Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м

Публикувано от Продавач 
Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
05-06-2008 - 13:46:13
avatar
За година двустайните са поскъпнали с 21%

В момента безспорен лидер за най-евтино жилище в София си остава кв. Ботунец, където все още средните цени са под 500 евро за квадрат. В момента там може да се купи двустаен за 23 000 евро или тристаен за 31 000 евро, сочи статистиката на сайта за недвижими имоти www.imoti.net. Причината за ниските цени в квартала са много. Едно от най-важните е близостта до металургичния комбинат в Кремиковци и произтичащите от това здравни рискове за обитателите на района. Навремето комплексът е строен, за да приюти хилядите мераклии от провинцията да се сдобият с бленуваното софийско жителство, заробвайки се да работят в комбината. Така кварталът се превърна в една от зоните с най-изострена криминогенна обстановка в цяла София.
Преди година цените на единица площ в отдалечения квартал бяха близо 3 пъти по-ниски, отколкото на най-старите панелки в кварталите Свобода или Толстой. За последните 12 месеца обаче средните оферти в комплекса край "Кремиковци" увеличиха нивата си с 21 процента при двустайните и 67 на сто при тристайните. В момента разликата между цените в Ботунец и останалите северни панелни комплекси в столицата е около 2 пъти, сочи статистиката.
Сега в най-евтиния столичен квартал за покупка на апартамент предлагането е ниско. За продажба са обявени няколко двустайни и десетина тристайни панелки. За най-скъпия двустаен е обявена цена от 45 000 евро. При тристайните най-много пари - 55 900 евро, се искат за жилище от 100 квадрата, построени преди 22 години.
Следващ в класацията по евтиния на панелките е кв. Свобода, където за периода от миналия юни се отчита поскъпване от 41 на сто за двустайните и 30% за тристайните. В тази част на столицата има най-голямо предлагане на двустайни панелки, като офертите варират от 917 до 1478 евро за квадрат. Най-ниската е 55 500 евро, а най-високата - 88 700 евро.
В кв. Стефан Караджа се продават само двустайни панелки, като за последните 12 месеца средните им офертни цени са скочили с 56 процента. Сега те се предлагат за продажба в тесни граници от 1092 до 1114 евро за квадратен метър. За най-евтиния имот се искат 66 600 евро, а за най-скъпи - 78 000 евро.

Търсенето засега не е голямо

В "Хаджи Димитър" двустайните панелки се продават на цени от 68 000 до 75 000 евро, дори старите жилища от сегмента стигат цени от 70 000 евро, каза Огнян Новков от "Агенция Изток". В сравнение с миналата година поскъпването е около 10 000 евро. Въпреки това има търсене, макар и по-слабо. Тристайните са на по-ниски цени на квадрат, но търсене за тях въобще няма. Очаквам интересът към панелките да се засили след края на лятото, прогнозира брокерът.
Причината за ниските цени в Ботунец е в отдалечеността му от София и замърсеността, заради близостта до металургичния комбинат "Кремиковци", каза Наско Атанасов, управител на "Виктория инвест". В останалите панелни квартали в северната и североизточната част на града цените са доста по-високи. Напр. в "Сухата река" и "Хаджи Димитър" няма оферти под 650 евро за квадратен метър и търсенето за тях е голямо, защото е с удобен транспорт до центъра. В момента в някои панелни комплекси се наблюдава по-бързо поскъпване, защото цените им бяха изостанали от общото темпо на нарастване в сегмента. Но те винаги ще бъдат с 20% по-евтини от по-търсените зони, като напр. жк "Люлин". При всички положения панелните жилища излизат по-евтини на единица площ от новото строителство, допълни той.

[www.monitor.bg]


А кога ли ще достигнат ценовите равнища "300 евро кв.м за топ локейшън" ееееехххх мечти несбъднатиsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-05 13:49 от Продавач.
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
06-06-2008 - 12:23:27
То май на панелките търсенето няма да се покачи скоро winking smiley

освен ако нещо катастрофално не помете всички нови постройки smiling smiley
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
06-06-2008 - 12:37:27
avatar
Ами незнам то след ежегодните покачвания на цените дори в това гнусно гето има резон да намалее търсенето, но фактите са си факти... Помня преди време около 2 години няма и толкова съм виждал тристаен панел в Ботунец добре ремонтиран без забележки на цени от по 20000 евро...ама май вече и на манговците им порасна работата...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
06-06-2008 - 16:25:32
Здравей Продавач,

На теб май мозък за съжаление няма да ти дойде. Интересно ми е защо не почнеш да пишеш за новите 'миши клоаки' които за радост още не са пробвани от земетресение (и дай боже да не става), и след 2-3 години и в фасада и във вътрешно изпълнение приличат на по голямо гето и от тези за които говориш. Извинявай ама супер се дразня от такива 'гадни протежета' като твойто същество.По жалкото е че влизат изтормозени хорица тук ужким да се ориентират и такива комплексари като теб изкривяват реалната картина. Никой не е казал че панела е красив и хубав.Здравината (на добре изпълнените панели) е друго нещо.Само че интересно защо спестяваш нещата за 'модерните' "миши клоаки"

Поздрави,

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-06 16:26 от ivo107.
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
06-06-2008 - 16:36:17
avatar
Ивчо май теб те тресат някакви комплекси...незнам дали забеляза, но това е статия от вестник МОНИТОР, която със сигурност не съм писал аз. И кой е комплексар и коя е реалната картина, която някой според теб изкривява незнам - ако искаш можеш да споделиш...макар, че не съм сигурен дали ще спазя добрия тон - трудно се води разговор с подтиснати хора...какъвто изглежда си ти. :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
09-06-2008 - 10:49:38
Здравей Продавач,

Не ти върви психологията... :-)

Излишно е да коментираме кой в какво състояние на духа се намира.Лично аз се опитвам да съм обективен. Не знам дали статията е от МОНИТОР но ако някой го интересува може да се върне назад във всичките ти постинги и да прецени колко си обективен. Ако искаш да те приемат на сериозно не би трябвало да си със праволинейно 'овче' мислене, дори и да имаш материалния интерес от него.

Поздрави,

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-09 10:50 от ivo107.
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
09-06-2008 - 10:54:06
avatar
Разбира се Ивчо можеш да се върнеш назад в коментарите ми и да видиш дали съм сбъркал за нещо winking smiley

Поздрави от мен и приеми един съвет - не коментирай мен, а пиши по темите така ще бъдеш по-полезен във форума smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
07-01-2009 - 09:54:56
Продавач Написал June 5, 2008 12:46PM:
> В момента безспорен лидер за най-евтино жилище в
> София си остава кв. Ботунец, където все още
> средните цени са под 500 евро за квадрат. В
>
> А кога ли ще достигнат ценовите равнища "300 евро
> кв.м за топ локейшън" ееееехххх мечти несбъднати

Драги ми Смехурко, Ян Бибиян
"Продава имот, Апартаменти Двустайни, Обеля 1, град София
Етаж 2 Площ 65 кв.м Тип строителство Тухла Изложение: Запад;
Цена: 20472.00 Цена на кв.м 314.95 ?" [www.olimp-uv.com]
Re: Само в Ботунец панелките са все още под 500 евро/кв. м
07-01-2009 - 10:01:07
Винаги досега новото строителство, което е в ранен етап, е било по-евтино от панелите в същия район.
В обявата даже и не пише, кога ще бъде готово. Мисля никога. Така че това е много висока цена. Да платиш нещо за нищо

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 10:04 от dragula.
Re:
07-01-2009 - 13:35:15
.........



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 08:39 от zalagania.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход