Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?

Публикувано от pupcho 
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 04:10:58
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> аа да защо лихвата им за три месеца е по висока от
> тази за 6 или 12 ....
> аиде кои разбира от банки

Изпратено от: Ivel (IP съхранено)
Дата: December 10, 2008 09:49PM


Да бе прави сте, въпрос на премерен риск и аз така ще постъпя само че вътрешния ми глас казва че все още е рано, дано да не греша мисля че до 3-4 месеца все още всичко ще си работи стандартно.


Нали ти казах по-горе след 3-4 месеца няма да има вече промоции ще си отидат заедно с банките




_________________



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 04:15 от Ivel.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 10:54:54
www.bnb.bg
ПРЕГЛЕД НА НАЦИОНАЛНИТЕ ПАЗАРИ

От първи до пети декември

2.2. Валутен пазар
В понеделник нетните продажби на валута от страна на БНБ бяха в размер на 33.2 млн. евро. В търговията с клиенти продажбите на банките надвишиха покупките с 49.5 млн. евро.
2.2. Валутен пазар
Във вторник нетните продажби на валута от страна на БНБ бяха в размер на 50.5 млн. евро. В търговията с клиенти продажбите на банките надвишиха покупките с 82.3 млн. евро.
2.2. Валутен пазар
В сряда нетните продажби на валута от страна на БНБ бяха в размер на 69.8 млн. евро. В търговията с клиенти покупките на банките надвишиха продажбите с 33.4 млн. евро.
2.2. Валутен пазар
В четвъртък банките продадоха на БНБ нетно 15.85 млн. евро, а в операциите с клиенти приключиха деня с нетни покупки на валута в размер на 23.34 млн.евро. Оборотът на междубанковата валутна търговия възлезе на 2.56 млн. евро
2.2. Валутен пазар
В петък банките купиха от БНБ нетно 7.70 млн. евро, а в операциите с клиенти приключиха деня с нетни покупки на валута в размер на 3.60 млн.евро. Оборотът на междубанковата валутна търговия възлезе на 0.39 млн. евро.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 11:57:26
Защо ли, защото е прИмоция, защото одва края на годината и защото като откриеш веднъж сметка в общия случай трудно я закриваш, за да те хванат за клиент, затова е така . Добре е, че не е за целия период, че ако ти платят 10 % за цялата година за депозит, сети се каква ще е цената на кредита.
колкото до липсата на пари в клона - това изобщо не е показател за стабилността на банката. пълно е с некадърници по клоновете, дето не могат да си направят сметката и остават без пари на касата, а инкасата не са проста работа.. Проблемите са чисто технически, щото да превозиш т.нар. "ценна пратка" не е като да си купиш диня и да я сложиш в багажника. Че има хора, дето го правят - техни са си, но парите на клона не са на служителите и ако не се спазват правилата може да стане МЯУ и става - спомнете си за Техномаркет и Райгайзенския клон в младост и ако сега не става не е защото не са се сетили бандитите, а защото мерките за сигурност са драконовски, а за да се осигурят иска време. И именно в условията на теглене и внасяне, тоест движение на средствата от страна на клиентите трябва да си факир за да успееш така да си предвидиш и заявиш нуждите и инкасото, че хем да имаш, хем да не ти остават, щото парите, знаете имат цена и не е добре да стоят в мазето, тоест в трезора, нали....
Изобщо банкнотата е съвсем друга бира от парата на хартия и е, уверявам ви сложно и скъпо нещо и не всеки може да осмисли защо липсата на банкнота може да не значи липса на средства в длъжника....

Колкото до наличието или липсата на пари - отворете балансите на БНБ, публикуват се ежседмично, влезте в раздел статистика на сайта им и ще видите, че парите в обръщение са по-малко от резерва, тоест на макрониво ако всички си предявят вземанията за плащане, те ще бъдат удолвлетворени, Опира до техническо изпълнение - това, за което говорих до сега.
Затова казвам, че няма да има фалити, колкото и да им се иска на доста хора, щото тогава става интересно и ако масата губи пари, тези, които си могат правят пари. ... А гладна кокошка просо сънува, и плаща за статийки, пък ако някой се хване - берекет версим...
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 13:41:26
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам за депозити но от месец насам се наблюдава
> невъзможност за плащане вноските по скъпите коли
> като Ауди,БМВ и тям подобни жипки.Всяка седмица
> само един клон прибира по 7-8 такива
>
> Винаги съм се чудил на такива хора,които гъзарията
> така ги тресе ,че не мислят въобще с главите си.
>
>
>
> И да не забравя,честита ви полицейска стачка в
> събота
>
> Интересно ми е само защо в доста от поделенията на
> БА в събота са им обявили,че ще имат учения


Преди 2месеца случка от OMV.Варна,млад гъзар BMW-X3 чисто ново-сметка на касата-3лв гориво и 2сникърса-общо 5лв :}
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 15:21:08
Човек ако няма някаква идея за бизнес ,която да му носи поне 10 % чиста печалба годишно , е откровено луд да си изтегли депозитите . От какво може да се притеснява ?! 50 000 лв са му гарантирани на 100 % от държавата в една банка , ако има повече разхвърля в различни! Банките са почти всички чужди, нямаме български с едно - две изключения ! 96-97- и 2008 нямат нищо общо за банковата система, само да не ме питаш защо . Некакъв друг идиот нагоре беше писал ,че кинтите са му в буркани мисля,около 100 000 лв. За една година друже си минус 6-7000 лева само от лихви ! Да не говорим, че некои лоши момчета може и да ти намерят бурканите
ха,ха,ха
smiling smiley
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 15:49:29
avatar
Както беше посочено по-горе, държавата "гарантира" депозитите само виртуално. Фондът за гарантиране играе ролята на застраховател и по никакъв начин не покрива всички депозити, т.е. при фалиране на една от по-големите банки с пазарен дял примерно 10%, сигурно ще ти върнат депозита след 15 години, когато се намери някой да даде заем на фонда.

Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек ако няма някаква идея за бизнес ,която да му
> носи поне 10 % чиста печалба годишно , е откровено
> луд да си изтегли депозитите . От какво може да се
> притеснява ?! 50 000 лв са му гарантирани на 100 %
> от държавата в една банка , ако има повече
> разхвърля в различни! Банките са почти всички
> чужди, нямаме български с едно - две изключения !
> 96-97- и 2008 нямат нищо общо за банковата
> система, само да не ме питаш защо . Некакъв друг
> идиот нагоре беше писал ,че кинтите са му в
> буркани мисля,около 100 000 лв. За една година
> друже си минус 6-7000 лева само от лихви ! Да не
> говорим, че некои лоши момчета може и да ти
> намерят бурканите
> ха,ха,ха
>


Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 15:57:34
dodo 2 не си в час по темата !
Фондът не ти е никакъв застраховател и т.н, той е гарант ! В директивите е написано черно на бяло, че най-късно до 3 месеца парите се възстановяват на вложителите ! не забравяй, че отдавна сме в Европа и се движим по техните правила за гарантиране , а не по некви си наши !
smiling smiley
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 16:32:44
avatar
djijko Написал:
-------------------------------------------------------

> Преди 2месеца случка от OMV.Варна,млад гъзар
> BMW-X3 чисто ново-сметка на касата-3лв гориво и
> 2сникърса-общо 5лв

Случка отпреди 2 дни на газостанцията- мерцедес, слиза от него мангал и зарежда газ за 1.50! На момчето от газ- колонката му изскочиха очите, а то какво ли не е виждало.....
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 17:35:26
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек ако няма някаква идея за бизнес ,която да му
> носи поне 10 % чиста печалба годишно , е откровено
> луд да си изтегли депозитите . От какво може да се
> притеснява ?! 50 000 лв са му гарантирани на 100 %
> от държавата в една банка , ако има повече
> разхвърля в различни! Банките са почти всички
> чужди, нямаме български с едно - две изключения !
> 96-97- и 2008 нямат нищо общо за банковата
> система, само да не ме питаш защо . Некакъв друг
> идиот нагоре беше писал ,че кинтите са му в
> буркани мисля,около 100 000 лв. За една година
> друже си минус 6-7000 лева само от лихви ! Да не
> говорим, че некои лоши момчета може и да ти
> намерят бурканите
> ха,ха,ха
>
Не са 50К, а 100К - но са гарантирани в ЛЕВА! И би трябвало да се изплащат до 45 дена след влизане на синдика в банката.

И понеже аз също, според твойте квалификации, влизам в категорията "идиот", понеже в момента губя доста повече от сумата, която си написал. Значи съм още по-голям идиот. Но има и една малка подробност, която ти убягва. Може да съм прост, но съм успял да ги изкарам тия пари, и второ продължавам да печеля достатъчно, за да не ми дреме за няколко бона месечно пропуснати ползи от лихви.
Ади със здраве.
Re: Анкета: Изтеглихте ли депозитите си?
11-12-2008 - 18:59:47
Преди 10-на години повечето западни банки (но не всички!!) предлагаха завишен процент за депозити , но не повече от 4-5 % годишно. Тогава Запада не беше в криза, просто конюктура, касаеща дадена банка.Това също не подължаваше вечно. Обикновено до 2-3 години процента на дадена банка падаше до нормалните 2-2,5 % . И съответно мераклиите за лихви се пренасочваха към друга банка.Също по това време мастити западни банкери предупреждаваха че да се вкарват депозити за лихви над 5% е риковано, защото най-вероятно дадената банка е на течение.
Това с 10% във всяка банка на всеки ъгъл в държава без каквото и да е значимо производство(за износ дори не говорим) би трябвало да замисли и най-големите оптимисти. Банките били чужди, т.е. нЕма страшно. Защо да не се допусне че точно чуждите собственици са обяснили на нашите кретени банкери- бивши надарени деца от детската градина за надарени деца в Горна баня, бивши креватни шампионки, бивши ченгета, които до 40-та си година са правели нарядите на кварталните старшини по татово време, че те трябва сами да си извадят каруцата от лайната , където я вкараха, т,е ако има неликвидност на БГ клона,тя може да касае само БГ клона. Доклкото знам има такъв вариант в банковото дело. Дълбоко се съмнявам че чуждитебанки до една ще се юрнат да спасяват удавилите се от лакомия и тъпотия нашенци за сметка на парите на техните поданици.
По-горе еднин пост цитира че не държи на депозит , защото го е гледал този филм 97-ма.
Бай Спиро не държи на депозит , въпреки че 97-ма не гледа филма-не си пада по екшъните.
Друг пост казва че същия филм няма да се прожектира, защото времето било друго
С положителност няма да е същия филм, но екшън ще има , вЕрвайте ми !.

П.П.
Това с изземваните от банките луксозни коли(ако е вярно) и мангала . зареждащ газ за в Мерцедес за 1.50 , а също и тинейджъра зареждащ ново БМВ за 3 лева е ново за моя милост, но мнооооого симптоматично, защото активите вложени в коли падат 40% в момента на изкарването на колата от магазина.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-11 19:07 от Спиридон Тепавичаров.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход