Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Алтернативни енергиини източници

Публикувано от dival 
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 03:38:24
фло,водата е същата,която пиеш-дали ще е от водоснабдяване софия,или от кладенец,или от реката,ако няма водопровод до теб.
просто тази вода се помпа от твойта къща,до резервоар,който е 100 метра под земята,и там се загрява от това,че тампературата е 50%.после същата тази вода се връща обратно.нали ти казвам,че принципа е същия,като на това,да си я сложиш в метални тръби на покрива.
принципа е 100% еднакъв,само дето вместо на покрива,да се загрява от слънцето,е под земята и се загрява от топлината там.
никой не ти говори за минерална вода,или вода от незнамси къде си.
но дори и минерална вода да имаш в имота-държавата по никакъв начин не може да ти забрани достъпа до нея,освен ако не я използваш за комерсиялни цели!

знам,че в бг в последните години са създадени куп безсмислени закони,както и такива,ограничаващи бизнеса и възможностите,за да могат само "определени" хора да се домогват до "лицензи" и така да убиват конкуренцията,но не забравяй,че това правителство си отива и няма да дойдат пак матрьошките в близките десетилетия.
вярвам,че рано или късно в бг ще дойдат хора,които си разбират от работата и чужди,както и бг инвеститори няма да бъдат нарочно прогонвани,че да не ядат от "манджата" на другарите.

спомям си тук казваха за някви закони за озеленяване,където станишовчетата решаваха на кой имота ще му е за озеленяване и на кой имота му ще може да се строи на него.........



Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 06:44:40
Асене, с цялата условност че НЕ СЪМ сигурен, че говорим за едно и също нещо, предполагам, че говориш за това, което тук му казваме "отопление/климатизация с термопомпена инсталация". Основният принцип е да се използва константната температура на земните пластове под 5-6 метър, както за отопление през зимата, така и за охлаждане през лятото. Говориш за 100 метрови сондажи...може би в УСА е така, аз тука проучвам в момента нещата във връзка с един индустриален обект, който изграждам, искаме да "копираме" идеята от една еднофамилна къща с термопомпено отопление(между другото намираща се в София над Зоопарка, ако има някакво значение), системата работи повече от добре, аз лично съм очарован! Само дето сондажите са до 25 метра дълбочина...но предполагам може да има вариации...та и тук го има това чудо...
Абе всеки се чуди как да си осигури Х% енергийна независимост...този век ще ни докара борба(разбирай войни) за енергийна независимост...очевидно нещата ще се докарат до ниво "персонално оцеляване"...ето последният пример с газта...съседите се счупиха да купуват бойлери, блока ни е "нов" от 2002 г. ама никой не си сложил бойлер и стана страшно, мъкнат се бойлери по етажите, чак е смешно...аз нали съм си по-простичък още 2002 сложих един дето миналата седмица за първи път го включих, нямам проблем...тока спаси ситуацията от последната седмица(Козлодуй "3" и "4" веднага на "запуск"winking smiley ама следващият път на "товаришите" като им докриви капата, колко ли ще седим на "топло" не знам...
Между другото понеже има колеги, които ще ме обвиняат в "русофилия" заради Козлодуй...Мерцедес догодина пускат първият СЕРИЕН електромобил...започна се...хак да им е на арабите...всъщност и на руснаците!
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 10:05:04
bravo za tozi post
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 15:10:04
В монмента съм с лаптопа и 3G модем на VIVATEL - връзката е перфектна!
Ако има бюджет всеко село може да е с оптика. В момента оптическата мрежа се развива с много бързи темпове, но предимно корпоративно!
Асене,
Аз не мога да събера 3-4 души за една кооперацийка, а ти ми говориш за 20 !
Посоката за която ми говориш е перфектната за бъдеще!
На първи януари бях на барбекю в една оградена нива (10 дка.) с две барачки и лице на пътя между с.Житен и с.Доброславци - трепач - 360 градуса панорама!
А колкото до сондите - повечето от сондите на Кадафи за дълбани от българи. 100 метра е детска играчка за тях!
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 20:01:38
Парцалев,не казам,че смятам да събера 20 човека-просто казвам,че според мен при такова число вече този тип инвестиции се осмислят.
радвам се да чуя за 3Г връзката,значи до някъде отпада проблема с интернет пръвайдърите.
точно Парцалев за това говоря-американски тип къмюнити лайвстаел-обединение на няколко човека и намирането на спокойно място,достатъчно далеч и достатъчно близко от големия град,с чист въздух и красива природа,както и голямо пространство.
ако няколко души се обединят-е напълно изпълнимо.
за кво да се завираш в софията-аз там никога не бих живял,но трябва да съм близо.
според мен,в бизките 3 години ще е много добре да се направи такова начинание.
защо?
1.целия свят е презастроен,както и рецесията-няма да се произвеждат същото количесто коли и други продукти,за които е нужен метал.
което ще рече,че в близките години цената на желязото ще е безбожно ниска!
същото важи и за тухлите и цимента.
2.цените на труда ще паднат абсурдно ниско-в бг е пълно с майстори,които бяха направени в следствие на имотния бум.сега тези хора ще останат без рабора и конкуренцията между тех ще свали цените на надниците до смешни нива.
3.земята ще се обезцени също до смешни нива,поради бъдещия срив във БГРЕЙТ фондовете-ще трябва да дъмпват земя на маркета,а няма да има кой да им я купи.

просто в близките години в бг ще е рай за построяване на нещо.
и едно такова къмюнити,американски стил според мен е перфектното решение.


Храбрия,точно за такова нещо говоря.знаеш ли каква е цената в бг на тази система?
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 20:24:46
avatar
Асене в тази държава има закони и тяхното незнание не е основание за неспазване.Водата не е твоя независимо от собственоста.Нямаш и право да биеш сонда без надлежно разрешително.А за минерална вода ще ти вземат и част от земята.

Що не си останеш при супер икономическите ти анализи за голямата криза. *write*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-11 20:40 от OwnerBG.
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 22:40:08
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене в тази държава има закони и тяхното незнание
> не е основание за неспазване.Водата не е твоя
> независимо от собственоста.Нямаш и право да биеш
> сонда без надлежно разрешително.А за минерална
> вода ще ти вземат и част от земята.
>
> Що не си останеш при супер икономическите ти
> анализи за голямата криза.
=============================================================
оунъре,проблема на бг е,че все още няма закон за природните богатства и бг политиоците се опитват за измислят някви недоумици,които са в контраст с други демократични закони.просто по комунистическо такиза закони не са били нужни,защото всичко е "общо",тоест на полит бюро,а от как комунизма е паднал е нямало свесто правителство,което да прочете как стои въпроса със тези закони в цивилизацията и да направи подобни.
ще ти кажа как е в сащ с петролните кладенци и натуралната газ.
собственика на земята има правото да използва колкото си иска количество за некомерсиялни цели,или собствен бизнес,където енергията е коствен източнок на бизнеса,а не основен.
с други думи,ако имаш газово находище,можеш да си направиш оранжерия,че дори и електроцентрала,но трябва да си палщаш таксите на правителството.
а не правителството да ти конфискува земята и да я дава на "своите" хора.
в повечето случай,собствениците на такива земи просто дават под рента земята на газова или нефтена компания,която им плаща за това,а правителството просто си прибира парите от таксите върху тази компания.
пълно е със такива земи,които се продават в момента.
разбира се,земята е малко по скъпа от нормалното,но е описано,какъв наем ти плаща газовата компания,за удоволствието да извлича газ от ТВОЙТА ЗЕМЯ.
ако не вярваш,порастърси се в интернет за такива земи-можеш и ти да си купиш,нищо че си в бг.
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 23:06:31
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Асене в тази държава има закони и тяхното
> незнание
> > не е основание за неспазване.Водата не е
> твоя
> > независимо от собственоста.Нямаш и право да
> биеш
> > сонда без надлежно разрешително.А за
> минерална
> > вода ще ти вземат и част от земята.
> >
> > Що не си останеш при супер икономическите ти
> > анализи за голямата криза.
> ==================================================
> ===========
> оунъре,проблема на бг е,че все още няма закон за
> природните богатства и бг политиоците се опитват
> за измислят някви недоумици,които са в контраст с
> други демократични закони.просто по комунистическо
> такиза закони не са били нужни,защото всичко е
> "общо",тоест на полит бюро,а от как комунизма е
> паднал е нямало свесто правителство,което да
> прочете как стои въпроса със тези закони в
> цивилизацията и да направи подобни.
> ще ти кажа как е в сащ с петролните кладенци и
> натуралната газ.
> собственика на земята има правото да използва
> колкото си иска количество за некомерсиялни
> цели,или собствен бизнес,където енергията е
> коствен източнок на бизнеса,а не основен.
> с други думи,ако имаш газово находище,можеш да
> си направиш оранжерия,че дори и електроцентрала,но
> трябва да си палщаш таксите на правителството.
> а не правителството да ти конфискува земята и да
> я дава на "своите" хора.
> в повечето случай,собствениците на такива земи
> просто дават под рента земята на газова или
> нефтена компания,която им плаща за това,а
> правителството просто си прибира парите от таксите
> върху тази компания.
> пълно е със такива земи,които се продават в
> момента.
> разбира се,земята е малко по скъпа от
> нормалното,но е описано,какъв наем ти плаща
> газовата компания,за удоволствието да извлича газ
> от ТВОЙТА ЗЕМЯ.
> ако не вярваш,порастърси се в интернет за
> такива земи-можеш и ти да си купиш,нищо че си в
> бг.

Асене, благодаря ти за идеята да си купя земя с находище и ще се поразтърся наистина.Само ме притеснява че ако намеря нещо по моите възможности, като типичен българин ще си купя една /задължително/ кожена шапка тип петролен магнат и като заразправям чудеса.Лелееей.
А иначе ако знаеш каква е веселба с минералната вода и концесиите.Ум ще ти зайде.И една тайна да споделя.Точно там около минералните води сега е битката.Ама се знае и победителя де.
А във Велинград от много дупчене на връзкари смесиха пластовете на различните източници и у......аха невероятната вода.

Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 23:10:22
идваите да ви продаам един терен вътре с мин.вода- има каптаж и в момента е запечатан-отваряш, точиш , но за да е всичко ок -трябва да се мине през 100 инстанции winking smiley
Re: Алтернативни енергиини източници
11-01-2009 - 23:14:51
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> идваите да ви продаам един терен вътре с мин.вода-
> има каптаж и в момента е запечатан-отваряш, точиш
> , но за да е всичко ок -трябва да се мине през 100
> инстанции


Дивале, какво ти направихме че ни пращаш при Джевджет.Там и обиждат.Първо финансово а послееее *xxx*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-11 23:16 от OwnerBG.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход