Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кошмар...

Публикувано от kibik 
Re: Кошмар...
15-12-2008 - 21:30:36
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Боли ме .... за неграмотните франсета. А
> приказките, че 90% от франсетата са можели когато
> и да е да ходят на почивка на Хаваите ги пробутвай
> на село.

Ха ха, едно франсе вzема около 2000? пенсийка и им дреме на дядовия zа Хавай, ходят до Ница, Монако, Корсика.



Re: Кошмар...
15-12-2008 - 23:11:30
greenbul,дръвник такъв,що говориш така за хората ве,на кой му остават 1000-1500 като си плати ипотеката- на 15% *stop*
Re: Кошмар...
15-12-2008 - 23:16:09
И аз не мога да ги мисля феновете на "безплатните" неща.
Re: Кошмар...
15-12-2008 - 23:17:32
За 2000 евро средна чиста заплата може и да се съглася, но 2000 средната пенсия ще стане, когато стане задължително пенсионирането на 70, вместо "доброволно" smiling smiley
Re: Кошмар...
16-12-2008 - 10:00:56
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> За 2000 евро средна чиста заплата може и да се
> съглася, но 2000 средната пенсия ще стане, когато
> стане задължително пенсионирането на 70, вместо
> "доброволно"


Boby,
французите се пенсионират на 64г. и вземат 73% пенсия от БРУТНАТА заплата. Дали ти се вярва или не е друг въпрос.


Re: Кошмар...
16-12-2008 - 11:27:28
Виждам че сте любознателни дечица, затова с пожелание и вас да ви огрее, ето Истината за Пенсиите във Франция [www.ladocumentationfrancaise.fr] :
1) Ако иска, човек може да се пенсионира на 60 години (непълна пенсия), поповете - на 65; краен срок: 65 години (пълна пенсия);
2) през 2001 61% от хората на 66 години са започнали да получават пенсията на 60 години, 11% - между 61 и 64 години, 15% - над 60 години, 11% - преди 60 години;
3) на 31/12/2005 има 13,5 милиона пенсионери;
4) Средната пенсия през 2005 година е 1044 евро. 537 000 получават минимума - 621 евро;
5) хората на 65 и повече години са: 1994: 14.6%, 2007: 16.2%, 2030: 25%;
6) Разходи за пенсионерите: 2005: 13% PIB, 2040: 16% PIB (PIB=БВП);
7) За пълна пенсия се изискват 160 триместъра работа, вземат се пред вид 20те най-добри години;

Разбира се, много от Франсетата спестяват за черни дни:
2000 : 15,9% ; 2001 : 16,5% ; 2002 : 16,7% ; 2003 : 15,8% от чистият доход.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-16 11:34 от barbaron.
Re: Кошмар...
16-12-2008 - 13:05:22
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Не сме.
> Бедата е, че в ненавижданите от теб
> капиталистически държави при криза страдат 10 %,
> останалите си намаляват разходите - вместо да
> заминат на Хавайските или Караибските острови
> отиват на лазурния бряг.
> В кримиталистическа България страдат 90% и вместо
> да гледат филм за Хавайските или Караибските
> острови - гледат Азис и Слави.
> На всичко отгоре, дори и днес 99% от французите
> мислят, че столицата на България е Букурещ.

Колкото и да ти е чудно, България също е капиталистическа, та фриволните ти заключения не ме засягат.
Смешно е това, което пишеш, без да дадеш любимите си графики в подкрепа.
Как стигна до извода, че у вас само 10% ще пострадат от тази криза, а 90% ще си свият потреблението, докато у нас на 100% ще измрем?
Жалко е, че у нас много хора се опростачиха, но въпреки това, пак знаят столиците на държавите в Европа.
Не виждам защо се гордееш с неграмотността на французите.........
Re: Кошмар...
16-12-2008 - 13:25:07
Не се гордея, срам ме е, че знаят повече за Румъния, отколкото за България. Кой е виновен? Аз?
И не ни разсмивай, наричайки
кримитализма в България - "капитализъм" или кримициализма преди 1989 - "социализъм".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-16 13:28 от barbaron.
Re: Кошмар...
16-12-2008 - 13:42:43
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се гордея, срам ме е, че знаят повече за
> Румъния, отколкото за България. Кой е виновен?
> Аз?
> И не ни разсмивай, наричайки
> кримитализма в България - "капитализъм" или
> кримициализма преди 1989 - "социализъм".

Приятно ми е , че ти оправям настроението. Така , предполагам,с повече хъс ще отговориш на въпросите, които ти зададох............... spinning smiley sticking its tongue out

Re: Кошмар...
16-12-2008 - 13:50:48
Камелия,
Тук 90% са на ръба с някакви дългове или много ниски доходи. Както и да го смятаме, огромен брой хора са с до 300-400лв на месец чист доход на член от семейството. Затова и има теми като "Кошмар" с оплаквания, че са повишени вноските по ипотеката с цели 35лв и няма пари за пералня на изплащане/Както и да го смяташ, е под 100лв на месец./. Сега да си помислим какво е за човек да е на улицата и да дължи още на банката. Къде по света се дават масово кредити на ръба/В САЩ не го броя, защото там няма остатъчен дълг при продажба на имота./? Доходите ни са в ПЪТИ по-ниски от западните, икономиката ни много по-лесно би се срутила, защото разчитаме само на външни пари под вид на субсидии или кредити, а стоката ни не е конкурентна в ЕС.
Наистина във Франция хората имат бая да свиват потреблението си до стигане на разходи от 200-300 евро за домакинството месечно с всички сметки и храна.
При днешните цени наистина ще е на умиране за семейство с 1-2 деца и 200-300лв месечно и куп непокрити дългове, които при намиране на работа водят до същия мизерен доход/Държавата и големите фирми плащат официално и няма как да измамиш, а сивият сектор няма да търси нови хора./.
Знам, че си върл националист. Ама това не помага. Наистина България е клоака. Някои останахме тук, защото видяхме своята ниша и неразвитият пазар ни помогна да се развиваме без конкуренцията на големите от Запада. Не знам скоро какво ще стане. Всеки го тресе от кризата. Да беше само при имотите и брокерите, нямаше да го мисля. Вие сами си надухте балона. Сигурно всички ще оцелеем, но цената ще е огромна и със сигурност ще е много болезнен урок. И наистина огромна част от населението ще "загине"- загуба на бъдеще за децата ти/Дай им приличен живот и образование с 200лв.../, крайна мизерия като началото на 90те и т.н. В този форум повечето сме от малкия процент българи с по-високи доходи. Много от нас имат по няколко вида доход и ще се оправят, макар и с малко лишения. Говорим ли за цялото население, трябва да мислим съвсем различно. МНОЗИНСТВОТО СА НАИСТИНА БЕДНИ И НЯМАТ СПАСИТЕЛЕН ПОЯС.
sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход