни е обратната. Ако сам си свършил всичко, би могъл да се побереш в сумата. Под "сам", разбирам да не си плащал за труд и да си си сглобил мебелите, след като си поръчал оразмеряване на плоскостите.

Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 12:45:03
дядо мраз, не съм искал да те засегна. *drink1*

цените които даваш са много високи, може и много по-евтино, без да страда качеството от това. дограма+изолации+ремонт на тераса съм съгласен, че е скъпо. но примерно под за 4500??? през 2006г най-скъпата настилка от която съм се интересувал беше естествен бамбук - 45лв/м2. много красиво стои. подобна цена (35-45 лв/м2 беше и на естествения корк, но той малко ми "простее"winking smiley и поставянето на този паркет беше 10 лв м2. за 4500 ще поставиш такава настилка на 80 м2 чиста площ!
иначе и аз имам много колеги които ремонтираха класически двустайни и тристайни панелки за 10-15к евро през 2005-2006г. истината е, че за едно и също нещо могат да ти вземат и 3000 а може и 300 лева. няма установени цени, всичко е на договорка, майторите са най-често цигани с основно образование, ще ти смъкнат колкото може повече кожи... а фирмите до скоро бяха затрупани с поръчки за строежи и никой не ти обръщаше внимание. отиваш - питаш, и колкото ти кажат - толкова.... и благодариш даже накрая... мина това време за сега.
ценете си парите!

дядо, ти хубаво пестиш 80к евро, ама тръгни разпитай, интересувай се, говори с хора, пазари се, виж какво може сам да си направиш. сам си контролирай качеството. обикаляй за материали, не само из софия, но из други градове също! например аз домакински уреди транспортирах от 100км, средно с 20-25% бяха по-ниски цените за същия клас уреди! ако активно се включиш, поне 25% икономия от тези 80,000 евро ще се постигнат. това са 20,000 евро! (цената на една нова Шкода Супърб пред къщата например - по добре ти да я караш от колкото строителя, нали?) и отделно удовлетворение за теб за добре свършената работа!

иначе - успех в начинанието! *beer*



не камелия, почти нищо не съм правил сам - просто не мога, в друга сфера са ми уменията, макар да се водя "инж". просто обикалях, търсих, питах. намерих познати майстори които ми взеха съвсем прилично (при този строителен бум абсолютно всеки човек има познати майстори), изолации и дограма не съм слагал, тъй като си имаше. тези 6000 са главно подови настилки,плочки, цветен латекс, мебели (сглобени по поръчка не от мен). кухненските шкафове сам си сглобих - досвидяха ми се 60 лева, което после много съжалявах. оказа се трудно. иначе самите шкафове бяха красиви, чешки, на хубава промоция от голям магазин за към 450 лева без плотовете....
абе, ако на човек му е дебел врата в добрия смисъл на думата може бая икономии да направи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 12:53 от vivic.
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 12:57:48
Аз започнах през март 2005. В монента съм "на шпакловка и замазка", с изградени ВИК, вертикални и хоризонтални тръби за парно с колекторите - (без оборудван котел) с пуснати електроинсталации и ключове, с гръмоотводна система, с изградена канализация с работеща септична яма с фасадна топлоизолация 7 см стереопор и 5 см фибран, с около 200 квадрата каменна облицовка по фасадите травертин с направени прясно (дори не успяха да изсъхнат и сега са ми болка че мръзнат) машинни замазки и шпакловки с изградени поне 10-тина квадрата стени стъклени тухли, с покрив Брамак - цялата система, от керемиди през таванско прозорче до отдушници и елемент за гръмоотвод, с пароизолации и хидроизолационно фолио на Брамак и Беткер, с 20 см Вата под ОСБ-то и над бетона по скосяванията, където покрива върви по бетона а не е част от тавана, иначе над таванското помещение е на дървена конструкция и то е "студен покрив", не е предвидено за мансарда, с изтеглени ламаринени с ПВЦ покритие улуци, надолучни поли и всички други пинизи за оттичане по покривите, с водосточни тръби заустени в пръстен от тръби за дъждовна вода покрай цялата къща, с изградена дренажна система на котата на фундиране, с австрийски два пласта хидроизолации по основи, фундаментна плоча, подложен бетон и рандбалки, с оглед преодоляване на напорна влага на трудния терен, с гаражна врата (единствената готова външна врата) и платена но непоставена входна, с дограма бяла, ПВЦ Кьомерлинг с 4 мм К стъкло двуслойно - около 100 квадрата дограма за около 700 кв. стени и тавани от които два Фолксвагена, с всякаква отваряемост (за такава поръчка не ме натовариха с механизмите..), един голям Велукс , с хидро и топлоизолирани и настлани с грес тераси с капи от китайски мрамор и парапети от ковано желязо с чугунени отливки, с поставени външни первази от същия материал на всички прозорци, със завършени 2 от четири бани (без санитария), с окачени тавани по скосяванията пълни с вата, както и в баните, но още не шпакловани....
Какво още, а завършени пътеки и вертикална планировка около самата къща и само подравнен двор, изкопан и направен кладенец с преливник, площадки и цветарници около къщата (тераси, подпорни стени - терена е с денивелация и само въпросните стълбища, подпорни стени пътеки и площадки ме изръсиха около 25 бона тая есен), завършени напълно 15 метра плътна ограда и налята плътната част на 33 метра лежерна, без да са изградени колоните - само фусовете стърчат...

Е, всичко това е 317 евра на квадрат дотук. Строих грубия строеж с фирма, за другото - инсталациим яма, кладенец, ограда, изолации, керемиди, тухли, мазане, замазки первази, капи, врати - или си търся майстори или сам осигурявам материалите и палщам само за работата.
Бетона ми е със средна цена около 100 лв докаран и положен от помпата, желязото около лев.
Съзнателно не споменавам квадратури, говорим за ориентировъчни цени на квадрат, нали.
Проектът има значение, естествено, моят е със средна сложност на изпълнение, гредова конструкция, по преценка на инженери преоразмерен като якост, но май е практика с тия ателиета с недоучили студенти за шерпи и претовареност на архитекти и инженери последните години.
Теренът е труден - каменисто, валуни и повърхностна подпочвена вода - яката на София.

Та за 70.000 евра къща... Завършена... Не го виждам просто.
Изолации - 10 бона, електрика 5 бона, отопление 5 бона, септик 5 бона, ВИК 5 бона, двор 5 бона, ограда 5 бона, врати 5 бона, измазване и замазки, хайде и с боя 10 бона покрив с керемиди улуци и работа 10 бона...
Станаха 35 евра.
Остава за 70.000 лв да построите грубото... Може, но довършителните, които съм упоменал са безкрайно скромни, да не кажа невъзможно ниски. И качеството би отговаряло на цената.
За да продадете може и да построите за тези пари. Но за да живеете там - съберете още някой лев, иначе няма да стане.

Здравко, ще видим пак инверията на пазака - готовото по-евтино от строящото се. Но поне засега пазар няма, факт. И ще се отпуши чак след като се отпушат другите неща, имотите не са магданоз да се продават постоянно. Ако, че сме в БГ и всеки гледа да сложи тухла върху тухла, ако не в пряк, то в преносен смисъл... Просто вече няма кинти или поне не толкова, колкото като даваха банките... А тия дето и преди имаха вече си направиха къщите и сега вадят излишните, и къщи и партаменти Факт....
Както беше казал Ганьо - сега парицата е царица. А в къща тя не е царица а робиня на неясни очаквания, за съжаление.
200 бона ако вземеш сега на къща, мисля трябва да удряш калпака....
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 14:15:49
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
но примерно под за 4500??? през 2006г


Ето ти разбивка - цени 2004

под общо 106 м2 от които паркет 62 и гранитогрес 44

замазка под - 450 (труд около 300 + материали (пясък чували + цимент + транспорт)
паркет 62м2х25 лв. (паркета е от ясен 1 к-во деб. 2.2 см) - 1550 + 2 м2 фири - общо 1600
циклене лакиране шлайфане и т.н. общо 7.5 лв. - 450
первази 50 л.м х 3.5 - 200 лв.
гранитогрес - 44м2х - 1300 лв.
первази гранитогрес - 45 л.м. - 230 (труд + материал)
месибгови лайсни паркет/гранитогрес 100
теракол - 200
други - 100
тотал 4630 smoking smiley

кое му е скъпото и къде видя бамбуков паркет *beer*

ама тези цени са миналоsmiling smiley сега материали и труд най вече са с 100% отгоре. Стари работи спирам да пиша, защото разводнихме темата със спомени



ПП: БЛАГОДАРНОСТИ НА Стефан Б за изчерпателния и полезен пост. Мисля, че той е достатъчно запознат с материата и ние тука няма смисъл да разводняваме темата



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 14:24 от dedo Mrazzz.
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 16:30:22
Реставрация /по скъпа е принципно от ново строителство , но все пак/ период 2003 - 2006 РЗП 120 кв.м. облагороден двор/терсиран / 1, 3 дка + допълнителна постройка около 20 кв.м. в него. около 70 000 евро и това е в габровско село дето общаците бачкаха на 7 лв/ на ден в началото , а майсторите на 16 лв. надник.
миналата година си ремонтирах гарсониерата - 15 000 лв / не съм се изхвърлял за нищо/
чета , чета и пак немога да разбера как се прави ремонт на 2 - ст за 6000 лв., а да сетих се за един познат, който продава "ремонтирани" с ламинат за 2.5 лв/кв.м. (почти колкото балатум е)
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 18:04:00
хехехехе, колко мъка има..... :]

кратуни сте и кратуни ще си останете, ако бг тариката тръгне да купува кола е склонен до Германия да отиде за да си вкара и да спести 500-1000 лева, но опре ли до ремонт или покупка пилее като да е Бъфет smiling smiley

един дава "бонове" като бонбонки, друг не му вдява пипето как се ремонтира гарсониера за под 15 хиляди *ok*

добре че ви има, след като направих оня велик ремонт за 6к лева жилището се продаде на над 50% горница точно за 24 часа. да сте живи и здрави. ама най-накрая поумнейте малко, че вече и ризата на гърба ви ще отмъкнат и няма да се усетите. пардон, ще усетите, но сами ще я дадете, че и ще се хвалите после как са ви я прибрали!

ето я и идеята, къщички за шопчета с парички smiling smiley
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 18:26:57
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> хехехехе, колко мъка има.....
>
> кратуни сте и кратуни ще си останете, ако бг
> тариката тръгне да купува кола е склонен до
> Германия да отиде за да си вкара и да спести
> 500-1000 лева, но опре ли до ремонт или покупка
> пилее като да е Бъфет
>
> един дава "бонове" като бонбонки, друг не му вдява
> пипето как се ремонтира гарсониера за под 15
> хиляди
>
> добре че ви има, след като направих оня велик
> ремонт за 6к лева жилището се продаде на над 50%
> горница точно за 24 часа. да сте живи и здрави.
> ама най-накрая поумнейте малко, че вече и ризата
> на гърба ви ще отмъкнат и няма да се усетите.
> пардон, ще усетите, но сами ще я дадете, че и ще
> се хвалите после как са ви я прибрали!
>
> ето я и идеята, къщички за шопчета с парички


Не знам какъв ти е проблема със самочувствието, но поне чети това, което ти пишат " шопчетата". А то е, че ако правиш ремонт,само за да продадеш, 6000 могат и да стигнат. Но, шопчетата, когато правят жилищата си за да живеят в тях, имат високи критерии, които човек като теб просто не може да разбере. Камбанариите ни са различни- твоята е бая нисичка....... *yes*
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 18:48:48
хехе, къде намеси самочувствието ми тук spinning smiley sticking its tongue out

няма да ти обяснявам какъв съм в анонимен форум.
каква ми е камбанката не знам, щом някой е изсипал смешно висока сума след ремонт които съм правил, ми говори, че съм се справил добре smiling smiley
или че камбанката Ви всъщност е детско звънче spinning smiley sticking its tongue out

за да не ви дразня повече (все пак чакам да ви взема парите в последствие) спирам да пиша.

а вие се надреварвайте да спорите кой е дал повече *ok*
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 19:36:45
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> хехе, къде намеси самочувствието ми тук
>
> няма да ти обяснявам какъв съм в анонимен форум.
> каква ми е камбанката не знам, щом някой е изсипал
> смешно висока сума след ремонт които съм правил,
> ми говори, че съм се справил добре
> или че камбанката Ви всъщност е детско звънче
>
> за да не ви дразня повече (все пак чакам да ви
> взема парите в последствие) спирам да пиша.
>
> а вие се надреварвайте да спорите кой е дал повече
>
>

Не камбанка- камбанария! Схващаш ли разликата? А, аз съм брокер на НИ- не се притеснявам да го кажа. Та, дали ще успееш да вземеш моите парички или тези- на клиентите ми?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход