Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната

Публикувано от Dundy 
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 16:42:04
[www.bnb.bg]

резерва е 26млрд. лв. вече, топи се кат лански сняг, за 3 седмици 2,8млрд. са се изпарили. Ама сега набираме скорост още. по интересно ще е след януари.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 16:47:39
аз приказвам от доста време че лева трябва да се инфлира регулирано ако кой да слуша. ако резерва се топи с тези темпове и ако е инвестиран неграмотно имаме максимум 3-6 месеца преди за засвири музиката..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-15 16:48 от kuku987.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 16:56:28
Нормално е за края на годината повече плащания, не е необичайно, ако се отворят статистиките винаги през последния месец рязко скача потреблението на пари.
Не значи, че не сте прави за тенденцията , но спада по това време не е нещо изключително.
Относно финансирането - заеми дори предлагаха във връзка с кризата, нашите отказаха, значи е преценено, че засега не се налага.
Вижте, имам преки наблюдения за екипите които се занимават с тези въпроси и това е резонът да твърдя, че знаят какво правят, вършат си работата. Друг е въпросът, че много неща стават вече на политически ниво, където(уви) експертите нямат думата.
Но там нещата не зависят от БНБ...
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 16:56:43
Дървено око Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> резерва е 26млрд. лв. вече, топи се кат лански
> сняг, за 3 седмици 2,8млрд. са се изпарили. Ама
> сега набираме скорост още. по интересно ще е след
> януари.

============================================================
аха,да не забравяме,че от януари ЗМР падат от 10%,на 5%.......искров е добро момче......
колко ли милиардчета ще бъдат изнесени от бг още в първата седмица на 2009?
и все евро ще бъдат....никой няма левчета да изнася......искров и орешарски ще се препотат да обменят евра от бг резервите.
а да помислиме и малко по в дълбочина-когато дойде деня,когато искров върне всичките резерви на банките(ЗМР),банките и тях изпапкат,кво правиме?
ще оставяме банки да фалират,или от бг резервите ще подаряваме ресурс?
според мен,ще подаряват яко,за да удържат системата от колапс до изборите-май тва им е стратегията.....и после новото правителство с фалирала държава,потънала в дългове и изядени резерви......
на някой да му е случайно позната тази картинка?
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 17:03:46
Асене, Орешарски не купува книжа, нито Искров. Книжата се търгуват от Емисионно управление и се спазва закона за БНБ до запетайката, ненапразно доходността не е висока. Търси се сигурност и ликвидностм което обикновено значи ниска доходност... Елементарно е да се говори без да се чете, а , повтарям, всичко е написано в отчетите, които са публични и са абсолютно верни...

Разберете, че в тази институция има железни правила и те се спазват, няма нищо скрито-покрито, БНБ е една от най-прозрачните централни банки в света и това е направено неслучайно, казват го не аз и съседа, а водещи западни икономисти и управители на други европейски централни банки.
Не търси под вола теле...
Не е там.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 17:04:27
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Нормално е за края на годината повече плащания, не
> е необичайно, ако се отворят статистиките винаги
> през последния месец рязко скача потреблението на
> пари.
> Не значи, че не сте прави за тенденцията , но
> спада по това време не е нещо изключително.
> Относно финансирането - заеми дори предлагаха във
> връзка с кризата, нашите отказаха, значи е
> преценено, че засега не се налага.
> Вижте, имам преки наблюдения за екипите които се
> занимават с тези въпроси и това е резонът да
> твърдя, че знаят какво правят, вършат си работата.
> Друг е въпросът, че много неща стават вече на
> политически ниво, където(уви) експертите нямат
> думата.
> Но там нещата не зависят от БНБ...
===========================================================

тва,че са предлагали заеми от МВФ и наще са отказали,само трябва да те притеснява.......
ниско лихвени заеми никой не отказва,повярвай ми........проблема е,че ниско лихвени заеми за спасяване на икономики от световната банка и МВФ,вървят и заедно с ОЗДРАВИТЕЛЕН ПЛАН......
и надушвам,че на станишката не му е харесало оздравяването,предложено от МВФ....
браточка-пари на държавите членки на МВФ,няма да се дадат на станиошката,че да продължава човека да си живее на кредит.....
целта на тези пари е оздравяване на икономиката и двигане на държавата на крака,а не за нови строителства на блокове и молове,повярвай ми.......

хайде сегичка,сети се кви биха могли да бъдат условията на МВФ,че станишката и орешарски така ДА НЕ ИСКАТ ПАРИ НА 2% ЛИХВА???????

Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 17:06:35
АНИ в страната,голям град, информация от 1-ва ръка от събота:
-Никой ни купува ни продава, затишие пред буря, клиентите искат мин. 30% отстъпка, продавачите все още се ослушват

Познат с над 60 работника, информация от вчера:
- Не мога да си събера вземанията ( работи в търговия на едро), клиентите му нямат пари(оборот) да си платят взетите стоки и е принуден да съкращава работници.

Междуфирмената зъдлъжнялост е ОГРОМНА.

Само ме боли за обикновените хорица, че пак ги прекараха.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 17:07:09
И изхождайки от тенденцията колко време ще има възможност БНБ да се справя чисто технически?
Между другото един от "нашите" последно каза, че не изключва възможността да искаме кредити.
Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 17:13:56
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, Орешарски не купува книжа, нито Искров.
> Книжата се търгуват от Емисионно управление и се
> спазва закона за БНБ до запетайката, ненапразно
> доходността не е висока. Търси се сигурност и
> ликвидностм което обикновено значи ниска
> доходност... Елементарно е да се говори без да се
> чете, а , повтарям, всичко е написано в отчетите,
> които са публични и са абсолютно верни...
>
> Разберете, че в тази институция има железни
> правила и те се спазват, няма нищо скрито-покрито,
> БНБ е една от най-прозрачните централни банки в
> света и това е направено неслучайно, казват го не
> аз и съседа, а водещи западни икономисти и
> управители на други европейски централни банки.
> Не търси под вола теле...
> Не е там.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

само под секрет да ти кажа,че американския сив беше с ААА рейтинг....точно такъв,по закона на БГ,бг ФИНАНСОВИТЕ ГУРУТА имаха ПРАВО ДА КУПУВАТ!!!!!!!
не ми ги говори тия,за емисионното,те са марионетки......
не важно кой се е подписал под дадената сделка,а КОЙ МУ Е КАЗАЛ ДА СЕ ПОДПИШЕ........
ама не бой се-то ще се разбере кво е станало,рано или не толково рано....
новите политици,като вземат изборите,веднага ще изкарат кирливите ризи на старите,никога няма да поемат вината на предшевствениците си,повярвай ми.

Re: Запазваме валутния борд до влизането ни в еврозоната
15-12-2008 - 17:14:53
Не знам защо, но ми се струва, че ако до сега беше само БСП на власт, България още нямаше да е кандидатствала за ЕС.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход